Cześć, szukam kontaktronu, który po przyłożeniu magnesu rozwiera styki. Zaczynam wątpić, czy coś takiego można dostać, bo w Internecie albo każdy sobie, jak chce, opisuje stan NC lub NO takiego elementu, a i tak wszystkie według mnie są NO, albo tylko spotykam 2-stanowe, czyli NC/NO. Mam u siebie w siłowniku 2 takie elementy i jeden niestety padł (nie zawsze rozłącza obwód, kiedy zbliży się magnes przymocowany do bramy). Efekt taki, że brama stara się cały czas zamykać. Pomierzyłem ten kontaktron - czasami załapie i rozłączy styki, a czasem niestety nie.
PS. To są małe kontaktrony, długość ok. 2 cm, wyglądają jak takie popularne, co się przy oknach montuje.
Dziękuję z góry za pomoc.
PS. To są małe kontaktrony, długość ok. 2 cm, wyglądają jak takie popularne, co się przy oknach montuje.
Dziękuję z góry za pomoc.