logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Przepowiednie opowiadane przed laty o losach świata i Europy

atrix55 25 Lut 2025 19:37 2640 45
REKLAMA
  • #31 21526671
    atrix55
    Poziom 26  
    Posty: 1014
    Pomógł: 67
    Ocena: 202
    "kiedy trzeci wulkan wybuchnie, czarny papież zasiądzie w Piotrowej stolicy"
    "wojna nastanie na południowym wschodzie jakiej świat jeszcze nie widział"
    "kamienny deszcz spadnie z nieba i wiele wojska wyginie"
    "wiele narodów istnieć przestanie"
    Czyje to proroctwo, wie ktoś?
  • REKLAMA
  • #32 21532280
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27487
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6405
    Prawda jest taka, że w wielu wzorach występuje czas... I jest to mierzalna wartość fizyczna. Więc idąc tą drogą można go eksplorować w przestrzeni, jasnowidze to robią z małą pomocą. Coś na podobnie jak komputery kwantowe.
  • #33 21532857
    Citizen75
    Poziom 30  
    Posty: 2439
    Pomógł: 157
    Ocena: 472
    atrix55 napisał:
    "kamienny deszcz spadnie z nieba i wiele wojska wyginie"

    Wątek "kamiennego deszczu" pojawia się w przepowiedniach od czasu do czasu. Czyżby groziło nam uderzenie asteroidy lub bliski przelot komety? -> post #30
  • REKLAMA
  • #34 21532876
    Michał_74
    Poziom 34  
    Posty: 2993
    Pomógł: 184
    Ocena: 621
    Ruskie kiedyś wprowadziły do atmosfery jakiś specyfik celem wywołania taniego środka na deszcz. A spadł grad kamieni. Jakaś reakcja wody i czegoś na typ cementu. Nie chce mi się szukać po necie.
    I to tez by pasowało. :D
  • REKLAMA
  • #35 21533368
    helmud7543
    Poziom 43  
    Posty: 12624
    Pomógł: 1216
    Ocena: 1563
    To się nazywa zasiewanie chmur i robi się to nadal. Np. jodek srebra. Do kamiennego deszczu z kolei wystarczy wulkan.
  • #36 21533518
    Michał_74
    Poziom 34  
    Posty: 2993
    Pomógł: 184
    Ocena: 621
    Wiem, ale wtedy ruskie zrobiły beton, a nie opad srebra.
    Tam nawet chyba ktoś został zabity tym opadem kamiennym.
  • #37 21533619
    popromienny
    Poziom 25  
    Posty: 873
    Pomógł: 86
    Ocena: 162
    Witam, kilka lub kilkanaście osób na świecie zostało zabitych lub ciężko rannych, przez tzw. "niebieski lód" spadający z "nieba", czyli duży sopel lodu, nawet 100 kg, który odpadał od samolotów po czyszczeniu toalet na lotniskach...
    Był kiedyś cały film o tym - właśnie o "Ofiarach niebieskiego lodu", bo to są sople ze środkiem chemicznym do czyszczenia toalet w samolotach - ciekawe, czy któreś z takich zdarzeń mógł widzieć jakiś "jasnowidz w swoich wizjach"?
    Pozdrawiam.
  • #38 21533667
    Michał_74
    Poziom 34  
    Posty: 2993
    Pomógł: 184
    Ocena: 621
    Nie latam. Ale pytanie, w samolotach to działa tak samo jak w PKP? Chyba nie...
  • REKLAMA
  • #39 21533693
    OPservator
    Poziom 39  
    Posty: 6784
    Pomógł: 555
    Ocena: 1232
    Nie, w samolocie na nieczystości masz zbiornik jak na paliwo, który również odpowiednio się balansuje, opróżniają normalnie szambiarki na lotniskach.
  • #40 21533714
    Jogesh
    Poziom 29  
    Posty: 3683
    Pomógł: 33
    Ocena: 684
    W Indiach jest tak zwana bibliotek liści palmowych. Jest to zbiór horoskopów zrobiony setki lat temu. Jak uda się znaleźć horoskop pasujący do daty urodzin, to można się dowiedzieć co o nas pisano setki lat temu. Jeden ze znajomych był w Varanasi gdzie jest kopia tych horoskopów. I wynaleźli w zbiorze horoskop po dacie, godzinie i miejscu urodzenia tak aby zgadzał się z jego horoskopem. Było tam napisane, że będzie zarabiał korzystając z urządzeń do zdalnego porozumiewania się. Gościu prowadzi agencje turystyczną.
    Piszę to, że dawniej umiano opisywać przyszłe wynalazki w opisowy sposób.
  • #41 21533756
    pixel7
    Poziom 24  
    Posty: 656
    Pomógł: 53
    Ocena: 160
    Ja taką przepowiednie czasem studiuję, dotyczy nas wszystkich, bez wyjątku.
    Nazywa się ustawa o VAT z dnia 11 marca 2004 z późniejszymi zmianami. Nie jestem w stanie pojąć jej całkowitego przekazu, ale za każdym razem Urząd Skarbowy jako naczelny organ weryfikacyjny wydaje odmienną INTERPRETACJE tych samych sentencji. Wniosek tego taki, że pisały ją wróżki i magowie w liczbie 460. A wy sięgacie do zamierzchłych czasów...
  • #42 21533894
    Michał_74
    Poziom 34  
    Posty: 2993
    Pomógł: 184
    Ocena: 621
    :D To samo rachunki za prąd i papierologia w US. :D
  • #43 21539837
    Pan.Kropa
    Poziom 35  
    Posty: 4060
    Pomógł: 249
    Ocena: 1153
    Michał_74 napisał:
    tak samo jak w PKP?
    Na kolei już od dawna nieczystości trafiają do zbiornika na nie.
  • #44 21540052
    Michał_74
    Poziom 34  
    Posty: 2993
    Pomógł: 184
    Ocena: 621
    No chyba nie do końca tak jest.
    Latem miałem okazję jechać żółto-niebieskimi klasykiem zwanym potocznie kiblem albo kubłem i w wychodku dalej była dziura do obserwacji stanu rozjazdów.
    Ale mniejsza o to.
    Pozdrawiam.
  • #45 21540080
    Pan.Kropa
    Poziom 35  
    Posty: 4060
    Pomógł: 249
    Ocena: 1153
    W jakiś antycznych wagonach na specjalnych trasach to może i tak jest.🫢
  • #46 21542257
    Madrik
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 12511
    Pomógł: 623
    Ocena: 1181
    atrix55 napisał:
    "kiedy trzeci wulkan wybuchnie, czarny papież zasiądzie w Piotrowej stolicy"
    "wojna nastanie na południowym wschodzie jakiej świat jeszcze nie widział"
    "kamienny deszcz spadnie z nieba i wiele wojska wyginie"
    "wiele narodów istnieć przestanie"
    Czyje to proroctwo, wie ktoś?


    Niczyje.

    To zbiór kilku różnych przepowiedni, różnych autorów.
    Czarny papież to przepowiednia Malachiasza z XVI wieku, ale brzmi zupełnie inaczej.

    O wybuchających wojnach mówi i mówiło wielu "jasnowidzów".
    O wybuchach wulkanu też mówi paru. Nikt nie uściśla, o które chodzi.

    Wydaje mi się, że tu są jakieś przebitki z Nostradamusa, ale bardzo luźno zinterpretowane.

    Jakby co, to wg wielu przepowiedni, nam ma się upiec.
    Niestety... Niemcom też. Za to Włochy, Francja i Hiszpania mają mieć... Wiadomo co. Jakoś nikt nie chce wspomnieć o Rosji.
    Ale... Na wschodzie zawsze musi być jakaś cywilizacja...

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczyła przepowiedni z lat 70. i wcześniejszych, które przewidywały m.in. wybór papieża z Polski, zjednoczenie Niemiec, rozpad ZSRR, zmiany społeczne i konflikty zbrojne w Europie oraz na świecie. Wspomniano o popularności przepowiedni Baby Wangi, Przepowiedniach z Tęgoborzy oraz wizjach Królowej Saby. Poruszono temat interpretacji tekstów proroczych, takich jak czterowiersze Nostradamusa, Apokalipsa św. Jana oraz Bhavishya Purana, podkreślając ich metaforyczny charakter i wieloznaczność. Wskazano na trudności w dokładnym tłumaczeniu i interpretacji starożytnych tekstów oraz na zjawiska współczesne, które mogą odpowiadać dawnym przepowiedniom, np. zanieczyszczenie środowiska, zagrożenia naturalne (wulkany, asteroidy, komety) i konflikty cywilizacyjne. Wątek "glinianego wojska" odniesiono do Chin, a "kamienny deszcz" do możliwego uderzenia asteroidy lub zjawisk atmosferycznych. Poruszono także kwestie wiary w przepowiednie, ich uniwersalności i subiektywnej interpretacji. Wspomniano o teorii, że niektórzy jasnowidze mogą mieć dostęp do informacji o przyszłości lub przeszłości, a także o wpływie tłumaczeń na odbiór tekstów proroczych. Dyskusja zawierała również humorystyczne odniesienia do współczesnych przepowiedni i ich realizacji.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA