Witam!
Naprawiam go poraz trzeci,a zawsze uszkodzone są stopnie ster i końcówki.
Po kazdej naprawie testowałem go parę godzin,ale na małej mocy.
Napiecia były w normie +37v i -37v.
Podejrzewam,ze klient kombinuje z różnymi głosnikami,bo lubi bardzo głośną muzykę taki rodzajdomowego didżeja.
Teraz tez sprzęt naprawiłem wymieniając w sumie 14 tranzystorów.
Działa i nie zniekształca,ale po całkowitym zciszeniu potencjometru w kanale prawym słychac wyraźny przydźwięk-buczenie.
zamieniałem miejscami moduły ster i doszedłem do wniosku,ze zostaje mi tylko parę elementów w aplikacji BD649 i BD650,ale poniewaz róznice napięc na tych tranzystorach są rzędu 0,3v i nie namierzyłem rzadnego trefnego elementu,to nie wiem do czego sie przyczepic.
same koncówki juz podstawiłem i nic....buczy
czekam na fachową poradę
dzieki
pozdrawiam i spoko weekendu życzę
stereoo
Naprawiam go poraz trzeci,a zawsze uszkodzone są stopnie ster i końcówki.
Po kazdej naprawie testowałem go parę godzin,ale na małej mocy.
Napiecia były w normie +37v i -37v.
Podejrzewam,ze klient kombinuje z różnymi głosnikami,bo lubi bardzo głośną muzykę taki rodzajdomowego didżeja.
Teraz tez sprzęt naprawiłem wymieniając w sumie 14 tranzystorów.
Działa i nie zniekształca,ale po całkowitym zciszeniu potencjometru w kanale prawym słychac wyraźny przydźwięk-buczenie.
zamieniałem miejscami moduły ster i doszedłem do wniosku,ze zostaje mi tylko parę elementów w aplikacji BD649 i BD650,ale poniewaz róznice napięc na tych tranzystorach są rzędu 0,3v i nie namierzyłem rzadnego trefnego elementu,to nie wiem do czego sie przyczepic.
same koncówki juz podstawiłem i nic....buczy
czekam na fachową poradę
dzieki
pozdrawiam i spoko weekendu życzę
stereoo