Przetwornik A/D gdzieś z połowy lat '80. Dlatego tak myślisz.
Kiedyś rakiety budowano na podzespołach klasy militarnej na specjalne zamówienie. Dzisiaj nawet rakiety nuklearne w takich krajach jak Rosja czy Iran tłuką na zachodniej cywilnej elektronice.
No i wbrew pozorom pocieszyłeś mnie że jest w środku takie gówno jak mc7915. Największy problem miałem właśnie ze stabilizatorem ujemnym. A okazuje się że mogę wziąć z organizera jakąś kość lm79xx.
Oczywiście zamówiłem znacznie lepsze. Ale nie było łatwo, aż z Farnell musiałem ściągać.
Dodano po 26 [minuty]:
No i zobacz jak tu jest zrobiona referencja napięcia. Zwykła dioda zenera z kompensacją temperatury, jakkolwiek to rozumieć. Ma niby dobre 5ppm i jest pewnie starzona na etapie produkcji.
Aczkolwiek ja za kilka groszy kupiłem nowe konstrukcje stabilizatorów o 2,5ppm typowym i 1,5ppm typowym. Nie mówiąc o posiadanym ADR1399 co ma 0,2ppm typowo a 1ppm max.
Co akurat ma małe znaczenie, bo dotyczy sytuacji gdy przyrząd pomiarowy podlega zmianom temperatury. Co u mnie zimą nie występuje i jest stała temperatura którą mogę regulować do nawet 1 stopnia.
Bardziej liczą się inne parametry których chyba w tej diodzie zenera nawet nie podali.
Kiedyś rakiety budowano na podzespołach klasy militarnej na specjalne zamówienie. Dzisiaj nawet rakiety nuklearne w takich krajach jak Rosja czy Iran tłuką na zachodniej cywilnej elektronice.
No i wbrew pozorom pocieszyłeś mnie że jest w środku takie gówno jak mc7915. Największy problem miałem właśnie ze stabilizatorem ujemnym. A okazuje się że mogę wziąć z organizera jakąś kość lm79xx.
Oczywiście zamówiłem znacznie lepsze. Ale nie było łatwo, aż z Farnell musiałem ściągać.
Dodano po 26 [minuty]:
No i zobacz jak tu jest zrobiona referencja napięcia. Zwykła dioda zenera z kompensacją temperatury, jakkolwiek to rozumieć. Ma niby dobre 5ppm i jest pewnie starzona na etapie produkcji.
Aczkolwiek ja za kilka groszy kupiłem nowe konstrukcje stabilizatorów o 2,5ppm typowym i 1,5ppm typowym. Nie mówiąc o posiadanym ADR1399 co ma 0,2ppm typowo a 1ppm max.
Co akurat ma małe znaczenie, bo dotyczy sytuacji gdy przyrząd pomiarowy podlega zmianom temperatury. Co u mnie zimą nie występuje i jest stała temperatura którą mogę regulować do nawet 1 stopnia.
Bardziej liczą się inne parametry których chyba w tej diodzie zenera nawet nie podali.