Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa idea urządzenia free energy

sneak 21 Cze 2006 22:24 49901 199
    kalol17
    Poziom 13  
    to pokaż prawdziwy filmik a nie komputerowy
  • Computer Controls
    sneak
    Poziom 17  
    Witam,

dzieki co niektórym za trzepanie piany :P

Przebadawszy dogłebnie prace Pajaka o efekcie...
    sadzę ze wątpliwe jest aby w audacity cos sie działo,
    a cold trafo to 1 bug ze trzeba by odwócic magnes o 90 stopni ,ale i tak to bedzie porażka, po prostu tak sie tego nie robi...

Lepiej przejrzeć sie na: silnik adamsa, Maszynę N, distatikę, Jonson motor, SEG powino wam sie rozjasnic co nieco :)

Ja nie traktuje tego efektu jako pewniaczka wiec nie mówcie że czegoś tam nie nauczyłem się na lekcji... itd itp... jest kilka rzeczy które kwalifikują sie jako potwierdzenie tego efektu.
    marek_Łódź
    Poziom 36  
    To już jest nudne. Pokaż działające urządzenie, zademonstruj (opisz) eksperyment gdzie da się zaobserwować efekt telekinetyczny (oczywiście chodzi o realny, przeprowadzony i powtarzalny eksperyment, a nie o przepisanie jakiegoś kawałka ze strony jakiegoś maniaka).
    Jeśli nie, to przedstaw model matematyczny tego zjawiska....bo dalej to już tylko zostają Tworki.
  • Computer Controls
    forestx
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Jak na moje oko ten "efekt telekinetyczny" działa tak:
    Przebieg prostokątny składa się z harmonicznych: Nowa idea urządzenia free energy.
    "Idealny" prostokąt składa się z nieskończonej liczby harmonicznych, więc da się go uzyskać tylko na komputerze :D. W praktyce każdy układ ma ograniczoną górną częstotliwość, więc część harmonicznych będzie wycięta. Przedstawiony (na pierwszej stronie) układ równoległy LC to nic innego jak filtr środkowoprzepustowy który ślicznie wytnie nam wyższe harmoniczne. Dla przykładu: jak wyglada "prostokąt" złożony tylko z kilku h: Nowa idea urządzenia free energy.
    Identyczna zasada dotyczy "nagrywania" prostokąta w PC. Przecież "nagrywanie" cyfrowe odbywa się z jakąś częstotliwością f próbkowania. Czyli taka "nagrywarka” jest filtrem dolnoprzepustowym o częstotliwości granicznej 0,5f.
    Tak wg mnie wygląda ten "efekt telekinetyczny". Do sprawdzenia mojej "teorii" :D wystarczy generator prostokąta, filtr dolnoprzepustowy (np RC) i oscyloskop.
    marek_Łódź
    Poziom 36  
    No właśnie. Siedem stron tekstu, a tak naprawdę autor nie przedstawił podstawowych informacji o przebiegu tego eksperymentu. Może faktycznie cyfrowe odfiltrowanie sygnału generuje "załomki". A tak na marginesie miałem kiedyś niewątpliwą przyjemność obserwowania przebiegu na sowieckich TTLach w sowieckim klonie PDP11 (nazywało się toto SM-4). Zmiana poziomu logicznego odbywała się tam wzdłuż pięknej, wolnogasnącej sinusoidy. Co najmniej kilkanaście okresów. Do dziś nie mogę zrozumieć jakim cudem ten komputer działał (i to całkiem nieźle). Normalnie efekt telekinetyczny.
    sneak
    Poziom 17  
    Jak to nie przedstwiłem, podałem na początku (tyle już stron narobiliście ze faktycznie mozna sie pogubic ;)

Przy generowaniu matematycznie, prostokąta wszystko było ok, pojawiły się one jak odtworzyłem przebieg np w winampie ( spektrum w nim pokazywało dźwięk na wszystkich częstotliwościach... Odtworzony tak sygnał zapisałem na rejestratorze dźwięku i znowu puściłem, znowu zapisałem. Te załamki zwiekszały swoją częstotliwość

Ku... mogłem sie nie wyrywać z tymi załamkami jako że to jest efekt..... tylko bigosu się narobiło :/

Matematyczny model.. z tym będzie trudniej :/ ale mogę pokazać tablice cykliczności, przewidująca, prognozującą kirynki rozwoju napędów coś ala tablica mendelejewa. W wakacje postaram się poeksperymentowac z tym, i tak sa problemy z dostaniem wszystkich części... poza tym wakcje też będa pracowite :(
    Jak coś bym niechcący wykazał to opisze tu, narazie: Cicho sza :)
    forestx
    Tak się śmisznie złożyło, że robiłem pracę dyplomową: Pomiar stanów logicznych w układach .. itd. Podglądaliśmy przebiegi cyfrowe 1 MHz. W żaden sposób nie przypominało to prostokąta.

P.S.
    Jako ciekawostka napisze ze pomiar odbywał sie za pomocą ... mikroskopu :D.
    marek_Łódź
    Poziom 36  
    sneak napisał:
    Przy generowaniu matematycznie, prostokąta wszystko było ok, pojawiły się one jak odtworzyłem przebieg np w winampie ( spektrum w nim pokazywało dźwięk na wszystkich częstotliwościach... Odtworzony tak sygnał zapisałem na rejestratorze dźwięku i znowu puściłem, znowu zapisałem. Te załamki zwiekszały swoją częstotliwość
    No dobra, to wykazałeś, że zmontowany przez Ciebie tor przetwarzania sygnału w postaci karty audio tudzież kilku programów zniekształca strome zbocza. Jaki to wszystko ma związek z rzeczywistymi przebiegami prądów i pól magnetycznych w realu, bo jakoś go nie widzę? W jaki sposób chcesz wykazać związek pomiędzy Twoim układem liczącym i fizyczną rzeczywistością w postaci zespołu cewek, neodymów i generatorów.

Dla ułatwienia dodam, że do tego służą języki symulacyjne (symulacji układów dynamicznych) przy czym ani winamp, ani nagrywarka dźwięku takiego czegoś nie implementuje. Zresztą jeśli zbudujesz w takim języku model zjawiska, nie wykaże on nic więcej niż fizyka modelowanego zjawiska, więc nie da się w ten sposób zamodelować efektu telekinetycznego o którym nie piszą podręczniki fizyki.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Zwolennikom zabawy w piaskownicy zadedykowałbym:
    Cytat:
    It is practically impossible to teach good programming style to students that have had prior
    exposure to BASIC: as potential programmers they are mentally mutilated beyond hope of regeneration.
    -- Dijkstra

A co do efektu telekinetycznego i podręczników fizyki - są jakieś wzmianki o przesyłaniu sygnałów
    szybciej od światła, np. w granicach nieoznaczoności kwantowej, albo w ramach "klasycznego"
    promienia elektronu (tj. że wewnątrz obszaru o promieniu takim, jaki kiedyś klasycznie przyjęto
    za promień elektronu ten elektron porusza się szybciej od światła, a na zewnątrz wolniej) -
    może to ktoś nazwał efektem telekinetycznym, a potem zapomniano o co chodziło?
    marek_Łódź
    Poziom 36  
    Cytat:
    It is practically impossible to teach good programming style to students that have had prior exposure to BASIC: as potential programmers they are mentally mutilated beyond hope of regeneration. Dijkstra
    Ponieważ kolega zaczął pisać zagadkami zbyt trudnymi dla audytorium, przetłumaczę to na NASZE. Dijkstra to klasyk inżynierii oprogramowania. W powyższym cytacie sugeruje, że złe nawyki wyniesione z piaskownicy przekreślają dalszą edukację. Ja dedykowałbym powyższy cytat 12 śledzącym ten temat. Tylko od was zależy, czy nauczycie się normalnej fizyki, czy też podążycie tropem mistyki, duchów, wirujących stolików i okultyzmu. Nie oceniam co jest lepsze, co gorsze. Macie wolną wolę, wybierajcie.

Nieźle też by było umieścić powyższy cytat na każdej płycie z BASCOMem.
    sneak
    Poziom 17  
    Prędkość wiekszą od światła: miały by mieć tzw. "fale telepatyczne"
    coś ala fale dźwiekowe ale ośrodkiem miała by być "przeciw materia" jej ruch to pole magnetyczne np wokół magnesu. Wykryć te fale można posrednio prez oddzialywanie przeciw materii na materię.. a nie bezpośrednio... to jest też siatka szwajcerska.

To jak ktos sie pytał o prędkości nadświetlne...

Jesli ktoś podąży tym 2 tropem to czy tez nie bedzie starał sie zbadać natury świata i czy nie można tego .... pod naukę ?????
    Arnold_S.
    Poziom 26  
    NIE. :)

Najważniejsze jest to, że dobijamy do 8 stron i dalej nic! :lol:
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Ponoć pole magnetyczne to tylko poprawka relatywistyczna do pola elektrycznego...

Kiedyś (tak ze 32 lata temu, bez kilku dni) jakiś fizyk z Hożej zasugerował mi
    zastanowienie się, czy jak dwa elektrony lecą równolegle, to bardziej się odpychają
    elektrycznie (jako ładunki jednoimienne), czy przyciągają magnetycznie (jako prądy).
    No i jak się policzy, to stosunek siły przyciągania magnetycznego do siły odpychania
    elektrycznego wychodzi równo v^2/c^2 - czyli to jest poprawka relatywistyczna...
    forestx
    Ten efekt daje się zauwarzyć np w mikroskopie elektronowym.
    Tomek665
    Poziom 28  
    Oto kilka cytatów-perełek z autora tematu
    Co prawda elektroda.pl to nie piaskownica, ale sam sneak wydaje się już z niej wychodzić o czym świadczą np. trzy ostatnie cytaty.
    sneak napisał:
    A czy ktoś wie dokładnie jak zbudować "wieczną lampkę"
    " Należy wziąć żarówkę od flacha aparatu (palnik) podłączyć do kondesatora ceweczki toroidalnej i... (kom: prawdopod. do magfnesu strałego) raz wyładować prąd w palniku i świeci lampka weicznie"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Odkrycie to dokonałem na pc i progzie audacity.
    ------------------------------------------------------------------------------------
    To nie klasówka, nie muszę znać wszystkiego na pamięć. Wiele rzeczy nie ma żadnych odniesięń w książkach dlatego teorię trzeba samemu wymyślać.
    (Naszczęście nie trzeba wszystkiego wiedzieć o np radiotechnice, żeby zrobić proste radio)
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Acha są jeszcze wyższe przeszkody spowalniejące rozwoj free energy.
    Pajak mwi o ufo i ja sie z tym zgadzam
    -------------------------------------------------------------------------------------
    KOndensator jako cylinder skupia fale telepatyczne, one to powodują
    częsciową telekinetyzację elektrolitu, który to "ładuje się" lub wyzwala elektrony
    Myślę teraz nad komunikacją telepatyczną i szukam projektów odb. ew. jakichś spostrzeżeń co do piramidek z kwarcam
    Wieczna lampka.. słyszałem to , nie zrobiłem a info jest niekompletne.
    Oczywiście że bez LC obw nie będzie działać Very Happy Tylko różnica w tym że
    Do L dajemy magnes i drgania LC zaczynają wzrastać!! Jedynie trzeba
    odpowied. prztransformować drgania (jak te załamki). Trzeba też nieustannie zasilać obw. Np prądem z nadwyżki.
    PAMIęITAJCIE wszytko kośztem ciepła z otoczenia !!!!
    Brak fachowej wiedzy nie odstrasza mnie od zainteresowań. Jutro wyślę trochę materiałów "free e."
    Oprócz widzenia aury. Moje oczy stały się wrażliwe na "subtelne energie, wibracje etc."
    Prosze o pomoc ( schemat ) gen na tranzyst 5ghz . Bo na prawdę nie mam czasu i odpowiedniej wiedzy aby samemu projektować ukłądy, choć może bym i zrobił Wink
    To ty k... nie rozumiesz żę efekt telekinetyczny pobiera brakującą energie w formie ciepła z otoczenia, spontanicznie.
    A o tych łyżeczkach niepotrzenie mówiłem, (nie nie umiem wygiąć).
    Kiedyś oglądałęm na discovery progranm gdzie goście za pomocą terokamer i innego sprzętu, polowali na duchy, zamontowali tez igły magnetyczne które to podczas manifestacji wykazywały ruch...
    wiesz mam jakąś encyklopedię zjawisk paranormalnych i tam piszą że mózg ludzki, szyszynka jest odpowiedzialna za te efekty poprzez produkowanie silnego, nietypowego pola magnetycznego.
    Ku... mogłem sie nie wyrywać z tymi załamkami jako że to jest efekt..... tylko bigosu się narobiło :/
    Nikomu nie mówiłem że cokolwiek tu przedstawione będzie działać.
    Prawdę mówiąć czasem tęz nie wiem poco ten temat
    forestx
    O "tak chce dostac ostżerzenie"
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat chyba wyczerpany.. zamykam