Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUTO-TALKOVER układ do mixera (audio)

beezer92 09 Paź 2006 20:10 13501 38
    tkoras
    Poziom 16  
    no ja wlasnie robie nadajnik i chce miec mikrofon na wyłącznosc w nim:) Tzn. ze fonie bede mogl zapodac bez zadnej muzyki:) a jak juz owa sie pojawi to bedzie ja sciszało:) Coz jezeli Volta nie zadziala, bedzie rozrysowywanie plytki samemu:)

P.S. beezer92 Masz moze jakies ciekawe uklady (schematy) audio lub cos swialowego, lub ogolnie cos fajnego? Jak co to na PW cos podrzuc:)
  • PCBway
    Volt
    Poziom 26  
    A jesli nie zadziała na pcb to prosze zmontuj na pająka i sprawdz czy zadziała
    Mateoosh
    Poziom 11  
    Witam. Potrzebuję układ działający właśnie na takiej samej zasadzie jak auto-TALKOVER z drobnymi różnicami. Już wszystko tłumaczę. Wygląda to tak, że na jednym wejściu byłby cd player lub komputer, a na drugim wejściu skaner radiowy(zastępuje w orginalnym układzie wejście mikrofonowe). Wyjście prowadzilo by do wzmacniacza z zestawem glośników. Muzyka leciałaby Ciągle, skaner jak wiadomo włączałby się tylko w przypadku odbioru transmisji ściszając muzykę, by dało się wszystko spokojnie zrozumieć.

Poradzcie proszę jak zmodyfikować ten uklad by uzyskać docelowe urządzenie.
    Nie jestem na tyle obeznany w elektronice, ale wydaje mi się, że skoro nie będzie mikrofonu tylko urządzenie z wyjściem audio o mocy 0,5W to będą jakies różnice w schemacie, może w doborze elementów mam rację?

Pozdrawiam.

Czy moja koncepcja z podmianą części wejścia cd z częścią wejściową od mikrofonu sie sprawdzi? Mowa oczywiście o wszystkich elementach od wtyczki do układu scalonego.

Proszę o wasze opinie.
  • PCBway
    beezer92
    Poziom 16  
    narysuj na obrazku mniej wiecej o co Ci chodzi bo nie rozumię za bardzo... przedstaw to na rysunku
    ogi888
    Poziom 16  
    Odświeże temat.....

Czy ktoś mógł by odpłatnie wykonać taki układ i wystawić go na allegro??

Wiadomości na PW
    beezer92
    Poziom 16  
    witam ponownie... po kilku miesiącach albo nawet kilkunastu :) zrobiłem projekt płytki drukowanej do układu Auto Talk-Over

zamieszczam w załączniku: (obraz przedstawia płytkę drukowaną od strony "ścieżek"

Następnym razem bo teraz akurat nie mam czasu dam drugą stronę płytki z rozmieszczeniem elementów (na dniach)
    beezer92
    Poziom 16  
    działa bo już ją robiłem :) a tutaj macie płytkę od strony elementów. elementy nie są oznaczone ale każdy kto robi w elektronice (nawet początkujący) zna symbole elementów. Gdzie i jakie mają być to już można się domyśleć po schemacie bez problemu. Pozdrawiam...
    Scorpion_1982
    Poziom 13  
    Panowie temat bardzo stary, Projekcik bardzo fajny.
    Potrzebuje coś takiego ale właśnie pod mikrofon ferrytowy taki jak do PC.
    Tzn.
    Z komputera puszczam na obiekt muzykę. której wewnątrz pomieszczenia nie słyszę.
    Chciałbym za pomocą takiego układu przyciszać tą muzykę i puszczać dźwięk z mikrofonu.
    Nie koniecznie musiał by to być Auto bo również mogę mieć przycisk który trzymam i nadaję, puszczam i przestaje nadawać i podgłasza muzykę.
    Polecicie mi coś ??
    Dziękuję.