Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub czy dobre kolumny? Kolumna na podstawie stx-a. Opinie.

29 Kwi 2006 18:20 1766 16
  • Poziom 16  
    Dziekuje za podanie mojego topicu, ale jeszcze wie wypowiem troche na temat ;)

A wiec tak moim zdaniem kolumny same w zupelnosci wystarcza... I np z moim subem alpiarda glos jest bardziej tandetny :/ i czesto go wylanczam :PP
    Moze jak slucham cicho to basu nie ma i wtedy nadrabia sub, ale za to przy wiekszej glosnosci jest suuper :D

Ogolnie polecam kolumny, a jezeli moze kiedys bedzie mozliwosc jakis porzadny sub ktory bedzie nizej schodzil niz kolumny :D

Ej a jaki masz pokoj? I mniej wiecej dom :PP
  • Poziom 24  
    Czego ty sie spodziewałes po subie alpierda :p Hmm kolumny wygladają nawet ale nie słyszałem ich w akcji.
  • Poziom 16  
    Nie no wiem ze alpiard to se moze popierdziec stxom ;)

A jeszcze dodam ze tym kolumnom musisz dac duzo mocy ;) 50 watami ich nie nakarmisz ;)
  • Poziom 24  
    No to trza miec wzmaka jakiegos jescze . Ja np napedzam swój sub i kolumne jakims wzmakiem za 50 zł i daje rade nawet :p A wczesniej uzywałem stara unitre kleopatre ale to był dawno :p
  • Poziom 16  
    Ej no nie!

zle myslisz!!!!

Tak samo myslalem, ale policz sobie cene takich glosnikow jak tam sa!
    Wyjdzie Ci niewiele mniej niz za 2 gotowe kolumy!
    A jak kupujesz nowe to masz juz ladnie pieknie wykonczone i wytlumione porzadna watolina...

A do ceny glosnik dolicz jeszcze pierscienie, bas reflexy i terminal i wychodzi Co tyle co za cale kolumny!

Wiec kupuj gotowe i ciesz sie basiorem ;)

A zwlaszcza ze teraz STX podrozyl same glosniki a kolumny zostaly...

Wiec proponuje przeliczyc co sie bardziej oplaca...

Jest wyjscie jeszcze takie ze kupisz ze uzywane jakies altusy 140...Wszyscy tu mowia ze o niebo lepsze od stx w jakosci wysokich i srednich tonow...

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Mieszkam w bloku a mój pokój ma jakieś 20m2. Zależy mi na basie a wiec się zastanawiam czy te kolumny bedą mnie zadowalały. Może lepiej zrobie sobie suba-to chyba taniej mnie wyjdzie. Musze jeszcze kupić wzmaka a najlepiej amplituner.Chciałbym żeby zatrzęsło moim pokojem a jednocześnie niechciałbym wydać na to dużo kasy.

Dzięki za wszystkie wypowiedzi

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Jak chcesz, żeby dobrze trzęsło, to najlepszy będzie młot pneumatyczny. Jak słuchasz muzyki, to proponuję kolumny. Na pewno nie te STX. One nie mają średnicy, za to dużo wspólnego z subwooferem. Tym niemniej skorzystałbym z możliwości zmontowania sobie tego samemu. Teraz są do tego niezłe możliwości, niedrogie głośniki etc.

Tanie amplitunery mają końcówki mocy 5x120W i transformator 100W. Resztę sobie dopowiedz. Na pewno nie zatrzęsie. Do suba 400W wzmacniacz od http://altron.com.pl 32/300/4SC w 60L i w drogę. Kolumny na Teslach, mogą być do tego zasilane amplikiem, to nic im się na pewno nie stanie. Sygnał PreOut z amplika do suba. Taki zestawik powinien się spodobać też bardziej wymagającym. 32/300 od STX nic złego zarzucić nie można, Tesla jak na te pieniądze też gra super. Polecam takie zestawienie.

Ale bez kolumn się nie obejdzie. Nie wierzę, że chcesz słuchać samego basu...
  • Poziom 16  
    Nie amlitunery maja po 250 wat trafo ;)

Odpowiem na pytanie jakie zadales, mysle ze te kolumny zadowola Cie basem ;)

Gdzies na diy sa konstrukcje subow na 2 takich glosnikach jak w nich siedza i ledzie mowia ze gra super...

gdL czemu sadzisz ze one nie maja srednicy?

Mysle ze za taka cene nic, ale to nic lepszego nie zlorzysz a tym bardziej nie kupisz!
  • Poziom 27  
    Wystarczy porównać efektywność średniotonowego, do efektywności + strojenia BR GDN 32/150/8SS

Średniotonowy - 17/150/8SS dBSPL 83dB - np dla 2kHz
    Niskotonowy 32/150/8SS w 60L, strojony na nie mniej niż 40hz, bo każdy z 4 otworów ma 5 cm średnicy, a mogą mieć max 25cm głębokości [ kolumna ma 29 cm gł. ], to daje nam podbicie prawie 7dB dla 60Hz, to dodając do efektywności z wykresu głośnika niskotonowego - 88dB, daje nam 95dB.

Różnica efektywności 95-83 = 12 dB, a to czterokrotnie więcej basu niż srednicy. To znaczy, że średnicy tu nie ma. Nie słychać jej, zagłuszonej dudniącym basiskiem ze źle zestrojonej obudowy, źle zaaplikowanego głośnika.
  • Poziom 16  
    Ej co Ty gadasz! Tam sa 2 BR! o dlugosci 9 czy 10 cm! 2 Pozostale sa zatkane!!

Ale w muzyce nie slychac wcale tego braku! Moze w zwrotce jest jakis tlumnik niskotonowca? ;>
    Bo w nich jest zwrotka dobierana do kolumny, przynajmniej tak sie nazywa ;)...

Ogolnie kolumna super dla ludzi nie bedacych audiofilami...

Mi sie bardzo podoba jej brzmienie, jak cicho sluchasz to wszystko dokladnie slychac, bas wysokie i srednie! A jak robisz na maxa glosno to wtedy jest bas i wysokie cisnace po uszach niezle, ale to wtedy je sciszam w korektorze na -2dB i jest git...

A powiedz ile masz na te kolumny!

Ej i nie ma wcale dudniacego basu! Nie wkurzaj mnie! ;)
  • Poziom 27  
    Cytat:
    Ej co Ty gadasz! Tam sa 2 BR! o dlugosci 9 czy 10

Tym gorzej...

Nie mam tych kolumn, widziałem je tylko na obrazku. Słyszałem za to 32/150/8SS i mi wystarczy. Kiepski głośnik, dobry chyba tylko do kina w dużej obudowie BR. W zamkniętej ciut lepiej, ale jakość z niego płynie tylko, jak głośnik nie gra. Ogólnie strata miejsca na takie coś. Naprawdę budżetówka.
    W tej kolumnie to porażka. Napisane: efektywność 94dB, średniego - ile pisałem. Niedopuszczalne.

Cytat:
    Ej i nie ma wcale dudniacego basu! Nie wkurzaj mnie!

Wszystko jest najlepsze. Dopóki się nie posłucha lepszego, a jak coś jest swoje, to już wogóle najlepsze z tych lepszych.
  • Poziom 16  
    No dobra... Ale w swojej cenie sa b.dobre :PP zwlaszcza ze nic innego nie kupisz za ta cene, chyba ze tylko jakies tam super audio czy inne super mega hiper 91231231 watowe kolumny ;)

Niech ten kto chce kupic jakies kolumny wypowie sie ile ma na nie ;) To cos poradzimy

Pozdro
  • Poziom 12  
    hmm. jak narazie to mam 200zł ale zawsze moge coś pożyczyć. Kasy niemam za dużo tak więc chciałem sobie zbudować coś samemu w przypadku kolumn zrobił bym se jedną jak bym miał jakąś kase robiłbym drugą. Najgorsze jest to że mam tylko jakiś stary wzmacniacz 2*20W dlatego też może się wstrzymam z kolumnami i najpierw kupie sobie amplituner i podłacze do niego moje stare koluminki a dopiero później zrobie jakieś kolumny.
    To może doradzicie jaki kupić amplituner w miare tani i i dobry.
    Wszystkie wasze wypowiedzi na temat subów i kolumn biore pod uwage i na przyszłość bede wiedział co budować
    Pozdro
  • Poziom 16  
    Ja po dluzszym szukaniu, kupilem pierwszy z brzegu jaki mieli w sklepie w moim miescie :PP

Nie no jezeli chcesz se wanlac porzadne kolumny to masz maly wybor... Srednio amplitunerki maja po 100 wat i z 5 nakalow, te co maja troche wiecej, to kosztuja tyyyleee ze strach mowic...
    Osobiscie posiadam JVC rx-6042, kupilem go za 900(chyba niecale) pln... Posiada on 100 wat przy 8 ohm!(nie tak jak niektore! Pisza ze super mocne bo tyle wat a to jest przy 4 ohm) na kanal..

Sa gdzieniegdzie jeszcze starsze modele tego JVC rx-5050(5052), podobne mocowo i tansze. Ale po probie go zakupu zrezygnowalem z niego, ciezko go dostac! W sklepie mowili ze go beda mieli, a potem nie mili wcale! Sa jeszcze troche drozsze Pionnery(vsx 515 i slabszy 415), niby tez mocne, ale drozsze... Za 1100 chyba jest taki 100 watowy... A reszta to ma malutkie moce... I tak to chyba wszystko z porzadnych aplikow za mala cene... Potem w sumie te drozsze maja tylko 7 kanalow a nie wieksza moc... :/

Jeszcze gdzies kiedys czytalem ze niezly jest wzmacniacz kody(modelu nie pamietam) posiada bodajze 120x2w 8 ohm... i Na pewno wieksza moc niz te amplitunery...
    kosztuje chyba 700-800 pln. Ale w ampliku masz tuner FM i wiele wejsc i wyjsc. mozesz np sterowac obrazem do TV i ogolnie jest bardziej wybajerzony ;)

A nie wiem czy by sie nie dalo zmienic trafa w ampliku i by mial duzo wieksza moc. Bo jak gdzies czytalem ze one maja te 5 koncowek zdolne wytworzyc 100 wat, ale male trafo ogranicza ich moc. A na przyklad w trybie stereo wyciagaja moze te 100 wat ale przy wlaczeniu pozostalych koncowek moc sie dzieli na wszystkie. Ale w koncu przy ogladaniu filmow nie potrzebna jest az taka moc!

Ogolnie moj amlik wyrabia niezle z kolumnami 150 wat ;D

Pozdro jak cos to sie pytaj jeszcze ...