Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy w cenie do 1100zł polecacie 2003?

DukE 26 Sty 2003 00:23 115968 234
  • #1 26 Sty 2003 00:23
    DukE
    Poziom 20  

ostatnio napalilem sie na aparat cyfrowy ,najlepiej jakby mial matryce ok 2 MPIX ,zoom optyczny ,robil fajne zdjecia no i cena ok 1000 zl -+ 100 zl ;) znalazlem juz wczesniej taki aparat - canon powershot a20 ,niestety zostal juz wycofany z produkcji i zostal zastapiony modelem a40 ktory w polsce kosztuje ok 1500 zl ,jest jeszcze model a30 ktory kosztuje 1000 zl ale ma juz matryce tylko 1,3 MPIX ,chcialem poprosic o rady ,sugestie.. czy roznica 900 tys Pixeli robi az tak ogromna roznice dla przecietnego uzytkownika ?? a moze znacie jakis sklep gdzie mozna kupic taniej lepszy model a40 ??

pozdrawiam 8)

ahia i jeszcze jedno... czy kupowal ktos cos kiedys na amazon.com ??
    ;]

0 29
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 26 Sty 2003 01:13
    emeryt
    Poziom 21  

Moim zdaniem robi.... Zajmuję sie fotografia "półzawodowo" i tez ostrzę sobie zęby na cyfraka. Ale w moim przypadku w grę wchodzi coś w okolicach 5 Mpix. Z dotychczasowych doswiadczeń z fotografia cyfrową wiem, ze z dwumegapixelowych aparatów wychodzą całkiem przyzwoite fotki, z których mozna drukowac odbitki w formacie 9x13 cm. Jeśli chcesz kupić, nie kupuj w Polsce. Mój upatrzony aparat (Minolta Dimage 7i) kosztuje w naszych sklepach 5.999 zł, zaś tuż za naszą zachodnią granicą w pierwszym lepszym sklepie dostaniesz go za 980 Euro (co daje ok 4,000 zł). Jakby dobrze poszukać to jeszcze kilkaset euro idzie "urwać". Rozejrzyj się za znajomymi w Niemczech lub jeszcze lepiej w USA. Moze ktoś mógłby Ci taki aparat kupić i przywieźć przy okazji wisyty w Polsce. Robiłem juz fotki HP z matrycą 2,1 (bardzo porządnie wychodzą), jakimś Kodakiem (matryca poniżej 1 megapiksela - zdjęcia nie warte wspominania) oraz Mavicą (Sony) - fotki takie sobie. Jesli mozesz to dozbieraj jeszcze troche kasy i poczekaj chwile - ten sprzęt leci w dół (ceny) dosć ostro.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 26 Sty 2003 08:33
    mgim
    Poziom 29  

Polecam NIKON COOLPIX 2000.A jak chcesz zobaczyć "panoramę cen" to wejdź www.interfoto.com.pl.Sprzęt nie do zajeżdżenia.A co do CANON-ów to są strasznie prądożerne tak samo jak OLYMPUS-y.Jak chcesz więcej danych - pisz na priv,nie będziemy zaśmiecać TEGO forum no chyba,że ktoś jeszcze chce danych.Fotografuję w zasadzie zawodowo (drugi zawód).

0
  • #4 27 Sty 2003 07:41
    Witgol
    Poziom 19  

Jeszcze moje nieśmiałe dopowiedzenie. Kiedy kupowałem A20 (no, już trochę temu...), rolę niebagatelną oprócz rzeczy oczywistych (matryca, zoom po pierwsze optyczny, cena.... itd...) grał typ pamięci. Muszę powiedzić, że z całą premedytacją wybierałem Compact Flesha!!! Dlaczego? ano w związku z tym, że szukałem NAJTAŃSZEGO aparatu z tych względnie możliwych, musiałem poszukać najtańszej opcji zgrywania zdjęć do PC. Wszystkie kary za wyjątkiem CF wymagają dosyć drogich przystawek. Natomiast CF można włożyć w przejściówkę za 30zł i wcisnąć do gnizda PCMCIA w laptopie - i jest jeszcze jeden twatdy dysk - bez żadnych sterowników, i innych ceregieli. Na dokładkę dla tych samych pojemności ciągle jeszcze CF są najtańsze!
    Pozdrawiam

0
  • #5 05 Kwi 2003 22:13
    Nemo
    Poziom 31  

Korzystając z tego postu... jak robimy zdjęcia aparatem cyfrowym, to słychać jakiś dźwięk podczas robienia zdjęcia? Może ktos wie?
    Pozdrawiam.

0
  • #6 05 Kwi 2003 23:24
    elektryk
    Poziom 42  

Nemo dzwięk zależy od aparatu i z reguły powiadamia o tym że zdjęcie zostało zrobione albo nie zostało zrobione (inny ton).

0
  • #7 05 Kwi 2003 23:52
    emeryt
    Poziom 21  

np. Sony Mavica ma nagrany dźwięk migawki w normalnej lustrzance i w czasie robienia zdjecia dźwięk ten jest odtwarzany przez wewnętrzny głośniczek - taki tam gadżet........

0
  • #8 06 Kwi 2003 17:41
    Nemo
    Poziom 31  

Dzięki za odpowiedź. Zrodziła ona kolejne pytanie: czy ten dźwięk można wyłączyć, aby aparat był bezgłośny? No i drugie pytanie. Czy można cyfrówke wyzwalać zdalnie np. tak jak zwykły aparat wężykiem na statywie. Bardzo mi zależy na tej odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 06 Kwi 2003 17:52
    olcha0098
    Poziom 28  

W niektórych aparatach ten dźwięk da się wyłączyć a co do wyzwalania to problem, ale możesz wyzwalać ustawiająć czas np. 10 sec.

0
  • #10 06 Kwi 2003 18:02
    Nemo
    Poziom 31  

Uuu, fatalnie. Potrzebuję wyzwalania na życzenie zdalnego. Np. przy pomocy jakiegoś zewnętrznego przycisku sterowanego pilotem, albo fotokomórką. Nie ma jakiś aparatów z zewnętrznym wyzwalaniem?
    Pozdrawiam.

0
  • #11 08 Kwi 2003 07:25
    Pawel Zalecki
    Poziom 14  

pewnie, ze istnieja aparaty, ktore daje sie wyzwalac zdalnie. Np do niektorych Olympusow i Canonow cyfrowych mozna dokupic pilot, za pomoca ktorego idzie pstrykac zdjecia (ale to nie sa aparaty za 500 zl)

0
  • #12 10 Kwi 2003 23:04
    Smoluszek
    Poziom 11  

Wyzwolenie migawki zawsze slychac nawet w aparatch cyfrowych migawka jest mechaniczno elektroniczna. Jedne slychac glosniej drugie ciszej. Na pewno nie tak jak zenita :D

0
  • #13 25 Cze 2003 10:28
    Nash Bridges
    Poziom 11  

Osobiście gdybym miał doradzać to proponuję Canona, Minoltę lub HP, konkretne modele znajdziesz na polskich stronach producentów (www.hp.pl, www.canon.pl,, www.minolta.pl).. Kwestia jeszcze cen, w zależości od miejsca w którym jesteś jest możliwość dogadania się z firmami (patrz żeby była oryginalna gwarancja polska, czasami sprzedawane są .... różne, przy oryginalnej polskiej gwarancji w przypadku awarii często producent zamiast naprawy daje nowy aparat. A co do rozdzielczości - im większa tym lepiej (i nie jest to adekwatne do rozdzielczości monitora), za kasę ok. 2000 zł. możesz mieć aparat w granicach 4.1 mln pikseli, z 12 bitową głębią koloru np. Minolta F200. Dużo informacji na ten temat jest na stronach producentów, i jeszcze jedno napisz do czego ten aparat chcesz wykorzystać (jakie typ zdjęć, oświetlenie, etc...). Pozdrawiam.

0
  • #14 16 Wrz 2003 17:28
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

jak kupięłm sobie Canona A60- od A40 różni sie chyba tym że można nagrywac filmy z dzwiekiem i ma lepszego procka od grafiki, mozna go podłaczyc pod TV. A70 ciutke droższy ale rzetwornik 3Mpikswle i wieksza rozdzielczosc kręconych fimów.- tyle pamietam, moze mnie ktoś ewentualnie sprostowac...
    Canona kupiłęm w polsce, z orginalna polską gwarancją za ... ok 1050zł :D ... trza miec znajomosci! :)

poczatkowo polowałem na jakiegos "miediatecha" juz nie pamiętam jakiego i prawie bym go kupił (coś chyba 680zł), ale młody mnie siła odciagną,

z Aparatu jestem bardzo zadowolony, pod każdym wzgledem jest OK z małymi wyjątkami. Drażni mnie tylko to że podczas nagrywania filmiku aparat dobiera parametry tylko podczas "rozpoczecia nagrywania. Czyli jak zaczynamy w ciemnym pokoju to wychodzac na pole aparat nie dobierze czułosci - film bedzie za jasny. w zasadzie nie jest to uciążliwe, ale mam pewien nie dosyt....

każda cyfrówka lubi baterie, ja dokupięłm kompel ładowarka+ aku NiMh GP 1600mAh- starczy na kilakset zdjeć, podczas gdy niektóre bat. alkaiczne nie dociagną nawet do setki...

Co najważniejsze te canony maja szeroki wachlarz ustawień manualnych- jak w zwykłej lustrzance. gdzie automat nie da rady, tam dasz rade ty...
    bie mówiąc o tym że mozna uzyskac bardzo ciekawe efekty!. Współczuje urzytkowniką cyfrówek full autowmat.... :)

jest jeszcse fajny bajer który mnie totalnie zaskoczył. do aparatu można w grać rózne dzwięki i obrazki (np; jakieś powitalne). tutaj nawet najwiekszy smutas sie usmiechnie do fotki, jak robiac mu zdjecie z samowyzwalacza uszłyszy odgłos np: wielkiego pierda, albo meczonej kaczuszki do zabawy w wannnie... :) --- efekt mórowany. wypadało by dokupic jeszce jakąć CFke bo w zestawie jest tylko 16M (kilkanasćie zdjeć w super rożdzielczosci). optyczny zomm 3x a cyfrowy chyba 4x- też sie przydaje, choć zdjećia z zoomem cyfrowym nie są fajne.

mówicie o przetworniakch 4Mpiksele w aparacie z przed dwóch lat albo za kilka set złotych... gwno prawda, ta rozdzielczosć to chyba jest interpolowana (czyt. gwno warta) przed dwoma laty to takie przetworniki były chyba w profesjonalnym sprzecie, a i teraz niezle kosztuja.
    ogólnie to polecam ten aparacik, jest wart tych pieniedzy (na allegro za ok 1200- ale z "europejską" gwarancja).

w skali szkolnej dał bym 5+

:) sory za wywód...

0
  • #15 16 Wrz 2003 22:01
    DukE
    Poziom 20  

Chcialem sprostowac wypowiedz bolka... otoz a40 ,a30 i dalej w dol rowniez potrafia robic animacje z dzwiekiem, w nowych modelach a60 ,a70 (zaniedlugo a80 wyjdzie) jest nowy procek ktory potrafi szybciej przetwarzac dane i mozna uzyskac animacje do 3 min z tymze ze canon a40 smigal 20 klatek/sek natomiast nowsze robia tylko 15 klatek/sec. Co do podlaczenia do TV - a40 i a30 rowniez sie da.Co do ustawien, poproboj w ciemnych miejscach z roznymi czasami naswietlania , efekty super - wiadomo :) mozna robic rozne bajery.... i co do przetwornikow 4 MPIX - to zadna interpolacja, na rynku sa juz od dawna aparaty z 11 MPIX ktore kosztuja grubo ponad 25 tys zl a z interpolacja siegaja duzo wyzej.. to zadna fikcja takie matryce istnieja juz od dawna.

0
  • #16 17 Wrz 2003 13:14
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

:arrow: Duke
    chyba mnie nie zrozumiałes, wiem że takie przetworniki istnieją od dawna, trzeba było za nie niezle zapłacić, a jak były tanie, to były z interpolacją.... zwykły chwyt reklamowy. Sam jestem w robienu zdjęć rezus i "chętnie" bym sie nacioł na tekst: przetwornik 6mpix*

*- rozdzielczosc interpolowana....

czyli że w rzeczywistosći przetwornik moze miec nawet 2mpix... a jaka jest różnica pomiedzy 2, a 6mpix to chyba każdy moze sobie wyobrazić
    taka sama zasada jak z targowymi piedziochami (głosnikami) PMPO
    (popatrzcie np na allegro ile takich aparatów)

http://www.astrofotografia.pl/porady/A40/moon_1.htm
    takie coś znalazłem

a tutaj forum na temat cyfrówek
    http://www.cyfrowka.com/modules/aparaty/edycja_aparat.php?prod=Canon&model=PowerShot%20A60

0
  • #18 08 Mar 2004 14:54
    Andrzej.P
    Poziom 11  

jz22 napisał:
    Według mnie to aparat za mniej niż 1000 zł to jest tylko do zabawy, a nie do robienia zdjęć. Absolutne minimum to 3 Mpx np. Sony DSC-P72 lub Cannon A70 Powershot. Polecam robią ładne zdjęcia. Mają żywe kolory itd. :!:

Jesli chciałbys kupic sobie aparat "nie do zabawy" to nie wystarczy ci bracie 3Mpx :D Nie mówimy tu o 8 Mpx potworach Canona serji EOS czy innych. Gość chce kupic 2Mpx'elowy aparat i taki mu na początek w zupelnosci wystarczy. Nie można się kierowac tylko matrycą czy zoomem (choc jest to istotne) , poniewaz jesli aparat nie ma dobrej optyki jest do niczego nawet z 5Mpx'elowa matrycą. Ja polecam (z kategorji 2Mpx) Minolte dimage E223 lub canona a-60. Są to aparaciki przystępne cenowo, i co najważniejsze robią zdjęcia LEPSZE niz wiele "trójek" :D
    Pozdrawiam

0
  • #19 29 Mar 2004 16:46
    lechoo
    Poziom 39  

ulmoz napisał:
    P.S.2. Co oznacza ze aparat ma np. 2.1 megapikseli (znaczy się jak to się przelicza na RxR czyli na rozdzielczosc w jakiej robi zdjecia). Jaki najlepiej wybrac dla monitora 17". Czy 1024x768 wystarczy?

Od rozdzielczości zależy jakość uzyskanych odbitek i ich maksymalna wielkość. Używając aparatu z matrycą 2,1Mpix uzyskasz rozdzielczość zdjęć 1600x1200.

Ja tam wolę lustrzanki... :)

0
  • #20 01 Maj 2004 18:10
    7981
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 02 Maj 2004 17:06
    7981
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 02 Maj 2004 17:55
    tzok
    Moderator Samochody

Heh... mam 4 komplety akumulatorków ;)
    Nawet HP przyznaje, że zasilanie z dwóch "paluszków" to był zły pomysł. W instrukcji można znaleźć informację, że pracując na bateriach nie należy korzystać z funkcji LiveView a wychodząc w teren należy się zaopatrzyć w kilka kompletów zapasowych baterii. Osobiście uważam, że twórcy oprogramowania byli zbyt ostrożni - aparat się wyłącza gdy poziom naładowania baterii spadnie do ok 50%, jeśli robi się zdjęcia bez przerwy (nie powalając aby aparat się wyłączył) może działać jeszcze dobrych kilka minut od wyświetlenia komunikatu o rozładowanych bateriach. W tej sytuacji poważnym mankamentem jest brak zasilacza sieciowego w zestawie. Ponadto apartat nie może być zasilany z portu USB i nie ma funkcji kamery internetowej (a szkoda).

0
  • #23 03 Maj 2004 00:27
    7981
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 03 Maj 2004 00:37
    WoŹnY
    Poziom 28  

Rzeczywiście zasilanie z dwóch AA to lekka przesada :!: Bakterie wciąga, aż niemiłoo patrzeć :( Na szczęście powoli odchodzi się od tego pomysłu zasilając aparaty z kompletu 4XAA - jak w Canonie A60 PowerShoot, czy Olympusie C720. Wtedy to już można troche się pobawić, choć waga znacznie wzrasta. No i komplet dwóch "zastępów" AKKU to juz 8 sztuk = 2-krotnie większe koszty :!:

0
  • #25 04 Maj 2004 23:35
    7981
    Użytkownik usunął konto  
  • #26 05 Maj 2004 17:41
    tzok
    Moderator Samochody

Już 6 ogniw jest mało realne... problem nie tkwi w ilości ogniw a minimalizacji zużycia prądu. Inżynierowie z HP zdaje się zapomnieli o czymś takim jak rezystancja wewnętrzna ogniw, gdyż ich oprogramowanie wyłącza aparat gdy tylko napięcie spadnie poniżej określonego (stanowczo za wysoko) progu i nie ważne, że po chwili wróci do normy - aparat i tak się wyłączy, wystarczy więc np. "ruszyć" zoom podczas ładowania lampy i przetwarzania/zapisywania zdjęcia a to wystarczy żeby aparat się wyłączył jeśli baterie są trochę rozładowane. HP zaleca stosowanie jednorazowych ogniw litowych własnej produkcji... normalne akumulatorki, "nie wyrabiają" przy ciągłym obciążeniu 1,5-2A, przy takich prądach występują znaczne straty na Rw a ogniwa są połączone szeregowo. Na zwykłych bateriach nawet się nie włączy, co więcej spadek napięcia na szeregowo włączonym amperomierzu jest wystarczająco duży aby aparat się wyłączał.

0
  • #27 20 Maj 2004 16:11
    Bogus105
    Poziom 16  

taaaa warto zaopatrzyc sie w akumulatorki i to te najwiekszych pojemnosci/powyzej 2000mAh/ w przeciwnym wypadku zbankrutujesz kupujac baterie...a to czy dwa czy cztery...to juz zalezy od elektroniki aparatu-napiecie...to fakt ze co 4 baterie to nie dwie ale pradozernosc zalezy glownie od tego jak uzywamy aparat.niektore funkcje wymagaja ciaglego focusa, itp... co pobiera wiecej pradu no i sam TFT LCD ktory powaznie obciaza zasilanie.co do Z2 proponuje wizyte w sklepie aby sobie przetestowac sprzet i czy sprosta Twoim wymagania.ja jestem baaaardzo zadowolony:))))
    ------------
    pzdr!

0
  • #28 23 Maj 2004 00:07
    7981
    Użytkownik usunął konto  
  • #29 03 Cze 2004 18:17
    marek1990
    Poziom 2  

tu napisze ci moje propozycje aparatów cyfrowych

Canon A70,3,2MPixel,2048x1536,Cf
    Canon A60,2,0MPixel,1600x1200,Cf