Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usuwanie oznaczeń układów scalonych

JACK 13 Lip 2003 23:00 3584 19
  • #1 13 Lip 2003 23:00
    JACK
    Poziom 10  

Potrzebuję usunąć oznaczenia (symbol) z kilkuset sztuk układów scalnych. Czy ktoś wie jak to zrobić szybko i skutecznie sposobem innym niż mechanicznie?

2 19
  • #2 13 Lip 2003 23:08
    wowka
    Poziom 28  

chyba ciezko bedzie bo raczej zaden rozpuszczalnik tego nie ruszy

-1
  • #3 13 Lip 2003 23:10
    krzysiek
    Poziom 27  

zalezy kto jest producentem kiedys babki w unitrze zmywaly oznaczenia recznie jak zle poszla partia

0
  • #4 13 Lip 2003 23:10
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

ja kiedyś :upaćkałem" sobie układ pastą pod radiatory- jakaś srebrna, to ze m sie scalaka nie mógł doczysćić, symbolu też nie było widać.

A mioze by je jakoś zamalować, albo zakleic czy cuś?

-1
  • #5 13 Lip 2003 23:11
    ACULA
    Poziom 34  

Nie zrozum mnie źle bo nie chę nikogo obrażać ale uważam że usuwanie oznaczeń to zwykłe (tu musiałem wyciąć)

A jak już musisz utrudniać życie innym to szlifuj papierem ściernym, innej metody nie znam. 200 scalaków to nie tak dużo.
    Dlaczego usuwasz oznaczenia przecież jeśli to procek to daj bity zabezpieczające, w pozostałych przypadkach każdy i tak skapnie się jaki to scalak tylko tyle że będzie musiał poświęcić cały dzień.

0
  • #6 17 Lip 2003 15:09
    TadeuszZ
    Poziom 21  

Popieram wypowiedż Acula Pewnie nie miałeś do czynienia z naprawą takich układów z powycieranymi scalakami,chcesz coś wyprodukować i nie wiesz czy za kilka lat będziesz to jeszcze produkował. A po kilku latach sperzęt trafia do naprawy i wtdy nie interesuje Cię czy ktoś będzie w stnie to naprawić i z jakim trudem. A co z klientem ( czy zapewnisz mu serwis dożywotny ).
    Pozdrawiam i wspólczuję
    TadeuszZ

-1
  • #7 17 Lip 2003 18:14
    Hrabol
    Poziom 25  

hehe bierz papier i zapierniczaj jak jestes cwany to sie przynajmniej naraobisz nie nawidze oszustow mialem kiedys z takim doczynienia producent alarmow z W-wy WIELKI pan z firmy LEXUS wkladal do alarmow jakies badziewne uklady scieral napisy i za wymiane zadal 50zl a byly miedzy nami gowno warte bo nie wytrzymywaly 14V a w samochodzie czeso sie tak zdarza ze jest nawet 15V nagly pobor np. zalaczenie wsiatel. Alarm dzialal trzy dni i sie spalil bo wlasciciel auta wlaczyl swiatla, a servis zadal kasy za naprawe 50zl za stalaka za 4zl ale taka jest polityka w polsce wykorzystac aplikacjie producenta i zrobic na tym kase i jeszcze zetrzec nazwe ukladu
    zapytaj sie w mechenicznym jak to zrobic a nie na elektrodzie!!!!!!!!!!!!!
    sorki ze jestem nie mily ale ten temat powinien zostac zamkniety!!!!!!!!!!!!

0
  • #8 17 Lip 2003 18:38
    Piquś
    Poziom 18  

Oby Ci te scalaki po starciu oznaczeń nie działały, bo to, co chcesz zrobić jest BARDZO DELIKATNIE MÓWIĄC (nie chcę naruszyć regulaminu) wredne!
    I jak w tym kraju ma być lepiej, skoro w koło tyle chamstwa??? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

(NIE)Pozdrawiam,
    Piquś

0
  • #9 17 Lip 2003 18:48
    oldking
    Poziom 28  

Witam

Życzę Ci abyś musiał takie cudo potem naprawić - sukcesu !!!.

0
  • #10 17 Lip 2003 18:53
    elbob
    Poziom 32  

Witam.

Zgadzam się ze wszystkimi od Aculi w dół.
    To byłoby chyba wszystko na ten temat.
    Nie co ma tego tematu dłużej ciągnąć bo mogłoby dojść do rękoczynów. :wink:

0
  • #11 17 Lip 2003 19:10
    Leap
    Poziom 17  

Przytocze pewna sytauacje, kiedy to kolega przyniosl mi kabelek do tel. zekomo mbus do noki na ukladzie max. z tym ze ten uklad mial zeszlifowane numerki ale na pierwszy rzut oka na elementy i widac bylo ze zrobione bylo na ttl'u , sprzedajacy zarobil na interesie czterokrotnie, a klient mial niedzialajacy towar ;(.

0
  • #12 17 Lip 2003 21:28
    ankuch
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jack :arrow: Zanim coś takiego napiszesz, to podaj jeszcze co kieruje Tobą.
    Żadnej uczciwej motywacji nie widzę.
    Jeśli nie przytoczysz nic rzeczowego, to przedstawię następującą propozycję:
    Nieocenione jest działanie soków trawiennych, dlatego trzeba układ połknąć a później....
    Usunąłem resztę postu.

0
  • #13 17 Lip 2003 21:58
    techrys
    Poziom 28  

Wyłamię się i na chwilę poprę naszego kolegę - być może coś wymyślił, opracował, to dlaczego inni mają piracić jego wyrób? Sam kiedyś kupiłem splitter do monitorów, i pierwsze co zrobiłem to go rozebrałem żeby poskładać sobie drugi taki. Patrzę do środka, i poleciały panienki bo scalak zeszlifowany. Sama idea nie jest zła, jeśli chce się mieć wyłączność na pewien wyrób.
    Dobra, chwila dobroci minęła. Czy ty sobie wyobrażasz naprawę np telewizora albo czegokolwiek innego ze zeszlifowanymi scalakami??!!!!! A żebyś musiał kiedyś coś takiego naprawiać!!

P.S. Scalak był zeszlifowany prawdopodobnie zwykłą szlifierką stołową.

0
  • #14 17 Lip 2003 22:14
    ErykK
    Poziom 13  

ankuch napisał:
    Jack :arrow: Zanim coś takiego napiszesz, to podaj jeszcze co kieruje Tobą.
    Żadnej uczciwej motywacji nie widzę.
    Jeśli nie przytoczysz nic rzeczowego, to przedstawię następującą propozycję:
    Nieocenione jest działanie soków trawiennych, dlatego trzeba układ połknąć a później....
    Usunąłem resztę postu.

kolega zapomnial dopisac istotna sprawe:
    - musisz robic to na nocniku, bo inaczej scalaki pojda w kanal

pozdrawiam i smacznego

0
  • #15 17 Lip 2003 22:47
    slawek86
    Poziom 10  

u mnie w kabelku układ został zalany cyną która zasłania opis układu

0
  • #16 17 Lip 2003 22:53
    ACULA
    Poziom 34  

Jak zrobi z tego szlifowaną jednorazówkę to opinia o nienaprawialności sprzętu pójdzie w świat i nikt od niego nie kupi

0
  • #17 17 Lip 2003 23:12
    Hrabol
    Poziom 25  

sprawa jest innego typu my sobie i tak poradzimy od tego jest elektroda damy rade razem i rozgryziemy te zafajdane uklady, kazdy z nas cos dopowie i servis przyzyje a producentow dorobkowiczow poprostu wywalmy z elektrody i zero rad dla tego goscia!!!!!!!
    dzis sie pyta jak usunac napisy a za troche zapyta sie jaki to uklad bo kupil cos i nie ma napisow albo zeby mu powiedziec jak cos naprawic

0
  • #18 17 Lip 2003 23:44
    ACULA
    Poziom 34  

nic nie sugeruję ale spójrzcie na jego posty. Najpierw prosi o schematy, potem zbuduje urządzenie i usunie oznaczenia i będzie sprzedawać.

Jestem ciekawy ile jeszcze można wymyśleć nowych schematów. Przecież większość to aplikacje scalaków lub pochodne już istniejących. (nie mówię o opartych na uP)

0
  • #19 18 Lip 2003 10:43
    ankuch
    VIP Zasłużony dla elektroda

Hrabol napisał:
    sprawa jest innego typu my sobie i tak poradzimy od tego jest elektroda damy rade razem i rozgryziemy te zafajdane uklady, kazdy z nas cos dopowie i servis przyzyje a producentow dorobkowiczow poprostu wywalmy z elektrody i zero rad dla tego goscia!!!!!!!
    dzis sie pyta jak usunac napisy a za troche zapyta sie jaki to uklad bo kupil cos i nie ma napisow albo zeby mu powiedziec jak cos naprawic

Święta prawda, podpisuję się oburącz.
    Pzdr.

0
  • #20 18 Lip 2003 11:08
    0__0
    Poziom 30  

:arrow: techrys

Jesli ci to pomoze to moge podac ci oznaczenia scalakow z mojego splittera (vs-104 ATEN) :
    74hc14,74hc86,74hc244,7805, 555 i sic4-0078 (scalak sygnowany przez aten) poza tym dwustronny smd :) - jak widac najlepsza ochrona przed kopiowaniem nie jest scieranie oznaczen tylko zastosowanie robionych na zamowienie czy tez programowanych i zabezpieczonych przed odczytem ukladow

0