Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Bis-104. Podpięcie głośników 8 Ohm.

29 Sty 2007 13:56 1464 16
 • Poziom 11  
  Witam mam podobny problem z podpieciem glosnikow 8 ohm...Gdzie dokladnie przelaczyc wyjscie na 30V???Jesli wzmak jest 1 kanałowy to czy jak wstawie wyjscia głośnikowe XLR i połacze je szeregowa to czy wzmak pociagdzie 2 kolumny 8 ohm???
 • IGE-XAO
 • Poziom 14  
  No nie bardzo. jeśli je połączysz szeregowo będzie 16 omów, jeśli zaś równolegle to bedą 4 omy, i tak zle i tak niedobrze. :( Czyli w każdym przypadku niedopasowanie, a lampy niezbyt dobrze tolerują niedopasowanie.
 • Poziom 11  
  Wiec jesli dam rownolegle i podepne 2 kolumny 4ohm bedzie dobrze?
 • Poziom 26  
  Ratują 2 kolumny po 16 ohm. podłączone równolegle dadzą 8 ohm.
 • IGE-XAO
 • Specjalista - wzmacniacze gitarowe
 • Poziom 14  
  albo 2 kolumny 4 omowe szeregowo albo dwie kolumny 16 omowe równolegle albo dowolną kombinację podłączen która da w ostateczności 8om. I jeszcze jedno. ważna jest polaryzacja, przy łączeniu szeregowym dajesz plus do minusa, a przy łączeniu równoległym minus z minusem plus z plusem. No i jeszcze na koniec, głosniki czy kolumny obojętnie jak by były łączone powinny mieć jednakową moc.
 • Poziom 26  
  I jeszcze jedno membrany powinny poruszać się w jedną stronę [ przy łaczeniu głosnikow podłączaj i rozłączaj bateryjkę , wskaże Ci kierunek] nie zawsze na głosniku są oznaczenia biegunów.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Z tą jednakową mocą z łączenia głosników to przesada, przy równoległym łączeniu głosników nie musi być jednakowa moc głośników tylko muszą mieć po tyle samo ohmów. przykład: kolumna Regent posiada 1 głosnik 50W. i 2 głośnik 12,5W.
 • Poziom 14  
  mnie uczono ( prawo oma ) ze jesli puscimy napiecie przez dwa połaczone równolegle rezystory o jednakowej opornosci to wydzieli sie na kazdym z nich jednakowa moc...............jesli teraz mamy wzmacniacz 50 wat to na kazdym głosniku wydzieli się po 25 wat..... cos mi się widzi ze robił to ktos bez zielonego pojecia o tym co robi, chyba ze te głosniki 12,5w są odzielone zwrotnicą od tego 50 cio watowego, wtedy zmienia to postac rzeczy.
 • Poziom 11  
  Mam instrukcje fabryczną do bisa scemat preampa i końcówki, ale nie mam gdzie zrobić skanów. Jak przepniesz wjście trafo na 30V to śmiało możesz podłanczać kolumne 8 ohm. Jak tak grałem Na altusie 300.

  Dodano po 1 [minuty]:

  to nic sie nie działo, a połączenie szeregowe dwóch kolumn, daje tylko spodek mocy.
 • Poziom 11  
  Szwed32 napisał
  ...Gdzie dokladnie przelaczyc wyjscie na 30V?

  Tak czytam dokładnie posty. W instrukcji jest dokładny opis przełączenia wyjścia transformatora głośnikowego ze 120V na 30V. (postaram się zrobić te skany i załączę).
  Ten wzmacniacz ma tylko te dwie opcje, i nie radził bym podpinać głośnika na 120V.
  Poza tym nie widzę potrzeby podłączania do niego dwóch kolumn. To jest wzmacniacz monofoniczny, chcesz mieć stereo kup lub zrób:) drugi wzmak. Ale jeżeli się uprzesz podłączać dwie kolumny 8om do jednej końcówki to lepiej je podłącz szeregowo. A różnice ocenisz sam.
  Przepraszam za analfabetyzm i za brak zrozumienia . Pozdrawiam wszystkich a szczególnie BEBa.
 • Poziom 14  
  :arrow: aktyp :!: nie mięszaj ludziom w głowie . ja już napisałem, jest to mozliwe ale przy zastosowaniu zwrotnicy. ćytat ze strony wermony:
  Belastbarkeit: 50 VA
  Impedanz: 8 Ohm
  Lautsprecherbestückung: 1x 50 VA Tieftonsystem,
  1 x 15 VA Mitteltonsystem, 1 x 8 VA Hochtonsystem

  1x 50 VA Tieftonsystem >głosnik niskotonowy
  1 x 15 VA Mitteltonsystem >głosnik sredniotonowy
  1 x 8 VA Hochtonsystem >głosnik wysokotonowy.
  Tu żaden głośnik nie jest ze sobą połączony bezpośrednio tylko rozdzielone za pomocą zwrotnicy o odpowiednim nachyleniu
 • Poziom 26  
  W kolumnie w której wymieniałem głosnik wysokotonowy nie było żadnej zwrotnicy oprócz kondensatora połaczonego szeregowo z głosnikiem wysokotonowym i głosnik sredniotonowy nie posiadał osobnej komory w kolumnie a wtakim przypadku powinien być oddzielony od głosnika niskotonowego - podałem tylko przykład
 • Poziom 14  
  Ale chyba nie chcesz mnie, albo komuś innemu wmówić że to było fabryczne rozwiązanie? Jak narazie, to na podanym przez Ciebie linku było tylko zdjęcie kolumny oraz podane typy głosników. Schematu elektrycznego tam nie widziałem. I ta dyskusja staje się powoli jałowa nie wnosząca nic do meritum.
 • Poziom 26  
  W kolumnach gitarowych nie spotkałem żadnych zwrotnic .