Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw 2.1

Sein 10 Mar 2007 11:57 4560 21
  • Witam wszystkich !

Chcialbym zaprezetowac zestaw 2.1 wykonany przezemnie.

Przetworniki:
    Kolumny-Tonsil Gdn 25/60+Tonsil Gdm 10/60+Tonsil Gdwt 9/120
    Sub-Tonsil Gdn 30/80

Obudowa:
    Kolumny maja pojemnosc ok 45l,typ bass relfex strojenie na 45 hz.kolumny jak widać zwężają sie nie wiem czy to coś zmienia ale tak po prostu ;).
    Subwoofer ma ok 70L pojemnosci.Obudowa bass rellex strojenie na 35 hz.Na tylnej ścianie i bocznej jest gąbka o grubosci o około 2 cm

Zwrotnice:
    Kolumny-Zwrotnice są od midltonow 80 w ;]
    Subwoofer posiada filtr dolnoprzepustowy 400W jego podzial to 150hz.

Koszty:
    Kolumny-w granicach 400zł
    Sub-ok 150zł

Wzmacniacze:

Kolumny-Denon DRA-325R moc 2x60W
    Sub-Sony F411R moc 2x50W wszystko drży w pokoju ale mam kolce wiec troszkę to zniwelowało.

Brzmienie:
    Kolumny - Bass jest szybki energiczny,sopran głośny i wyraźny nie męczy uszu
    Sub-wszystko drży jak wspomniałem ale bass jest miły i szybki

Tak poza tym 2.1 za swoimi plecami posiadam jeszcze dwie mniejsze kolumny na Gdn 20/30 i Gdwt 9/80 używam ich tylko do oglądania filmow lecz czasami jak chce dać czadu to tez sobie dają radę.
    Wspiera je Onkyo Tx-200 2x50

To chyba tyle. Pozdrawiam i zycze milego ogladania

Fajne!
  • #2 10 Mar 2007 12:07
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wykonczenie fatalne, sub o wiele za duzy, dobor glosnikow... prawie ze altusy Ci wyszly (czyt. kaszana). 1/6

• #3 10 Mar 2007 12:31
    kivlov
    Poziom 26  

mi także podoba się, ale jak kolega wspomniał troszkę subwoofer jest za duży ale kto jak woli:) ja np lubię bardzo duży i głęboki bass

• #4 10 Mar 2007 15:53
    AMD Wojtek
    Poziom 11  

bardzo mi się podobają pierścienie i emblemat TONSIL ;) boski :P

• #5 10 Mar 2007 17:15
    Sein
    Poziom 9  

Wiem ze wykończenie nie jest pierwszej klasy ale kolumny były już przerabiane 4 razy.A co do wielkosci obudowy do suba to była robiona z danych jakie podał tonsil (obudowa 70 dm3)

• #6 10 Mar 2007 18:08
    Jake1
    Poziom 18  

Piękne :) Kocyk + logo Tonsil i pierścienie z Altusów sa bardzo ładne, ale wykończenie pozostawia wiele do zyczenia widać zszywki no ikocyk troche odstaje..

• #7 11 Mar 2007 00:29
    Sein
    Poziom 9  

Jake1 napisał:
    Piękne :) Kocyk + logo Tonsil i pierścienie z Altusów sa bardzo ładne, ale wykończenie pozostawia wiele do zyczenia widać zszywki no ikocyk troche odstaje..

Odstaje bo już się rozciągnoł przez przerabianie kolumn

• #8 11 Mar 2007 01:20
    demanufacture
    Poziom 17  

dobrze ze ludzie wykorzystuja do robienia kolumn polskie glosniki

• #9 11 Mar 2007 14:38
    15jacek15
    Poziom 21  

nie jest to rewelacja ale dobrze ze glosniki tonsil :)

mnie interesuje jak zamontowales kolumny do sufitu

dla mnie to3/6

pozdrawiam Jacek

• #10 11 Mar 2007 16:12
    Jake1
    Poziom 18  

Mnie tez, po zdjeciach widze ze sa jakies haczyki w suficie, haczyki w kolumnie i jakiś pałąk, wygląda fajnie ale ja bym sie bal ze mi zleca na głowe :P

• #11 11 Mar 2007 19:53
    dayv
    Poziom 24  

na pochwale glosniki....reszta jak dla mnie dno...

• #12 15 Mar 2007 15:15
    tabaluszek
    Poziom 23  

Co do glosnikow to nie ma co sie przyczepic ale wykonanie ala estrada do domu to troche nie pasuje

• #13 15 Mar 2007 15:46
    Nevon
    Poziom 21  

jak bym robił do siebie i wiedział gdzie będą "wisieć" to bym zrobił na wymiar ściany.... żeby tylko front było widać (ala czworościan)
    teraz już wiem jak by wyglądały pierścienie od altusów i kocyk :)
    kolumny ok.

Zawsze bieję o ZWROTNICA!!!! ludzie nawet nie wiecie jakie to ma znaczenie i nawet vifa zagra gorzej z przypadkowa zwrotnicą niż Alphard z bardzo dobrą.

Sub -> NC. Głośnika tego nie lubie (12' i cewka 1,5' :| nie bardzo jak na subbasowiec.... prędzej niskotonowy do zestawu ala altus.. Jak by tam był gdn30-120 ... to inna bajka ;)

• #14 19 Mar 2007 15:39
    gucio.
    Poziom 22  

witam mam prośbe mógłbys mi podac wymiary BR w tym subie??

• #15 22 Mar 2007 07:21
    kiepol
    Poziom 16  

eee... głośniki wygladają jakby się nie mieściły w obudowach, po co robileś obudowę tak na styk ? Nie lepiej było dać nawet 1cm-1,5cm odstępu od krawędzi ?

• #16 22 Mar 2007 17:29
    katorznik
    Poziom 11  

imo jezeli chodzi o wykonczenie mogles troche bardziej to dopracowac.....

przy oklejaniu sam uzywam zszywek tapicerskich, ale pomtem je usuwam bo wg mnie wygladaja beznadziejnie :/

• #17 25 Mar 2007 13:03
    Sein
    Poziom 9  

katorznik napisał:
    , moim zdaniem, jezeli chodzi o wykonczenie mogles troche bardziej to dopracowac.....

przy oklejaniu sam uzywam zszywek tapicerskich, ale pomtem je usuwam bo wg mnie wygladaja beznadziejnie :/

usuwasz je i co potem???tak zostawiasz??czy przyklejasz??

Dodano po 3 [minuty]:

kiepol napisał:
    eee... głośniki wygladają jakby się nie mieściły w obudowach, po co robileś obudowę tak na styk ? Nie lepiej było dać nawet 1cm-1,5cm odstępu od krawędzi ?

Kolumny były najpierw dwu drożne i potem zrobiłem je 3 drożne.zmieniłem tylko przednią scianę i dlatego tak wyszło.

Dodano po 3 [minuty]:

kiepol napisał:

Kolumny były kilka razy przerabiane ;]

• #18 26 Mar 2007 07:52
    15jacek15
    Poziom 21  

no dobra ale nie odpowiedziales na moje pytanko, mianowicie jak kolumny zostały zamocowane do sufitu ??

Pozdrawiam Jacek

• #19 30 Mar 2007 10:22
    Sein
    Poziom 9  

15jacek15 napisał:
    no dobra ale nie odpowiedziales na moje pytanko, mianowicie jak kolumny zostały zamocowane do sufitu ??

Pozdrawiam Jacek

Do suficie są dwa oczka w kolumnie także dwa przez nie przechodzi pręt.

• #20 11 Gru 2007 16:24
    gruchaa
    Poziom 13  

noa mi sie bardzo podoba lubie takie wielkie glosniki a to ze sa na styk z obudowa poteguje wrazenie ogulnie ode mnie masz 5 na 6

• #21 12 Gru 2007 19:53
    4064484
    Użytkownik obserwowany

panowie, co to K__WA ma być?
    pierscienie i koc? to tak jak wyrywać panienki na poloneza z 73'ego poza tym - ten pierścień w subie chyba na równo z przednia ścianką?
    wogóle to ma być do domu <too może lepiej fornir> czy na estrade <moze jakieś sztywne głosniki> ??
    moim zdaniem zypełnie bez sensu...

• #22 23 Gru 2007 11:22
    irecki24
    Poziom 16  

No no zmianek i przeróbek to one przeszły, ale ogółem na lepsze!

A co ty jakiś erotoman że kajdanki i pasy na karniszy wiszą ;]

Pzdr,

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME