Witam!
Posiadam pcta z jakims noname-owym zasialczem i mam problem. Mianowicie gdy jest on właczony rodzice w pokoju oddalonym o dobre kilkadziesiat metrów kabla w scianie mają takie zkałócenia na TVP1, że szlak ich trafia. Narazie nie wiedzą ze to jest od pcta :> ale mnie tez to wkurza i trzeba to zmienić. Gdy tylko włacze komputer u rodziców na tv i TYLKO! na programie pierwszym (TVP1) pojawiają sie momentalnie żmijki które interferują i możecie sobie wyobrazić co sie dzieje. Po wyłaczeniu kompa obraz jest normalny. Inne kanały nadają idealnie nie ma zadnych śladów zmijek ani zakłóceń. Co z tym zrobic? Wygooglowałem gdzieś ze trzeba odzielić galwanicznie masy, hmm... . Pragnę dodać, że tv który mam u siebie w pokoju po właczneiu pcta tez reaguje ale tak minimalnie ze jest to prawie niewidzoczne. W częsci domu jest stara dwu żyłowa instalacja kablowa, bez osobnej masy a u siebie w pokoju nie mam gniazda z bolcem
NIe wiem czy jest sens zmieniac to gnaizdo i dołaczać bolec do dwu zyłowej sieci. Poradzcie coś? Wiem ze pewnie najlepszym rozwiazaniem bezie wymiana zasilacza ale jea jestem z niego dośc zadowolony. Jak uziemic tego pcta tak zeby zakłucenia znikneły. Na 100% sa przenoszone drogą napięcia sieciowego.
Jak by tego było mało mam na strychu 2 AP (od wifi) oraz jeden switch podpiety do sieci (dostawa internetu radiowego) I teraz zauwazyłem ze jeden zasialcz od ap równiez pogarsza sytuację u rodziców ;( u mnie zreszta tez jest to widoczne. Mianowicie zasilacz ten wprowadza (tez tylko na TVP1) takie okresowe paski śnieżace które tak mrugaja jak odsiwezanie w tv. Nie sa to grube pachy ale takie irytujące. Namiezyłem ten zasilacz i po wyłaczeniu go z sieci i podpiwciu ponownie sprawa naprawia sie na jakieś 30min a pozniej to samo. Mozecie cos poradzić, podpowiedziec jak się tego pozbyc/zmniejszyc nasilanie/naprawic? Bo sam juz nie mogę sobie poradzic.
Z poważaniem.
Łukasz.
Rady:
- dbaj o styl swojej wypowiedzi
- nie popełniaj błędów
- nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
[size=18]Popraw post i temat!
Do tego czasu proszę nie udzielać odpowiedzi!
Dziękujemy!
(TONI_2003)
Posiadam pcta z jakims noname-owym zasialczem i mam problem. Mianowicie gdy jest on właczony rodzice w pokoju oddalonym o dobre kilkadziesiat metrów kabla w scianie mają takie zkałócenia na TVP1, że szlak ich trafia. Narazie nie wiedzą ze to jest od pcta :> ale mnie tez to wkurza i trzeba to zmienić. Gdy tylko włacze komputer u rodziców na tv i TYLKO! na programie pierwszym (TVP1) pojawiają sie momentalnie żmijki które interferują i możecie sobie wyobrazić co sie dzieje. Po wyłaczeniu kompa obraz jest normalny. Inne kanały nadają idealnie nie ma zadnych śladów zmijek ani zakłóceń. Co z tym zrobic? Wygooglowałem gdzieś ze trzeba odzielić galwanicznie masy, hmm... . Pragnę dodać, że tv który mam u siebie w pokoju po właczneiu pcta tez reaguje ale tak minimalnie ze jest to prawie niewidzoczne. W częsci domu jest stara dwu żyłowa instalacja kablowa, bez osobnej masy a u siebie w pokoju nie mam gniazda z bolcem
Jak by tego było mało mam na strychu 2 AP (od wifi) oraz jeden switch podpiety do sieci (dostawa internetu radiowego) I teraz zauwazyłem ze jeden zasialcz od ap równiez pogarsza sytuację u rodziców ;( u mnie zreszta tez jest to widoczne. Mianowicie zasilacz ten wprowadza (tez tylko na TVP1) takie okresowe paski śnieżace które tak mrugaja jak odsiwezanie w tv. Nie sa to grube pachy ale takie irytujące. Namiezyłem ten zasilacz i po wyłaczeniu go z sieci i podpiwciu ponownie sprawa naprawia sie na jakieś 30min a pozniej to samo. Mozecie cos poradzić, podpowiedziec jak się tego pozbyc/zmniejszyc nasilanie/naprawic? Bo sam juz nie mogę sobie poradzic.
Z poważaniem.
Łukasz.
Rady:
- dbaj o styl swojej wypowiedzi
- nie popełniaj błędów
- nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
[size=18]Popraw post i temat!
Do tego czasu proszę nie udzielać odpowiedzi!
Dziękujemy!
(TONI_2003)