logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór głośników do Daewoo Nexia z dobrym basem, max 16,5cm, do 200 zł

karol5608 30 Kwi 2007 19:46 5066 29
REKLAMA
  • #1 3835937
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Witam! Planuje zakup głośników do wyżej wymienionego auta i tu pojawia się problem jakie wybrać! Zalezy mi na ładnym basie a średnica głośnika nie moze przekroczyć 16,5cm! Głośniki będą podłączone pod radio Panasonic 4x45W. Znalazłem kilka ofert na allegro ale nie wiem które wybrać tak do 200 zł min: Velocity V6; Hertz DCX; Infinity referance65121; magnat ultra s 216 oraz dużo Boschmanów ale do nich nie mam przekonania! Proszę o pomoc w doborze! Dziękuje i pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3836007
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    A gdzie te głośniki mają być zamontowane?
  • #3 3836232
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    W tylnej półce oczywiście!:D
  • #4 3836287
    Majkminator
    Poziom 15  
    Posty: 220
    Pomógł: 3
    Ocena: 5
    o ciu chłopie do drzwi montuj a nie w pólke.
    A co do tych Velocity V6 może ktoś je słyszał bo dość dużo ostatnio tego na allegro i cena nie jest zła, ciekawe jak by wypadły w porównaniu do Helix-ów
  • REKLAMA
  • #5 3836305
    żarówka rtęciowa
    Poziom 38  
    Posty: 3912
    Pomógł: 364
    Ocena: 392
    Lepiej i taniej zrobić mały subwoofer na głośniku Tonsil GDN 20/80, chyba, że nie ma na niego miejsca w bagażniku.
  • #6 3837482
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Niestety w drzwiach nie ma miejsca na głośniki ( tak sprytnie je wymyślono) a potrzebne są dość dobre głośniki max 16,5 cm na tylną półkę! A sobwoofer moze za jakiś czas!!:D
  • #7 3837492
    dave_19
    Poziom 23  
    Posty: 630
    Pomógł: 49
    Ocena: 17
    a masz wersje z elektryka czy bez ?? mozna zrobic rzezbe i zamontowac 16.5 na panelach. mam pare fotek takich drzwi,
  • #8 3837540
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    jezeli planujesz predzej czy poniej zamontowac sooba to odradzam wsadzac na tylnia polke jakichkolwiek glosniow, pomysl cos na prod!! jezeli nei zmieszcza ci sie 160mm to moze jakies dobre 130mm??
  • #9 3837567
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Tak mam wersje z elektryką! A na razie dobre 16.5 cm w półce myśle ze nie byłoby złe! Tylko jakiej firmy takie do ok 200zł??
  • #10 3837582
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    SinusLive - SL 160
    ALPINE SXE-1750S

    te slyszalem i graja calkiem niezle
  • #11 3837607
    Piko*
    Poziom 11  
    Posty: 19
    Jeżeli już w półkę tak koniecznie to ja bym wsadził 6x9. Pioneer'ki pod radiem nieźle się spisują.
    To tylko takie moje skromne zdanie.
  • #13 3837806
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Też wolałbym owalne głośniki ale niestety niema możliwości powiększenia orginalnych otworów! Ciekawie wyglądają te sinuslive sl160 a ciekawe jak w porównaniu do tych alpine sxe1750s ???? Pewna różnica w cenie jest! Rozumiem ze moje propozycje w postaci velocity v6 i hertz dcx odpadają??
  • #14 3837884
    kivlov
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 11
    owalne mają gorszą jakość dźwięku od okrągłych
  • REKLAMA
  • #15 3837894
    szpara
    Poziom 28  
    Posty: 1032
    Pomógł: 71
    Ocena: 43
    Zakładałem kiedyś elipsy do nexii na tył.Trzeba zrobić dystanse i wszystko będzie ok, oczywiście od góry.
  • #16 3837922
    Piko*
    Poziom 11  
    Posty: 19
    Gorszą jakośc... Tylko jak je założysz w drzwiach na dystansach i z wygłuszeniem to wiadomo że zagrają lepiej 16.5, ale jeżeli mowa o półce to elipsy lepiej się spiszą niż okrągłe :D
  • #17 3837923
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    To ostatecznie na które sie zdecydować???:D
  • #18 3837932
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    z tego co ty napsiales wybralbym velocity v6, a osobiscie SinusLive - SL 160
  • #19 3838370
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Rozumiem ze sinuslive są sprawdzone bo 250zł jest to pewien wydatek dla mnie i niechciałbym tego żałować!
  • #20 3838404
    dave_19
    Poziom 23  
    Posty: 630
    Pomógł: 49
    Ocena: 17
    sinuslive sl 160 to dobre glosniki ale nie pod radio w dodatku nie najnowsze. 100 rms chcecie podpinac po 15 rms. duzo lepszym wyborem w tym wypadku jest alpine, badz helix blue.

    zreszta moim zdaniem montowanie systemu w polke to kiepski pomysl.
  • REKLAMA
  • #21 3838432
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Narazie pod samo radio ale moze za jakiś czas pomyśle o wzmacniaczu jak odłoże troszkę! Rozumiem że można je pod samo radio podpiąć tylko siła dżwięku i jakość bedzie ograniczona już tylko radiem a nie głośnikami??
  • #22 3838439
    dave_19
    Poziom 23  
    Posty: 630
    Pomógł: 49
    Ocena: 17
    dokladnie jesli ma byc wzmak to sinuslive sa ok
  • #23 3838445
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Ale rozumiem ze przez jakiś czas mogą grać pod samym radiem??
  • #24 3838450
    dave_19
    Poziom 23  
    Posty: 630
    Pomógł: 49
    Ocena: 17
    pewnie ze moga.tylko z glowa volume uzywac zeby ich nie przesterowac.
  • #25 3838623
    szpara
    Poziom 28  
    Posty: 1032
    Pomógł: 71
    Ocena: 43
    Moim zdaniem 16-ki w tylną pólke nie sprawdzą się.Bagażnik będzie zbyt wielkim pudłem dla nich i poprostu "zginą".
  • #26 3839128
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Ostatecznie do wyboru pozostały mi 2 typy: sinuslive sl160 i helix blue52 które mają podobne ceny i fachowcy z car audio co mi polecą?? Myśle ze 16 w tylną półkę nie będą takie złe a na pewno pasują nawet w ortginalne daewoo maskownice!! A jeśli sprzedawca w sklepie bedzie na tyle uprzejmy to może 20cm przymierze a moze wcisło by sie je jakoś?!! I co wybrać sinus czy helix??
  • #27 3839163
    żarówka rtęciowa
    Poziom 38  
    Posty: 3912
    Pomógł: 364
    Ocena: 392
    Myślę, że lepiej wybrać głośniki Sinuslive.

    Poczytaj opinie o tych głośnikach.
  • #28 3840734
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    jak juz na poczatku mowilem dalem ci 2 glosniki ktore moim zdaniem sa dobre
    SinusLive - SL 160
    ALPINE SXE-1750S
    osobiscie wybralbym sinus ale dalem tez alpine poniewaz cenowo jest kozystniejsza. jezeli planujesz kupno wzmaka i przemeczysz sie troszke z niedociagniecia mi dzwieku to polecam jak juz mowile SINUS.

    pozdro 4 all
  • #29 3841926
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Więc sprawiłem sobie sinusy i pod samym radiem całkiem nieżle grają!!! Moze za miesiąc dwa jakiś wzmacniacz?? Jaki byście polecili pod te głośniczki??
  • #30 3842476
    żarówka rtęciowa
    Poziom 38  
    Posty: 3912
    Pomógł: 364
    Ocena: 392
    Myślę, że dobrym wzmacniaczem do tych głośników jest wzmacniacz Tonsil WS380 o mocy 2*75W.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru głośników o maksymalnej średnicy 16,5 cm do Daewoo Nexia, montowanych na tylnej półce, z naciskiem na dobrą jakość basu i budżet do 200 zł. Ze względu na brak miejsca w drzwiach, głośniki muszą być instalowane w półce tylnej. Rozważano modele Velocity V6, Hertz DCX, Infinity Reference 65121, Magnat Ultra S 216 oraz Boschman, jednak pojawiły się wątpliwości co do ich jakości i dopasowania. Propozycje z forum wskazywały na głośniki SinusLive SL 160 oraz Alpine SXE-1750S jako dobre opcje w tym przedziale cenowym, z przewagą SinusLive pod kątem jakości dźwięku i przyszłej możliwości podłączenia wzmacniacza. Dyskutowano także o wadach montażu głośników w tylnej półce, gdzie dźwięk może być tłumiony przez przestrzeń bagażnika. Poruszono temat głośników owalnych 6x9, które lepiej sprawdzają się w drzwiach, ale w Nexii montaż ich jest utrudniony. Zwrócono uwagę, że głośniki podłączone bezpośrednio do radia Panasonic 4x45W będą miały ograniczoną moc i jakość dźwięku, a wzmacniacz, np. Tonsil WS380 2x75W, mógłby poprawić brzmienie. Ostatecznie autor zdecydował się na SinusLive SL 160, które dobrze sprawdzają się pod samym radiem, z planami na przyszły zakup wzmacniacza.
REKLAMA