Witam mam problem jak rozwiązać załączenie 3 transformatorów które zasilają końcówki mocy, za pomocą przełącznika 4 pozycyjnego.
Czyli półautomatyczne załączanie wzmacniaczy mocy za pomocą przekaźników.
czyli krótki opis co chcę zrobić - trochę to ilustruje schemat , który niestety narysowałem na "szybko" by jak najszybciej się z wami podzielić czy aby dobrze kombinuję - z góry dziękuję za wszelkie poprawki !
Nie rysowałem dalszych części schematów ponieważ w niektórych blokach wiadomo o co chodzi więc zbędny mój czas na rysowanie czegoś co wynika z góry
Więc wchodzi 230 na 10A - i nie chcę męczyć przełącznika sieciowego za bardzo więc postanowiłem z niego zrezygnować a zamiast niego dać przekaźniki sterowane małym i zgrabnym przełącznikiem 4 ro pozycyjnym. Oczywiście malutki transformatorek , który to wszystko mi zasili oraz tranzystorki sterowane z przełącznika sterują przekaźnikami.
Acha a te diody to po to żeby mieć możliwość załączenia raz A ,raz B , raz A+B i raz A+B+C - taka kombinacja - a przełącznik jest przesuwany w poziomie i jedna noga ma 4 możliwe osobne odejścia .
Tu załączam niezbyt ładny ale staranny schemat
Przeniosłem z Początkujący Serwisanci. [Mirek Z.]
Czyli półautomatyczne załączanie wzmacniaczy mocy za pomocą przekaźników.
czyli krótki opis co chcę zrobić - trochę to ilustruje schemat , który niestety narysowałem na "szybko" by jak najszybciej się z wami podzielić czy aby dobrze kombinuję - z góry dziękuję za wszelkie poprawki !
Nie rysowałem dalszych części schematów ponieważ w niektórych blokach wiadomo o co chodzi więc zbędny mój czas na rysowanie czegoś co wynika z góry
Więc wchodzi 230 na 10A - i nie chcę męczyć przełącznika sieciowego za bardzo więc postanowiłem z niego zrezygnować a zamiast niego dać przekaźniki sterowane małym i zgrabnym przełącznikiem 4 ro pozycyjnym. Oczywiście malutki transformatorek , który to wszystko mi zasili oraz tranzystorki sterowane z przełącznika sterują przekaźnikami.
Acha a te diody to po to żeby mieć możliwość załączenia raz A ,raz B , raz A+B i raz A+B+C - taka kombinacja - a przełącznik jest przesuwany w poziomie i jedna noga ma 4 możliwe osobne odejścia .
Tu załączam niezbyt ładny ale staranny schemat
Przeniosłem z Początkujący Serwisanci. [Mirek Z.]