Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer-ek Kamila. Prezentacja projektu.

kdaudio 28 Lut 2008 16:22 3993 10
  • Witam Wszystkich!

Oto mój nowy subwoofer-ek aktywny :D

Założenia:

Miał pomagać monitorom w niższych rejestrach, do muzyki ale również nieraz kina.... Miał być trochę inny niż pozostałe moje konstrukcje wiec postanowiłem dać głośniczek z boku.

Głośnik:

Za grosze na allegro złapałem Tonsilka 30/80 po regeneracji wiec go użyłem, wiem ze może on nie schodzi zbyt nisko no ale... cóż.Br szczelinowy strojony w okolicy 50hz

Napęd:

Tda 7294 zasilane trafkiem toroidalnym 2*24V 150VA, filtr DP aktywny 20-100hz według schematu z diyaudio. Z Tda wyciskam ponad 70wat rms-u przy 4R na spoko.... Całość umieszczona na panelu wykonanym z 5mm MDF-u, dodatkowo zastosowałem wentylator z kompa by chłodził całą elektronikę przy mocniejszym graniu, przy cichym jest wyłączony.

Obudowa

Całość wykonana z płyty wiórowej oraz Mdf-u, elektronika ma oddzielną komorę. Front z 3 cm mdf-u, ścięcia i zaokrąglenia robione na frezarce. Wszystko klejone i skręcane na 70 sztuk wkrętów. Jako wykończenia użyłem czarnego lakieru mat w sprayu, pomalowane nim zostało: fornt (który strasznie pił farbę, ale w końcu po kilkakrotnym lakierowaniu wyszło elegancko), tył i miejsce wokół głośnika. Resztę pokryte fornirem Machoniowym i lakierowane lakierem mat. Maskownica wykonana z mdf-u oraz materiału do maskownic. Cały subwoofer jest bardzo ciężki jak na swoje gabarety waży 20kg wiec trochę trudno go przenosić... :)

Odsłuch

Gra dość twardo, szybko, nie ma zamulania. Nie schodzi zbyt nisko ale w jakimś tam stopniu wspomaga niskie pasmo. Używam go w pokoju 9mkw i wykorzystuje jest 1/3 mocy i styka. Ogólnie jestem zadowolony... :D

Koszta

Całość kosztowała mnie 200zł dlaczego tak mało? dlatego iż dużo części miałem a niektóre za niską cenę złąpałem. W sklepie taki subwoofer kosztował by zapewne znacznie więcej... :)

A teraz focie subika...

Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 28 Lut 2008 17:15
    mloteczek1
    Poziom 13  

Elegancki, prawie sklepowy wooferek. Jaką pojemność ma obudowa? Możesz napisać coś więcej o tym przetworniku? Jak się sprawdza w kinie domowym? Nadaje się na suba czy bardziej do kolumn?

Aha ocena :D Jak dla mnie 5/5 :)
    Pozdrawiam

• #3 28 Lut 2008 18:29
    toma085
    Poziom 21  

No no fajny,fajny bardzo fajnie że jest inny niż wszystkie inne na tym forum.

• #4 28 Lut 2008 19:42
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

No nie ma się, do czego przyczepić…:)
    Powiedz tylko jakich wymiarów jest BR.
    I może masz jakieś charki? (przynajmniej teoretyczne z programu)

• #5 28 Lut 2008 20:00
    kdaudio
    Poziom 9  

Dzięki za komęty :). No o graniu w kinie nie moge nic powiedzieć bo jeszcze nie testowałęm, ale w muzyce jest dynamiczny twardy i nawet mu to wychodzi..., co do głośnika to raczej nie jest to jakiś zejściowy nisko głośnik ale do wspomagania basu styka wzupełności.Obudowa jest zaskakująco malutka jak na 30cm bo ma ona 36litrów :D
    Pozdr. :)

• #6 28 Lut 2008 21:06
    pawel83ck
    Poziom 13  

Hej. Bardzo ładne wykonanie. Szkoda, że całej obudowy nie zrobiłeś z płyt MDF bo są dużo lepsze niż "wiórówka". Fajnie można je kształtować i mają lepsze właściwości akustyczne. Pozdrawiam :)

• #7 29 Lut 2008 14:13
    kdaudio
    Poziom 9  

No tam gdzie było trzeba "kształtować" mdf to go zastosowałem :), a co do włąściwości akustycznych to myśle ze w przypadku tego głośnika bym różnicy nie zabardzo nie odczuł :)

• #8 01 Mar 2008 14:30
    Krzychu_185
    Poziom 16  

Jak zawsze masz dopracowane konstrukcje. Co do odsłuchu gra fajnie , choć brakuje mu tego czegoś może jest to spowodowane małym magnesem jak na 30cm, ale głośnik można zawsze zmienić:) Jak dla mnie konstrukcja 10/10 :) Pozdro

• #9 02 Mar 2008 14:38
    GZK
    Poziom 11  

Bardzo ładna konstrukcja, dobra estetyka i sam pomysł tez, niby nie wiele rozniący się od innych a jednak ciekawy :wink: 5+\6

• #10 02 Mar 2008 16:20
    Iro1986
    Poziom 16  

No fajny sprzęcik ciekawe jak gra.Jestem także mocno ciekawy jak by tam wypadł jego większy brat a mianowicie gdn 30/100/11.Wykonanie na wysokim poziomie tylko pogratulować.Pozdro

• #11 15 Mar 2008 22:42
    crazy_88
    Poziom 42  

Bardzo ładne i staranne wykonanie:) 5/5

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME