Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośników GDN 16/20.

DJ Max 25 Paź 2007 21:15 162652 666
    DJ Max
    Poziom 30  
    Ale to coś nie jest przyklejone (czy inaczej przymocowane) do membrany, tylko do magnesu. Membrana chodzi niezależnie od tego plastiku, on cały czas stoi i się nie rusza.
  • Relpol przekaźniki
    R T S
    Poziom 10  
    Możesz zrobić zdjęcie? A odciąć się da?
    maras2003
    Poziom 29  
    Miałbyś troche inny punkt widzenia...

Zdjęcie możesz zobaczyć na niektórych aukcjach allegro- głośniki car audio 160/165 mm
    skura91
    Poziom 9  
    Witam
    mam głośnik który był przezemnie uzywany i działał w 100% lecz przeleżał pewien czas w garażu gdzie jest duza wilgoć i przestał działać .co mogło się zepsuć i czy można to naprawić ?
    DJ Max
    Poziom 30  
    skura91 napisał:
    Witam
    mam tube basową którą uzywałem w moim samochodzie lecz kiedyś stała ona przez pewien czas w garazu gdzie jest duża wilgoć i teraz z głosnika nie wydobywa się żaden dźwięk poprostu nie gra .Czy może mi ktoś powiedzieć co się mogło zepsuć i czy można to naprawić ?

Tuba, czy po prostu subwoofer samochodowy w obudowie nazywanej często mylnie tubą?
    To raczej nie ten dział, tu zajmujemy się samymi głośnikami a nie zestawami/kolumnami itp.
    Nie może nie grać tak po prostu, sprawdź wszystkie połączenia, itd itp...
    maras2003
    Poziom 29  
    Ja zakupiłem zestaw do regeneracji altus 110 za... 21 zł (membrana+kopułka+zawieszenie górne do niskotonowych i średniaków) od pewnego Pana, który zajmuje się regeneracją Tonsilowskich głośników :) Potem tylko kleje kupiłem i basiki smigają, a średniaki jeszcze nie zrobione :)
    Jestem pewien że ma on zestawy na Twoje altuski.
    Dać namiary na tego Pana ? :D
    DJ Max
    Poziom 30  
    Oczywiście lepiej wymień zawieszenie niż całą membranę, najlepiej żeby kupić z Pabel'a lub Dexon'u - jeśli się nie mylę, mają oryginalne. Ewentualnie dspeaker z allegro.
  • Relpol przekaźniki
    maras2003
    Poziom 29  
    Być może masz racje, te moje to raczej nie były oryginały, 1. cena, 2. musiałem je nieco przyciąć od dołu... ale działają ;) i wole to niż pierdziawki z allegro...
    małyendriu17
    Poziom 11  
    witam kolegów ratujcie!!! potrzebuje pomocy kupiłem kuzynowi głośniki, w których rozpadły sie membrany i teraz mam problem żeby je znaleźć i kupić są to eliptyczne głośniki 6x9 jeśli ktoś wie gdzie mogę zakupić te części z góry dzięki za wszystkie wskazówki pozdrawiam
    DJ Max
    Poziom 30  
    Takich raczej nie zakupisz, generalnie nowy taki głośnik kupisz taniej niż membranę do wielu standardowych...
    as88
    Poziom 20  
    Witam, gdzie w Łodzi mogę zlecić regeneracje Tonslil'owckich 25-ek? Konkretnie Wykruszyło się zawieszenie górne, reszta jest sprawna.
    Ile to może kosztować? (Żeby mnie w jajo nie zrobili :) ) i ostatnie pytanie: czy warto przy okazji zająć się średniotonowymi? (Na moje oko dobrze się mają, ale kto wie...)
    Głośniki pochodzą z Mildton'a 80 (tak jakby kto pytał).

PS. Kolumny nie były regenerowane od nowości (rok pr.1989 - trochę młodsze ode mnie) Koleś od którego kupiłem, był pierwszym właścicielem i to chyba wszystko...
    dawidk87
    Poziom 1  
    Witam!
    posiadam 2 kolumny w których do wymiany jest zawieszenie górne oraz membrana a co za tym idzie i kopułki. głośniki do naprawy to : GDN30/80/2 i GDM 16/80/1.proszę o podpowiedz jakiej najlepiej membrany użyć do naprawy tych głośników bo zastanawiałem sie nad membrana z wł. szklanego oraz z gumowym zawieszeniem, tylko czy to jest dobry pomysł? proszę o jakieś wasze propozycje jakie inne membrany by można było wykorzystać? pozdrawiam
    DJ Max
    Poziom 30  
    To zły pomysł.
    Użyj najlepiej oryginalnej, papierowej membrany z piankowym zawieszeniem.
    Konstruowanie nowego głośnika mija się z sensem gdy nie ma się o tym pojęcia - a to bardzo głębokie i szerokie morze informacji.
    Pozdrawiam.
    as88
    Poziom 20  
    Może mi ktoś powiedzieć czy sam dam radę wymienić zawieszenie górne w GND25/80/X? Czy to jest trudne itd.? Spróbuje znaleźć kogoś kto się tym zajmuje w Łodzi lub okolicy, ale jak nie znajdę to sam będę musiał się tym zająć.
    maras2003
    Poziom 29  
    Ja zrobiłem 2x25/40, zmieniałem membrany razem z zawieszeniami. Poszło OK, robiłem to pierwszy raz, mam 16 lat.
    DJ Max
    Poziom 30  
    Problemu ze zrobieniem samemu nie powinno być jeśli potrafi się posługiwać narzędziami i dba o bezpieczeństwo.
    Jeśli wolisz, Włocławek jest nie tak daleko od Łodzi, mogę się tym zająć - wtedy kontaktuj się na PW.
    blahblah
    Poziom 9  
    Ja mam co do regeneracji takie pytanie - czy ktoś wie czy i gdzie jest w Wałbrzychu sklep z częściami do głośników (membrany,zawieszenia itd) czy może jestem skazany na allegro , z góry dziękuje.
    DJ Max
    Poziom 30  
    Raczej Allegro.
    We Włocławku jest podobnie, 3 sklepy elektroniczne (chyba że przy okazji również jakieś serwisy prowadzą sprzedaż części) z ubogim asortymentem i wysokimi cenami...
    maras2003
    Poziom 29  
    Od niedawna uważam że ludzie miszkający w Warszawie mają najlepiej (być może złudnie). Mają chyba wszystkie typy sklepów potrzebnych elektronikom, akustykom itd.

U mnie (miasto 10 000 mieszkańców) jest JEDEN sklep z elektroniką itd., wszystkie ceny takie jak na allegro razy trzy, pozatym kiepska jakość i mały wybór...

Tak jak powiedział Max, raczej allegro, albo jakiś sklep on-line.
    xambier
    Poziom 11  
    Ja bym radził i taki teraz sposób uznałem że jest chyba najlepszy: że jak jest zepsute dórne zawieszenie to jak sie już chce wymienić membrane to jak reszta jest dobra to tego ani nie ruszać bo potem są problemy z ustawieniem cewki. Ja teraz odcinam membrane od ceki i zakładam nowom, a reszty nie ruszam. No i oczywiście klej to nie żaden super glue tylki jakiś mięki klej najtaniej i diśc dobrze użyć butaprenu.
    Altus_140
    Poziom 23  
    jeśli samo zawieszenie górne sie wykruszyło to jaki jest sens wymieniać całą membrane ?
    grzpru
    Poziom 1  
    witam. chce wymienić membranę w głośniku niskotonowym 30W Tonsil i nie wiem jak odkleić membanę od cewki. tam jest taki twardy biały klej i nie wiem czym go rozpuścić. proszę o w miarę szybką pomoc i z góry dzięki!
    PZ IX
    Poziom 33  
    Podgrzej mocną lutownicą
    - jeśli zmięknie, to znaczy, iż masz do czynienia z klejem. Wtedy rozprowadź pędzlem rozpuszczalnik nitro wokół miejsca klejonego (uważaj, by nie upaprać zwojów cewki) i rozklej.
    - jednakże jeśli po podgrzaniu spoiwo nie ruszy, to wtedy będzie żywica epoksydowa, jest ona chemicznie nieruszalna. W takim wypadku radzę zeszlifować ten klej, bądź dopasować nową membranę do resztek starej, która została na karkasie cewki. Można też kupić nową, oryginalną cewkę (rozwiązanie chyba najlepsze).
    DJ Max
    Poziom 30  
    Nowa cewka to najlepsze rozwiązanie? Ktoś kto pyta jak usunąć klej, raczej nie poradzi sobie z centrowaniem, ustawieniem wysokości itd...
    qwerty63
    Poziom 10  
    witajcie,
    czy moglby ktos napisac gdzie w krakowie moglbym kupic zawieszenia gorne (2x) do glosnikow 20cm?
    ostatnio bylem na gieldzie rtv ale tam teraz pustki, mozliwa jedynie regeneracja w nieakceptowalnej dla mnie cenie 25zl/glosnik.
    bylbym dzwieczny za porade gdzie sie udac w krakowie, preferowalbym nie na allegro. ewentualnie moze doradzicie kto by mi przykleil te zawieszenia w rozsadniejszej cenie.

pozdrowienia,
    qwerty63
    DJ Max
    Poziom 30  
    Ostatnio kupiłem u dspeakera na allegro zawieszenie górne - był to mój pierwszy i ostatni zakup u tego użytkownika.
    Faktycznie, jak było to wcześniej wspomniane, zawieszenie raczej nie jest oryginalne - wbrew opisowi aukcji, nie wspomnę o dużych opóźnieniach w wysyłce, naliczaniu 7zł zamiast 3,55, kłamaniu, że przesyłka wysłana priorytetem, zapakowaniu w zwykłą papierową cienką kopertę A4 - nawet nie bąbelkową! No i jeszcze przekręcenie mojego nazwiska (zamiast Staszak napisał StRaszak)...