Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik zamka centralnego DELUXE

szymtro 29 Lut 2004 23:17 5634 11
  • Jeżeli ktoś planuje założenie centralnego zamka to polecam wykonanie tego urządzenia. Jeżeli ktoś już ma to może zechce wymienić i poszpanować trochę przed kumplami.

W załączniku kompletny projekt mojego autorstwa.
    Sterownik jest oparty na AT89c2051 i posiada możliwość automatycznego zamykania przy określonej prędkości(taki bajer ma np DODGE Caravan), zamykanie najpierw przednich potem tylnych siłowników(ogranicza prąd pobierany) i zewnętrzne przyciski(otwórz/zamknij montowane w kabinie). Dodatkowo możemy ustawić czy wyłączenie alarmu otworzy wszystkie drzwi czy też tylko przednie(przeważnie jęździmy sami albo we dwójkę), a także określić czy naciśnięcie przycisku otwierania otworzy przód( a przy drugim naciśnięciu tył) czy też wszystko na raz.
    Do kontroli prędkości jest wykorzystywany sygnał z odpowiedniego czujnika samochodu(np Polonez GLI ma taki zamontowany przy skrzyni biegów i przewody dochodzą do ECU).
    Szymon Trocki

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    szymtro
    Poziom 30  
    Specjalizuje się w: automatyka
    szymtro napisał 1419 postów o ocenie 37, pomógł 101 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
  • Relpol przekaźniki
    Pałka
    Poziom 2  
    ok! tylko czy przeciętna osoba będzie mogła się z nim sama uporać? Założenie najprostszej centralki wymaga troche obycia a co dopiero z takimi bajerami. Przydała by się duża ilość fotek w twoim poście ze spsobami zakładania tego urządzenia i wykonania. Ale dobre i tyle.
  • Relpol przekaźniki
    szymtro
    Poziom 30  
    Wiem że przydało by się trochę fotek. Niestety niebardzo mam dostęp do garażu. Jak się zrobi cieplej to zrobię pare zdjęć i podeśle.
    MlodySiara
    Poziom 14  
    nonono moim zdaniem to rzeczywiscie niezla robota ale te fotki o ktorych mowia wyzej rzeczywiscie by sie przydaly jak bede mial chwile czasu to sprobuje to zamontowac do swojej "fury" i podziele sie z wami efektem koncowym :D
    sdzyx
    Poziom 17  
    powiedz mi czemu w schemacie ideowym wartosc kwarcu to 11... a w źródle zdefiniowałes 6..??? mysle ze jakby zrobic to na wiekszym procku i wkomponowac razem z alarmem to byloby bardzo praktyczne...
    szymtro
    Poziom 30  
    Oczywiści eże powinno być 6MHz. To mój błąd. Schemat był przerysowywany w ostatniej chwili i zakradł się błąd. Powinno być 6MHz. Przepraszam za pomyłkę.
    szymtro
    Poziom 30  
    do: sdzyx
    rozdzielenie od alarmu ma swoje dobre strony - można stosować takie elementy jak komu pasują i jak coś trzeba będzie wymontować to inne elementy zostaną.
    Aktualnie pracuję nad alarmem bo mój stary(fabryczny) ma trochę mało funkcji. Oprócz włączania i wyłączania chciałem dodać prostą blokadę, sterowanie otwieraniem bagażnika, ustawiane ciche wyłączanie - głośne włączanie(i na odwrót programowalne), i jeszcze parę innych.
    OKI
    Poziom 18  
    A czy ktoś mógłby podesłać mi bina lub hexa do tego sterownika.
    Wiem że jest zzipowany, ale wykonałem układ i mam problem z zaprogramowaniem procka :oops:
    Przy próbie zaprogramowania Willemem wywala mi komunikat "Error AT 0x000000 Chip=0xEA buffer=0x02"

I nie mogę zaprogramować procka, próbowałem na 3 szt i to samo.
    I nie wiem czy coś źle mi się rozpakował ZIP ?

Pomocy.
    OKI
    Poziom 18  
    Sterownik wykonałem i działa super już od kilku miesięcy.
    Wymyśliłem jeszcze opcję, którą fajnie by było zmienić.

Mianowicie w moim aucie nie ma impulsatora kilometrów z wiązku z czym można by zrobić opóźnienie zamknięcia drzwi np 2min po włączeniu zapłonu. (alarmy z reguły zamykają odrazu po zapłonie co jest trochę wnerwiające)

Pochwała dla autora, super projekt.
    BIGJack
    Poziom 16  
    Czy dałeś bina do tego układu??? bo mi rozpakowało tylko gifa i pare jpeg ????
    BIGJack
    Poziom 16  
    sorki - jest sa pliki bin i hex ale przeglądałem schemat i brakuje tam chyba zazilania przekaźników 12v ??? Powinno być w okolicach d2 d3 d4 d5 ??? Może się mylę???
    pozdrawiam
    bigjack
    OKI
    Poziom 18  
    Masz rację. Na schemacie brakuje zasilania +12V
    Ale ja wcześniej nie zwróciłem na to uwagi i układ mi działa :)
    Mimo że wykonałem go na płytce uniwersalnej.