Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator USB Tiny MKII klon AVRISP-MKII

jarobo 14 Mar 2010 11:42 19536 17
  • Programator USB Tiny MKII klon AVRISP-MKII

Ten programator AVR emuluje AVRISP MKII, z całego zakresu AVR 8-bitowych
    programowanie ISP, jak również PDI (dla nowszych AVRXMEGA) i TPI (6-pin TINY AVRS).
    Współpracuje z AVRStudio, Avrdude 5,10 wsparcia dla ISP, PDI i TPI
    Wyposażony w 6-pinowe złącza w standardzie Atmel
    Możliwość aktualizowania firmware poprzez USB
    Posiada konwerter napiec dla procesorów o niższym napięciu
    GTL2003.pdf

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    jarobo
    Poziom 11  
    jarobo napisał 10 postów o ocenie 2, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Zielona Góra. Jest z nami od 2002 roku.
    jrk13
    Poziom 14  
    Projekt komercyjny. Jest schemat i obrazki z PCB, ale wsadu brak. Szkoda. Może ktoś zna jakiś projekt z programatorkiem dla XMEGA z udostępnionym wsadem dla procka?
    KJ
    Poziom 31  
    Poza tym ze płytka do przeprojektowania to całkiem sensowny programator. GTL powinien dać się zastąpić dowolnym konwerterem poziomów 3.3<->5V więc nie wiem czy jest problemem problem z zakupem w/w układu. Co do podmiany at90usb162 na M16 pierwszym problemem jest brak interface-u USB w M16.
    jarobo
    Poziom 11  
    Atmega 16u4 ma w sobie USB pdf
    I jest dokumentacja przejscia z at90usb162 na atmega16u4doc8224.pdf
    lybba
    Poziom 1  
    Projekt ciekawy i jedyny darmowy do zaprogramowania uC z serii Xmega. Ów GTL2003 można by zastąpić ST2378E, który powinien działać tak samo. Źródła, które jarobo są w cpp, co jest dla mnie w pełni niezrozumiałe, aczkolwiek na stronie http://tom-itx.dyndns.org:81/~webpage/boards/USBTiny_Mkii/USBTiny_Mkii_User_manual_index.php jest dział 'Preparing the firmware' w którym wydaje się być opisany ten proces.Co do migracji na mege16 z notki podanej przez jarobo wynika, że zbytnio oba uC się nie różnią i wystarczy zmodyfikować płytkę. Co do przeprojektowania płytki to nie znalazłem żadnego schematu w eagle'u a moja wersja nie posiada ani GTL2003 ani ST2378E w swoich bibliotekach, więc nie przerysuje z obrazka do eagle(a zacząłem).

PS.Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podrzucił mi te biblioteki, gdyż na stronie producenta ani widu, ani słychu

PS2. co do dostępności układów: http://www.nikomp.com.pl/cgibin/shop?show=UJC00 i http://www.tme.eu/pl/katalog/#cleanParameters%3D1%26search%3DAT90USB162-16AU%26bf_szukaj%3D+ oraz http://elecena.pl/product/665230/st2378e-tssop20 http://pl.farnell.com/jsp/search/productdetail.jsp?id=1748521&defunct=true&_requestid=445131
    sackoizo
    Poziom 13  
    Podłącze się pod temat zrobiłem to z schematu z strony autora bez GTL2003 bo to zwykły konwerter a ja zasilam at90usb162 i xmege z 3.3v od USB ale coś mi to nie dziala:/ jeśli ktoś to zrobił i zadziałało to proszę o jakieś info.

Ps: system wykrywa jako AVRISP mkII , avrstudio łączy się z programatorem ale nie mogę zaprogramować samej xmegi(atxmega128a1) a i kwarc w at90usb mam 8MHz tylko przed skompilowaniem wsadu trzeba to zmienić z 16 na 8 nie sadze zęby to było przyczyna(dałem 8 bo nie miałem 16).
    AvrArm
    Poziom 15  
    Złożyłem taki programatorek ale zamiast oryginalnego bufora dałem MAX3002.
    Wygląda na to że trzeba coś skrobnąć w kodzie bo na tym MAX3002 nie idzie
    a bez bufora owszem.
    Czy ktoś robił eksperymenty z takim właśnie buforem (MAX3002) ?
    Czy da się go jakoś hardware'owo "przystosować", tak żeby nie trzeba było w kodzie grzebać ? - Po prostu chciałbym ładować oryginalne hex-y z projektu.
    Aro_
    Poziom 15  
    Kilka miesięcy temu zrobiłem taki programator i z max3002 śmiga bez problemu.
    sackoizo
    Poziom 13  
    zrobilem to na at90usb162 bez niczego programuje xmege po pdi bez konwerterów zasilane z usb 3.3v programator i xmega śmiga aż miło wszystko zrobione w pająku zalane klejem na gorąco działa bez problemu.
    miekisz1
    Poziom 11  
    Witam. Lata nauki doprowadziły mnie do totalnej ślepoty ale nie mogę znaleźć schematu do tego programatora. Mógłby ktoś wspomóc mnie i umieścić schemat i soft?? Z góry dziękuję
    jacynka84
    Poziom 26  
    A może ktoś mi napisać jak zainstalować stery pod to ?
    Wykrywa go prawidłowo, co potem?
    Freddy
    Poziom 43  
    Schematu teraz też nie ma. Podają jedynie "No schematic for the clone programmer is currently provided "
    siejacy_zamet
    Poziom 12  
    Mógłby ktoś wrzucić gotowy wsad w postaci .hex? Bardzo proszę.
    szaro
    Poziom 19  
    Witam,
    czy ktoś już może uruchomił programator na ATmega32U2?
    jacynka84
    Poziom 26  
    Ja uruchomiłem działa świetnie, ale ostatnio zauważyłem coś dziwnego, otóż jak uK jest odłączony to nadal go "wykrywa", pisze że wszedł w tryb programowania że odczytał ID i jest ok, co jest błędem, powinien wywalać Failed, a pisze że ok, spotkał się ktoś z tym?