logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sprężarka z agregatu lodówkowego

gedosmarek 04 Cze 2011 20:06 12770 13
REKLAMA
  • Witam wszystkich.
    Chciałbym zaprezentować dzisiaj zmontowaną konstrukcję sprężarkę z zbiornikiem 40 l i ciśnieniem 10 - 12 bar. Reduktor z filtrem powietrza na ciśnienie robocze 0.5- 8.5 bar oraz pistolet do piaskowania (dla prób ciśnieniowych ).

    Sprężarka z agregatu lodówkowego Sprężarka z agregatu lodówkowego Sprężarka z agregatu lodówkowego Sprężarka z agregatu lodówkowego
    Załączniki:
    • Sprężarka.rar (1.75 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.

    Fajne? Ranking DIY
    O autorze
    gedosmarek
    Poziom 11  
    Offline 
    Specjalizuje się w: komputery
    gedosmarek napisał 20 postów o ocenie 9. Mieszka w mieście Tychy. Jest z nami od 2007 roku.
  • REKLAMA
  • #2 9577712
    płetwa
    Poziom 33  
    Posty: 1972
    Pomógł: 164
    Ocena: 547
    A gdzie wyłącznik ciśnieniowy?!
  • REKLAMA
  • #3 9578675
    darek_wp
    Poziom 28  
    Posty: 913
    Pomógł: 119
    Ocena: 193
    I separator oleju? - agregat lodówkowy dość mocno "pluje" olejem na wyjściu. Wężyk igielitowy nawet taki zbrojony nie powinien być zamontowany do pracy przy takim (10-12bar) ciśnieniu i jeszcze przy kontakcie z olejem. Poza tym koncepcja fajna.
  • #4 9584305
    DENIS2
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam. Czy można prosić o dodanie większej ilości zdjęć? Mam ochotę zrobić taką sprężarkę ale chcę użyć 2 albo 3 (ale raczej 2) sprężarek lodówkowych i większej butli np 80 L (dla 2 szt) albo 120 L (wtedy użył bym 3 szt). Proszę dodać też jakiś schemat rysunkowy jak i co się podłącza, skąd wziąć jakie elementy. Mam to wszystko na stanie tylko wystarczy połączyć. Mam ochotę trochę poeksperymentować i zobaczyć z własnej ciekawości co z tego wyjdzie. Dziękuję za wszelaką pomoc. Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #5 9589385
    carot
    Poziom 26  
    Posty: 1084
    Pomógł: 41
    Ocena: 643
    Ludzie te sprężarki są za słabe do takich butli. W sensie wydajności. Butlę 80, czy 120l będzie pompować tygodniami.
  • #6 9591159
    gedosmarek
    Poziom 11  
    Posty: 20
    Ocena: 9
    Czas nabicia do 10 bar około 15 min. Też myślałem o 2 sprężarkach ale na razie nie mam. Trzeba je prawdopodobnie podłączyć przez zawory zwrotne.
  • #7 9593238
    carot
    Poziom 26  
    Posty: 1084
    Pomógł: 41
    Ocena: 643
    gedosmarek napisał:
    Trzeba je prawdopodobnie podłączyć przez zawory zwrotne.

    Nie trzeba.
  • REKLAMA
  • #8 9701697
    kaziul
    Poziom 11  
    Posty: 16
    Ocena: 1
    Ludzie to jest śmieszne taki agregat to oponę w rowerze godzinę pompuje a co dopiero taką butle... :puppydogeyes:
  • #9 9701933
    gedosmarek
    Poziom 11  
    Posty: 20
    Ocena: 9
    Może czas nabicia do 10 bar około 15 min to długo , ale po zainstalowaniu drugiego kompresora czas się skróci do 8 min. Teraz czas pracy na pistolecie Φ 0,5 bez dobijania około 5 min.
  • #10 9712614
    Grzegorz_504677147
    Poziom 13  
    Posty: 43
    Pomógł: 2
    Fajny kompresorek
    Jak ktoś chciałby większą wydajność to w klimatyzacjach są większe sprężarki.
    np. klimatyzacja 2,5kW mocy chłodniczej ma sprężarke o mocy ok 1000W,
    klimatyzacja 3,5kW ok 1300W, 5kW to sprężarka o mocy 1800W.
    Ciśnienie ok 25 barów. Większe klimatyzatory mają sprężarki na 3f.
    Bierzemy jakąś klime z demobilu i mamy dawce.
  • #11 9713532
    carot
    Poziom 26  
    Posty: 1084
    Pomógł: 41
    Ocena: 643
    A nie lepiej zrobić coś na tak oklepanej sprężarce jak HS 11 od trzydziestki? O niebo lepsze wyniki.
  • #12 11134752
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #13 11219849
    keseszel
    Poziom 26  
    Posty: 4097
    Pomógł: 54
    Ocena: 558
    Godzinę pompuje koło???? Kolego, czy u Ciebie inaczej czas płynie???
  • #14 11222966
    banditosp
    Poziom 13  
    Posty: 110
    Ocena: 432
    Ja bym dał jednak jakiś wyłącznik ciśnieniowy ,
    Chwila nieuwagi ktoś cię zagada i może nie być różowo .
    Robiłem znajomemu taką specjalną wersje do nabijania kartuszy których używa do własnej konstrukcji paintballa i wiem , że taki kompresor potrafi osiągnąć spokojnie 25 atmosfer a przypadku takich dużych od chłodni prawie 40-ści bo taki sobie ostatnio załatwił .

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zaprezentował konstrukcję sprężarki z agregatu lodówkowego, wyposażoną w zbiornik 40 l i ciśnienie robocze 10-12 bar. W dyskusji poruszono kwestie dotyczące bezpieczeństwa, takie jak brak wyłącznika ciśnieniowego oraz konieczność zastosowania separatora oleju, ponieważ agregaty lodówkowe mogą emitować olej. Inni uczestnicy zasugerowali użycie większych zbiorników (80-120 l) oraz dodatkowych sprężarek dla zwiększenia wydajności, jednak podkreślili, że sprężarki lodówkowe mogą być niewystarczające do takich zastosowań. Wskazano również na możliwość użycia sprężarek z klimatyzacji, które oferują wyższe ciśnienie i moc. Uczestnicy dyskusji wymienili różne pomysły na konstrukcje oraz podzielili się doświadczeniami związanymi z czasem napełniania zbiorników.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA