Chciałbym zrobić układ zapłonowy do motocykla. W oryginale jest tam 12V i przerywacz. Nowy zapłon miałby opierać się o czujnik Halla, moduł zapłonowy wszystko na 12V. Marny ze mnie elektronik wiec najlepsze będą gotowe rozwiązania(schemat). Uprzedzając szukałem dużo na ten temat, tylko nie jestem w stanie stwierdzić czy to co jest na forum to coś czego właśnie szukam.
Mam kilka pytań:
W moim założeniu planuje na wale umieścić magnes trwały, a czujnik przykręcić do podstawy zapłonu. Czy takie coś będzie działać, bo w sieci jest kilka rozwiązań i nie wiem czy dobrze rozumiem istotę działania?
Czy taki sposób określenia położenia kątowego wału będzie w stanie wysterować moduł zapłonowy?
Zapłon ma mieć stały kąt wyprzedzenia zapłonu.
Proszę o wyrozumiałość, gdyż elektronika nie jest moją branżą.
Mam kilka pytań:
W moim założeniu planuje na wale umieścić magnes trwały, a czujnik przykręcić do podstawy zapłonu. Czy takie coś będzie działać, bo w sieci jest kilka rozwiązań i nie wiem czy dobrze rozumiem istotę działania?
Czy taki sposób określenia położenia kątowego wału będzie w stanie wysterować moduł zapłonowy?
Zapłon ma mieć stały kąt wyprzedzenia zapłonu.
Proszę o wyrozumiałość, gdyż elektronika nie jest moją branżą.