Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Grzałek z Piekarnika do kotła z wodą.

30 Gru 2011 17:28 1658 13
  • Poziom 8  
    Witam

Chce przerobić grzałki z piekarnika 5 grzałek każda ma około 1kw.

W jaki sposób zabezpieczyć końcówki grzałki + i - żeby temperatura nie zdzierała izolacji a jednocześnie woda się nie dostawała ?

Myślałem żeby dać jakieś uszczelki metalowo gumowe .
    Żeby zalać jakimś klejem/gumą/silikonem.

Jakie macie porady w tej sprawie ? Wypróbowane najlepiej tanie =]

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Nerod napisał:

Pozdrawiam

Kupić grzałki przeznaczone do kotła , bojlera. Będzie najtaniej i bezpiecznie.
  • Poziom 12  
    To nie są grzałki przeznaczone do wody więc daj sobie spokój bo może dojść do nieszczęścia.
  • Poziom 8  
    o to końcówki grzałki
    Podłączenie Grzałek z Piekarnika do kotła z wodą.

metal oddzielający ... może jego bym przyspawał ?

P.S. grzałki do bojlera 230v i do około 1kw za bardzo przystępną cenę 23zł ... jednakże jest ten sam problem |: z podłączeniem ... zastanawiałem się nad przewierceniem ich i uszczelnieniem otworów tylko nie wiem czym ?

Zna ktoś jakiś dobry uszczelniacz do grzałek i bojlera ?

• Poziom 37  
    Ale co właściwie chcesz osiągnąć? Oszczędność, jakość, niezawodność?
    W niczym te samoróbki nie dorównają gotowym grzałkom - a ewentualne rozszczelnienie połączenia czy przebicie elektryczne za dużo może kosztować w porównaniu z taką grzałką. Jeśli grzałki się palą/koroduja to szukaj na to sposobu, a nie poszukujesz całkowitej alternatywy na te grzałki.
  • Poziom 8  
    Chce wykorzystać jedną do wody a inne do grzania powietrza.

Z grzałkami na wodę polega problem taki że są lepsze jakościowo , lecz niczym wg mnie się nie różnią od tych które mam bo też będę musiał kombinować z przewierceniem do bojlera zamontowanie ich w środku.

Wiec się pytam na forum jakiego uszczelniacza dodać.Obojętnie czy to będą te czy inne z przedziałem metalowym czy bez to i tak będę musiał zrobić jakiś otwór
    ( pewnie w pokrywie ) przez który ona przejdzie i uszczelnić go może zrobi mi ktoś to spawarką lub użyje jakiegoś kleju ?

nie wiem myślałem że ktoś na tym forum robił podobne rzeczy
  • Poziom 33  
    W temacie piszesz o kotle z wodą, to by mogło również sugerować typ otwartego kotła w jakiejś linii technologicznej, dalej czytamy o wycinaniu dziury w bojlerze zamkniętym, ciśnieniowym ?.
    To spora różnica jeśli chodzi o sposób i możliwości zainstalowania takowych, więc ?.
    Jakiego typu posiadasz kocioł/bojler, podaj parametry.
    Oryginalne posiadają łatwą możliwość wymiany grzałek.
  • Poziom 8  
    to nie jest oryginalny raczej home made

blaszany 1.5m wysokość 80 cm średnica

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
  • Poziom 43  
  • Poziom 33  
    Nerod napisał:
    to nie jest oryginalny raczej home made

kkknc napisał:
    No i po co kombinować? Grzałka do wody to wydatek od 15zł z kołnierzem i uszczelką.

No tak, skoro nie oryginalny to pewnie nie posiada kołnierza do mocowania grzałek ani niczego podobnego, w takim razie pytanie, jak wcześniej grzałki były mocowane ? bo rozumiem że wymieniasz spalone/zużyte na nowe.
    Jeśli to wszystko jest i ma być, domoróbka i nie ma innej alternatywy bo na złom, możesz wyciąć w zbiorniku otwór taki aby tylko grzałka się wsunęła, następnie przyspawać blachę w której umieszczone są grzałki.
    Na sucho jeszcze dokonaj pomiarów na przebicie (ostrożnie), tą samą czynność po napełnieniu wodą.
    Podepnij porządne uziemienie i uwaga na eksploatację, albo po prostu idź do sklepu i kup wszystko nowe, będziesz miał spokojną głowę.
  • Poziom 33  
    Nerod napisał:
    Witam

Chce przerobić grzałki z piekarnika 5 grzałek każda ma około 1kw.

W jaki sposób zabezpieczyć końcówki grzałki + i - żeby temperatura nie zdzierała izolacji a jednocześnie woda się nie dostawała ?

Myślałem żeby dać jakieś uszczelki metalowo gumowe .
    Żeby zalać jakimś klejem/gumą/silikonem.

Pozdrawiam

Moim zdaniem nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien wdawać się w jakiekolwiek dyskusje w tym temacie.
  • Poziom 33  
    DonRomano napisał:
    Moim zdaniem nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien wdawać się w jakiekolwiek dyskusje w tym temacie.

Święta prawda, nakręciliśmy się trochę przy tym bojlerze typu "home made " :).

• Moderator na urlopie...
    DonRomano napisał:

Moderowany przez mirrzo:

Zatem temat zamykam