Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sparky vs Bawaria wkrętarka do 350 zł

31 Sie 2015 14:43 9540 12
  • Poziom 12  
    Szukam wkrętarki do użytku domowego do drewna, styroduru 300-350zł z transportem. Wkrętarka będzie pracować okresowo - jak to w domu. Zależy mi na baterii, która będzie się jak najmniej psuć podczas leżakowania. Na tą chwilę biorę pod uwagę dwa modele.

1) Sparky BR2 - Czy ktoś używał tej 3 letniej gwarancji, nie ma z nią problemu? A może odmawiają napraw i piszą, że wina użytkownika? Plusem dla mnie jest podświetlenie led.

2)BAWARIA 8618
    Cena - teoretyczne parametry baterii, ale czy prawdziwe? Mierzył ktoś te baterie?

Czy są na forum użytkownicy tych modeli i mogą coś o nich powiedzieć?
    Bawaria ma etykietowo 18v lion i 2,2Ah, a Sparky 10,8v lion i 1,5Ah. Czy V jest istotne? Zastanawiam się na ile V chodzą silniki w tych maszynach? Nm 32 vs 30.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 31  
    Zastanów sie nad Sparky BR12E :
    Są 2 wersje akumulatorów 1.7 albo 2Ah NI-CD( ja mam zestaw 2X2Ah Wkrętarka i Latarka)

Wady : Bicie minimalne głowicy ( nieodczuwalne przy dużych wiertłach
    Ładowarka morderca wali 2 Ampery w akumulator i to trochę za dużo ( muszę pogrzebać w układzie i zmniejszyć ten prąd i wydłużyć czas a jest na prostym scalaku timer -- mi na czasie nie zależy by ładowała się w 1 godzinę -- po prostu szkoda mi akumulatorów -- nowy to 150zł opcja zawsze mozesz sam zregenerować za ~100zł ). Ja ładuję narazie max 30-45 minut ale narazie jeszcze mi nie przegrzało ogniw --- a mają zabezpieczenie termiczne a w niewielu tanich sprzętach to jest. Jak sie naładują i zagrzeją to wyłączy się ładowanie albo wcześniej timer odetnie.

Latarka bajerancka dobrze świeci bez podbarwień ( diody o barwie zimnej ) Oni w instrukcji piszą że świeci max 2 godziny a z tego co pamiętam z pomiarów to ona świecić może i 6-8 godzin.

Wygodny uchwyt ręka się nie męczy. Fakt ciut ciężka jest( aku swoje waży) i chybotliwa jak stoi ale niewiele mi razy zaliczyła upadek.

Widziałem identyczną u dekarza to on nie miał żadnych zastrzeżeń ( a widać było że swoje przeżyła ) tylko mowił o pękajacych stykach w gnieździe ładowarki.

Ogólnie daję 7/10

P.s Tym maluchom z Li-ion to podziękuję NICD są bardziej wytrzymałe.
  • Poziom 12  
    Kwazor

A co myślisz o SPARKY BR 15E? Brałem ją pod uwagę jako pierwszą, bo ma 2Ah, ale pomyślałem, że może lion lepszy. Tyle, że podają 25Nm (BR 15E) ... Czyli mniej od BR 12E (28Nm) i tego trochę nie rozumiem, bo baterie 14,4V vs 12V ;/ Jeżeli chodzi o latarkę dodatkową, to mam na głowę 2,1 ampera, cree 2 generacji - daje czadu :P Wersji z 2Ah (BR 12E) też nie widzę na znanym portalu aukcyjnym.

Co do ładowania również zwróciłem na to uwagę. Nie jest to jakiś straszny problem bo mam na stanie redox alpha 2. Panasonic 18650 3,4Ah ładuję 0,3A :D Mam na zapas i mi się nie spieszy :)
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 31  
    Coś źle przeczytałeś :
    15 :25Nm
    12 :22Nm
    I dlaczego 15 na większy moment > 14.4V ( widać że pojemnik aku jest większy )

Więc możesz brac i 15-tkę. [/film]
  • Poziom 12  
    Moc sprzedawców na allegro :) Takie parametry są na aukcji :)

Przemawia za tym lion jedna rzecz - kwestia leżakowania i Nm, a przy NI-CD mam efekt pamięci i szybsze rozładowywanie podczas leżenia. Jakie problemy są przy tym lionie z br2?
  • Poziom 9  
    Kupiłem sobie wkrętarkę Bawarię 8818 z funkcją udaru i 2x aku 2,2ah. Zachęciła mnie cena, parametry podane przez sprzedawcę i wygląd. Gdy rozpakowałem paczkę z zakupem coś mnie tknęło i z ciekawości rozkręciłem jeden akumulator 2.2 ah żeby sprawdzić co w sobie kryje. Mowa o takim cudzie techniki i inżynierii ...

otwieram a tam takie kwiatki:

Sprzedawca się wypiął i po wymianie paru maili ciszaaa - zakup przez internet (na fakturę :( )

Do tego po 5minutach ładowania padła ładowarka.

Bawaria to marka chińskiego tworu sprzedawanego jako nutool czy bass polska. Na opakowaniu jak i w papierach brak jakiejkolwiek informacji o producencie, dystrybutorze, adresu www marki NIC zero także przestrzegam i odradzam zakup tego czegoś a przynajmniej pod szyldem Bawaria - może Bass Polska inaczej podchodzi do kwestii gwarancji czy niezgodnośći towaru z umową ale szczerze wątpię. Wszystkie te wynalazki to dokładnie to samo.

Chciałbym sobie kupić jakąś ładowarkę uniwersalną do ładowania akumulatorów z tego zestawu. Rozważam wymianę ogniw (jak padną te śmieszne kartonowe bateryjki) i trochę przerobić zasilanie/ładowanie wkrętarki. Zastanawiam się nad ogniwami LG MH1 3200mah, pozostaje kwestia zakupu ładowarki z balanserem, żeby miało to ręce i nogi. Może doradzicie jakiś model ładowarki do ogniw?
  • Poziom 32  
    Kwazor napisał:
    P.s Tym maluchom z Li-ion to podziękuję NICD są bardziej wytrzymałe.

Jesli zależy ci na baterii to tylko LI-on. Po pół roku leżenia odłogiem sprawna. NI-CD już nie.
  • Poziom 9  
    Dokładnie to samo spotkało mnie kupiłem na Allegro wkrętarkę Bawaria i okazało się że akumulatory są 1300mAh a nie jak podaje specyfikacja 2,2 Sprzedający wciska że tak otrzymuje od producenta, że jest to towar legalnie sprowadzony do Polski itd ...... itp.... Ja nie popuszczę zgłośiłem już na policję i proszę zróbcie to samo, akumulator został już opisany przez biegłego na wniosek policji. Zgłoszę jeszcze w Urzędzie Ochrony Konsumentów. Nie popuszczę za jego bezczelność. Proponowałem 3krotnie ugodę na różnych warunkach niestety nic. To nie było wcale tanie urządzenie z akumulatorami 1,3Ah można kupić conamniej o 80zł taniej.
    Nie dołączam zdjęcia, bo kolega już udostępnił jest dokładnie to samo.
    Pozdrawiam Janek
  • Poziom 21  
    Kwazor napisał:

Ładowarka morderca wali 2 Ampery w akumulator i to trochę za dużo ( muszę pogrzebać w układzie i zmniejszyć ten prąd i wydłużyć czas a jest na prostym scalaku timer -- mi na czasie nie zależy by ładowała się w 1 godzinę -- po prostu szkoda mi akumulatorów ....

Tak na szybko można dać rezystor w szereg z diodą. Coś w okolicach 1,8oma. Sparky vs Bawaria wkrętarka do 350 zł
  • Poziom 38  
    Coraz częściej sprzedawcy oszukują na parametrach/ chińczyk wszystko wydrukuje/. Dlatego naleźy kupować w marketach, przynajmniej nie robią problemów z wymianą. A pdroducent i tak w chinach.
  • Poziom 18  
    kastomat napisał:
    Kupiłem sobie wkrętarkę Bawarię 8818 z funkcją udaru i 2x aku 2,2ah. Zachęciła mnie cena, parametry podane przez sprzedawcę i wygląd. Gdy rozpakowałem paczkę z zakupem coś mnie tknęło i z ciekawości rozkręciłem jeden akumulator 2.2 ah żeby sprawdzić co w sobie kryje. Mowa o takim cudzie techniki i inżynierii ...

otwieram a tam takie kwiatki:

Sprzedawca się wypiął i po wymianie paru maili ciszaaa - zakup przez internet (na fakturę :( )

Do tego po 5minutach ładowania padła ładowarka.

Bawaria to marka chińskiego tworu sprzedawanego jako nutool czy bass polska. Na opakowaniu jak i w papierach brak jakiejkolwiek informacji o producencie, dystrybutorze, adresu www marki NIC zero także przestrzegam i odradzam zakup tego czegoś a przynajmniej pod szyldem Bawaria - może Bass Polska inaczej podchodzi do kwestii gwarancji czy niezgodnośći towaru z umową ale szczerze wątpię. Wszystkie te wynalazki to dokładnie to samo.

Chciałbym sobie kupić jakąś ładowarkę uniwersalną do ładowania akumulatorów z tego zestawu. Rozważam wymianę ogniw (jak padną te śmieszne kartonowe bateryjki) i trochę przerobić zasilanie/ładowanie wkrętarki. Zastanawiam się nad ogniwami LG MH1 3200mah, pozostaje kwestia zakupu ładowarki z balanserem, żeby miało to ręce i nogi. Może doradzicie jakiś model ładowarki do ogniw?

Witam
    Bardzo dziękuję za informację na temat tej wkrętarki . Ostatnio też się interesowałem wkrętarką tej "marki " tylko że modelem 9618 z większą ilością ogniw w akumulatorze dzięki czemu przy ewentualnej wymianie jest jeszcze więcej pojemności no i można by zrezygnować z użycia droższych ogniw "wysokoprądowych". przyglądając się na bawarię i BASS-a to widać że sa identyczne (kształty , krawędzie obudowy oraz gumowanie) tylko kolor innyCo do ładowania to być może nowe ogniwa współpracowałyby z elektroniką baterii i ładowarki bez konieczności stosowania układu z balanserem . A jeśli nie to pozostaje inwestycja w jakąś tańsza ładowarkę modelarską (np. typu imax b6) Jeśli byłaby możliwość to prosiłbym jeszcze jakieś zdjęcia wnętrza baterii i czy są tam jakieś w niej układy elektroniczne.
  • Poziom 20  
    Witam.
    Odnośnie gwarancji Sparky:
    Mam wkrętarkę z niższej półki, niż chcesz kupić. Dużo już wkręciła i nie mam żadnych zastrzeżeń. Ostatnio jednak odmówiła posłuszeństwa. Obydwie baterie padły. Po włożeniu do ładowarki po 5 minutach były już niby naładowane. Wkrętarka jednak nie chciała pracować (niby coś kręciła, ale mocy ni huhu). Oddałem do serwisu, bo może z ładowarką coś nie tak. Za jakiś czas telefon od nich, że z wkrętarką jest wszystko w porządku. Facet zapytał się, czy nie leżała na mrozie. Faktycznie tak było. No i uświadomił mnie, że w niskich temperaturach te baterie źle się zachowują (Lion). W temperaturze pokojowej wszystko wróciło do normy.
    Warunkiem gwarancji jest (a przynajmniej była) rejestracja zakupionego sprzętu u nich na stronie.

Sprzęt za te pieniądze jest naprawdę godny polecenia.
  • Poziom 33  
    Czy jest sens kupować droższe wkrętarki?
    Ja zawsze kupuję do max 150-180zł i tak po póltora dwóch latach akumulatory to zwłoki, kupno nowych nieopłacalne - więc kupuję nową i tak działają sobie od wielu lat.