Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

huawei E3372+d-link 116 - zrywanie połączenia wifi

Emilija 27 Mar 2016 15:25 1503 4
  • #1 27 Mar 2016 15:25
    Emilija
    Poziom 2  

Witam, sąsiadka wzięła internet lte z Cyfrowego Polsatu. Korzystamy z niego wspólnie. Router jest u niej, ja łączę się przez wifi. Odległość jest niewielka, bo raptem 10-15 m. Wszystko ładnie chodzi, jednak często trzeba resetować router bo u mnie nie chce się łączyć, bądź jest ograniczone połaczenie. Czasem nie łączy tylko na latopie a w tel już tak, czasem żaden sprzęt nie łączy a ni u mnie ani uniej. Od czego to jest zależne? Czy ktoś byłby tak uprzejmy i pomógł, doradził? Zasatanawiam się czy wzmacniacz sygnału wifi by coś pomógł? Czy może problem jest w czymś innym?

pozdrawiam

0 4
  • #2 27 Mar 2016 15:40
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Ogólnie pomysł na internet z CP szczególnie z tym sprzętem słaby. Po pierwsze jak wygląda poziom sygnału LTE na modemie E3372s-153 HiLink u sąsiadki . Po zalogowaniu na modem 192.168.8.1 ( najlepiej włożony do USB komputera) w zakładce Informacja o urządzeniu pokazują się parametry sygnału LTE. Pozwoli to stwierdzić czy problemem jest z połączeniem LTE. Jaka to lokalizacja, jakie prędkości ? Druga sprawa to poziom sygnału WiFi z DWR-116 u ciebie. Trzeba zrobić pomiar za pomocą InSSIDera lub WiFi Analyzera( na telefon). Do prawidłowego działania poziom sygnału musi wynosić minimum -70dBm, WiFi w zabudowie przy 15m ale kilku ścianach może działać problematycznie, pomysł ze wzmacniaczem kiepski. Musi mieć co wzmacniać.

0
  • #3 30 Mar 2016 18:01
    Emilija
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź :) u mnie jest -70 sprawdzone na laptopie a u sąsiadki przedstawiam w załączniku. Mieszkamy na Saskiej Kępie w Warszawie więc prawie centrum. Ogólnie internet chodzi bardzo dobrze nawet przed budynkiem, nic nie muli, tylko jakby zrywa połączenie. Potrzebny jest restart wtedy, a jest to uciążliwe bo wiadomo nie zawsze sąsiadka jest i może zrobić ten reset.

0
  • #4 30 Mar 2016 18:24
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Parametry sygnału LTE na E3372 dostateczne, problem nie leży więc po stronie połączenia LTE. Poziom sygnału WiFi u ciebie na granicy prawidłowego działania i tego rodzaju zerwania połączenia to nic nowego. Jeśli jest możliwość poprowadzenia kabla od sąsiadki to warto spróbować. Repeater przy takim poziomie sygnału będzie działał podobnie czyli niestabilnie. Na dodatek przytnie prędkości o połowę.

0
  • #5 31 Mar 2016 08:07
    Emilija
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedzi i pomoc. W takim razie nie pozostaje nic innego jak puścić kabel. A jeszcze zapytam, czy może jakiś inny router nie zmieniłby sytuacji? :)

0