Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE z Plusa

13 Maj 2016 23:39 1461 20
  • Poziom 6  
    Witam.
    Dziś wziąłem sobie internet mobilny w plusie z ich zestawem jaki reklamują.
    Tylko problem polega na tym że w ciągu dnia między 10-12 mam 22mbs download i 7-8 upload a od godziny 14~ spada do 2mbs. Czytałem trochę na forum że są różne problemy (antena, router, odległość od nadajnika itp). Ogólnie w tej dziedzinie mało się orientuje dlatego wole napisać na forum. Czy jest możliwość utrzymania stałej prędkości nawet 10mbs LTE bo na kablu mam poniżej 10mbs w Netii...
    Miejscowość w jakiej mieszkam to Łęg Kościelny 14 Gm. Drobin niby mam 8 km od nadajników 1 z Drobina i 1 z Bielska te same odległości 8km. A mam w plusie bo ich promocje pakietów TV, Tel i Internet place za wsio mniej jak za Internet w Netii ... Prosił bym o jakąś odp w tym kierunku ewentualne instrukcje zanim odeśle im wszystko ponieważ mam 14 dnia na zwrot i rezygnacje.

Pozdrawiam
  • flexghzflexghz
  • Poziom 6  
    Tzn? bardziej mógł byś rozwinąć tą myśl xd . Wiesz nie o to chodzi że mnie skusił poprostu płace za netie 89 zł i płace za predkość do 10mb w zasadzie mam 3-4 max. Szukam czegoś lepszego w lepszej cenieo to mam 14 dni żeby przetestować. Odpowiem na pytanie: nie sprawdzałem wieczorem ale pewnie wiem do czego zmierzasz.

Pozdrawiam
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    W swojej okolicy korzystasz z LTE800 Sferii. Posiada 5MHz pasma w MIMO co pozwala na teoretyczny DL 37Mb/s. W godzinach szczytu sieć bywa przeciążona stąd takie spadki prędkości. Na dodatek korzystasz z IDU-ODU, który posiada kiepściutką antenę dookólną. Na tym nie wymusisz połączenia z konkretnym BTS-em. Trudno powiedzieć czy logujesz się do Bielska czy Drobina. Podaj parametry sygnału LTE800. Następnie zrób to samo ustawiając na ODU Tylko LTE1800. Zrób test prędkości na LTE1800. W Bielsku i Drobinie są też pozwolenia na LTE1800Aero2( Mobyland). Tutaj do dyspozycji jest 20MHz w MIMO i DL do 150Mb/s. Jeśli BTS-y nie przeciążone i działają to są szanse na lepsze prędkośći . Oczywiście nie na tym ODU ale na routerze LTE z anteną dualną LTE1800MHz. Oczywiście w Plusie nie bierze się samego SIM tylko ofertę ze sprzętem, czyli z E5186 lub B315. antenę na wybrane pasmo kupujesz sam.Tylko sprawdzoną i polecaną.
  • Poziom 26  
    Nie miałem nigdy plusa (na szczęście) więc nie jestem na bieżąco z ich ofertą :)

matek451 napisał:
    Oczywiście w Plusie nie bierze się samego SIM tylko ofertę ze sprzętem

To zależy z jakim jeszcze sprzętem bo np. z modemem E3372 to się całkiem nie opłaci lepiej sama karta, ale już z E5186 to wychodzi za ruter 439zł za 59,99mies.

Mam jeszcze rok w play więc nie ma sensu by śledzić oferty konkurencji :) Internet LTE z Plusa
    Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie bierze od jakiegokolwiek operatora modemu E3372. To sprzęt wart około 100 zł. W Plusie w ofercie on-line można mieć sprzęt na własność. W taryfie za 59,99zł B-315 jest za 3 zł a E5186 za 199 zł i to są jedyne koszty przez całą umowę. W zamian otrzymujesz router wart 350 lub 700-800 zł. http://www.plus.pl/documents/16/baaa230d-c152-4746-bf8d-b017e5926a1d i http://www.plus.pl/documents/16/60dfe12a-67e9-4918-8884-1b7b44f12389 Do 4 maja była promocja gdzie w tej taryfie dawali za 59,99 100GB i do tego E5186 za 3 zł. Wziąłem tą ofertę w SmartDom z rabatem 50 zł i płacę 30 zł/m-c . W sumie z aktywacją to 24x30 zł 49 za aktywację czyli tyle ile kosztuje sam E5186, na dodatek na raty. Internet właściwie za darmo. A Plusa wybierają głównie klienci korzystający ze SmartDom i rabatu 50%. Oczywiście tylko po testach. Są lokalizacje gdzie LTE z Plusa działa prawidłowo.
  • Poziom 6  
    Ogólnie testu już nie zrobię ponieważ cały sprzęt został już spakowany i czeka do odesłania wraz z rozwiązaniem umowy. Lecz dalej myślę o alternatywnym rozwiązaniu mojego internetu. Umowa w Netii się zakończyła lecz z miesiąca na miesiąc się samoistnie przedłuża dlatego szukam kogoś kto mógł by mi pomóc w wyborze operatora nawet samej karty SIM, a sprzęt oddzielnie dokupić. Ja preferuje łącze bez ograniczeń bo dużo siedzę w sieci + to że w pracy zbliża się koniec sezonu co za tym idzie przestój (wolne) coś trzeba robić :). Jeśli miał bym się zobowiązać w jakieś sieci to muszę mieć pewność że to będzie śmigać jak Bóg przykazał.

Pozdrawiam
    Jeśli chodzi o operatorów mobilnych to masz zasięg LTE u wszystkich. BTS-y LTE1800 w Drobinie lub Bielsku. warto zrobić testy wszystkich np. na telefonie LTE i kartach pre-paid. Najtańsza oferta to nadal karta RBM na kartę, starter za 9 zł z puszką. Na nim minim um 100GB z pełna prędkością za darmo. Jedyny koszt to doładowanie za 50 zł co 100 dni i uruchomienie usługi darmowy Internet LTE bez limitu. Kasa pozostaje na koncie, Sprzęt czyli modem/router kupujesz sam, koszt 100-400 zł. Do tego antena Dual LTE 1800 MHz za około 200 zł.
  • Poziom 6  
    Na Tel jak brat sobie sprawdzał to różnie ma 22, 6 , 12 fakt tel jest z 2014r xd . To zależy o której godz + to że np zrobi test ma 20 a za pare sec zrobi drugi test i ma 8 xd . Jakieś preferowane Anteny oraz router (router bo mam 2 kompy).
  • Poziom 12  
    A jaki budżet na router plus anteny? Bo akurat to spokojnie można doradzić i tym samym zwiększając siłę sygnał w Twojej miejscowości. Najlepiej byłoby jak radzi Przedmówca: przetestować internet w formie pre paid od każdego z operatorów.
  • Poziom 6  
    500-800 cos w tych granicach. Sprobuje kupic startery kazdej z sieci i spr
    Zacznij od startera RBM za 9 zł. To najtańsza opcja jeśli chodzi o LTE bez limitu. Koszt 0-5 zł/m-c. Router z LTE kupisz już 200 zł( E5180As-22 z Plusa), drożej B315s-22 czy B593s-22. Antena Dual LTE na 1800MHz, sprawdzona i polecana to koszt 200 zł.
  • Poziom 6  
    A co powiecie na temat tego LTE Advanced ? Warto inwestować w sprzęt pod to ?
    Czy to kolejna reklama do naiwnych.
    W Play na już uruchomionych już BTS-ach działa LTE-A. W tej chwili agreguje się pasmo LTE1800 i LTE1800. Póki co brak sprzętu agregującego LTE2100. Koszt to zakup routera z LTE-A. Najtaniej w tej chwili to mobilny MiFi Alcatel Y901 za około 400 zł , kat. 6 agreguje dwa pasma. Drożej E5786 400-500 zł, kat.6. Najdroższy to Netgear 810s, agreguje 3 pasma, LTE kat 9. i 11. Cena 700-800 zł. Ze stacjonarny póki co E5186 za 600 zł , LTE kat.6. Korzystam z tego ostatniego do agregacji póki co LTE1800 i LTE800. Przy umowie w Play warto brać Netgeara.
  • Poziom 6  
    Ok w takim razie interesuje mnie Router stacjo Huawei E5186 gdzie cena wacha się 650-1000zł xd ale jaką antenę do tego (tu bym prosił o link z allegro albo innego sklepu). Patrząc na Dual LTE 1800 MHZ anteny to jest ich b dużo. Ciekawi mnie jakie pasma będą rozbudowywać żeby nie było wtopy xd może to będzie 1800 a może 2600 ... Ogólnie router będzie mi potrzebny do 2 Pc stacjo.

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Przy cenie Huawei E5186 warto rozważyć abonament ze sprzętem wyjdzie taniej.

Kupując ruter Huawei E5186 na wolnym rynki raczej wybrał bym inny niż z Plusa - troszkę pocięli opr. ale wiadomo wszystko zależy od ceny.

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=45174&hilit=Huawei+E5186

Z anteną to bym się wstrzymał, potrzebna by była LTE FDD 800/900/1800/2100/2600 MHz TDD 2600 MHz. Sprzedający to każdy będzie zachwalał ale jak to będzie działać to się dowiesz jak ktoś przetestuje.

Sam właśnie zastanawiam się nad wyminą ale mam jeszcze trochę czasu zanim u mnie ruszy w Play.

Znalazłem taką antenkę z opisu powinno być ok ale jak to będzie działać kto to wie ?
    http://allegro.pl/antena-2x-atk502-3g-lte-lte-ultra-lte-a-i6142098295.html
  • Poziom 6  
    Rozumiem. Widziałem właśnie że napisałeś posta na forum bez-kabli odnośnie anteny. Hmm ale napisałeś też żebym odpuścił router E5186 z Play jako sprzęt czy jako sieć (mówimy o RBM nie abo). Informacje w tym temacie napewno się przydadzą póki co umowa z Netią się skończyła ale płace dalej abo i net jest lecz niebawem zaczynam konkretnym remont w domu wraz z dachem wiec kable od internetu będą fruwać aż przez 3-4 miechy póki się nie wprowadzę. Dlatego szukam czegoś zastępczego i czegoś co będzie normalnie działać :) być może nawet zastąpi neta na kablu do czasu światłowodów heh. Czekam jeszcze na jakieś propozycje, doradztwo i pomoc w tym zakresie .

Dodam zdięcia z tego internetu który posiadam teraz i płace 89 zł miech :
    https://gyazo.com/09623ceb3f2b844f9ab64e61793e7a35
    https://gyazo.com/67c2697669595066ed3120bf66236f8d

I tak sobie skacze między 2 a 5 mb :) upload nigdy nie przekroczył 1 :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    to ja powiem tak jak bym miał możliwość korzystania z kabla to na pewno nie zmieniał bym na internet mobilny nawet jak by było drożej :)
    efedral napisał:
    żebym odpuścił router E5186 z Plusa

Zależy od ceny i gwarancji. Widzę że są także z innych sieci np. z Telii mają mniej pocięte opr. jak z Plusa.
    Trochę chore te ceny (więc gwarancję musi mieć min. 24m) z czasem pewnie pojawią się także z innych sieci.

Dodano po 1 [minuty]:

efedral napisał:
    żebym odpuścił router E5186 z Play

Miało być z Plusa - chyba że korzystna cena.

Dodano po 3 [minuty]:

efedral napisał:
    I tak sobie skacze między 2 a 5 mb :) upload nigdy nie przekroczył 1 :D
    Pozdrawiam

Trochę żenujące te wyniki, i teraz ściągnij sobie np. Dooma -45gb.

Dodano po 13 [minuty]:

Tak wo gule to trochę droga impreza.
    Proponował bym zakup huawei E3372 (100zł) + starter i po testować trochę jak to działa. Potem jak będzie Pan zadowolony to kupować dopiero ten ruter a modem sprzedać albo zostawić sobie jako rezerwowy.
  • Poziom 6  
    Kwestia anteny, routerem i tak nic nie uciągnę tak czy siak antena musi być xd
  • Poziom 6  
    Sprawdziłem niedawno RBM w domu zasięgu LTE nie mam po wyjściu z tel na zewnątrz miałem zasięg LTE i prędkość 12+do 30mb Pobieranie i Wysyłanie 1-9 mb