Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik 3 fazowy - podłączenie

23 Maj 2016 23:32 1293 7
  • Poziom 7  
    Witam. Mam pytanie, otóż chciałem podłączyć silnik, ale po zdjęciu dekielka zobaczyłem że nie ma tam żadnej kostki ani oznaczeń, wychodzą tam tylko 3 kable brązowy, niebieski i zielono-żółty i teraz który gdzie mam podłączyć na wtyczce takiej jak na zdjęciu?
    silnik 3 fazowy - podłączenie silnik 3 fazowy - podłączenie silnik 3 fazowy - podłączenie silnik 3 fazowy - podłączenie silnik 3 fazowy - podłączenie silnik 3 fazowy - podłączenie
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przeraźliwy jest ten silnik :cry: Sorry..... Ktoś go przewijał, dając przewód kolorystyczne PE jako jedną z faz, (znowu będę złośliwy, ale pewnie robił to Pan Janusz z Wąsami, z małej wioski w okolicach Białegostoku :cry: ) - ale do rzeczy - multimetr w dłoń i pomierzyć rezystancję uzwojeń. Pomiędzy każdym z przewodów powinno być po kilkanaście omów. Następnie poprosić elektryka, lub pożyczyć megaomomierz by zmierzyć wartość rezystancji izolacji. Jeżeli okaże się, że jest wszystko OK, to nałożyć na te nieszczęsne przewody koszulki termokurczliwe, dodać kostke zaciskową i wyprowadzić czwarty przewód PE.podłączony do OBUDOWY SILNIKA ! Połączyć jak w schemacie wtyku.
    PS. Ogólnie ten silnik wygląda mi na spalony, ale cuda się zdarzają :D POMIARY !!
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    Według mnie ten silnik jest spalony, ale to tylko takie wzrokowe spostrzeżenie. Daję zdjęcie powiększone , pomiary mogą być decydujące.
    silnik 3 fazowy - podłączenie
  • Poziom 7  
    Panowie możecie mieć racje, że silnik może być spalony, bo nie znam jego stanu. Zmierzyłem rezystancję uzwojeń pomiędzy każdym z przewodów i wyszły bardzo duże wartości od 60 do 70 kiloomów, a pomiędzy obudową a każdym z przewodów po równo 7 megaomów, więc silnik jest spalony i nie należy go podłączać pod napięcie?
  • Moderator Elektrotechnika
    Zdejmij pokrywy silnika i zobaczysz jak będzie wyglądać uzwojenie .
  • Poziom 7  
    Czy jak dam ten silnik to przezwojenia to załatwi to sprawę?
  • Poziom 16  
    Załatwi. Ale rozbierz a dokładnie wyjmij wirnik i daj fotki