Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opony letnie 200-300zł co wybrac?

hadede 04 Lip 2016 17:10 1932 29
  • #1 04 Lip 2016 17:10
    hadede
    Poziom 5  

Witam
    Poszukuje letnich opon w rozmiarze 225/40/18.W pzredziale 200-300zl za szt.
    Podzwonilem troche po wulkanizacjach i mam do wyboru albo uzywki za jakies 150-200szt albo polecaja opony Viking ,Nexen,Barum,Fulda (ostatni odpada ze wzgledu na cene).
    CZy mozecie cos polecic ? Czy te Vikingi to dobry wybor?

0 29
  • #2 04 Lip 2016 17:25
    Kune
    Poziom 23  

Raczej kiepski. Co to w ogóle za marka?
    Pomijając używki, bo tu wiele zależy od samej opony, jaki rocznik, stan, bieżnik, marka etc, więc przez internet to wróżenie z fusów, to jedyna marka (z wymienionych), która coś sobą reprezentuje to Barum.

EDIT:
    Z tego co wiedzę wybór jest większy:
    Toyo PXTS (nie znam, jeździłem tylko na T1S i jeszcze jakiś PX4, kleiły ok, ale miekkie boki i szybko znikaly)
    Falken FK510 (miałem Falken w Clio RS, ale było to 10 lat temu, więc może się polepszyło - niestety modelu nie pamiętam)

0
  • #3 04 Lip 2016 17:34
    hadede
    Poziom 5  

Kune napisał:
    Co to w ogóle za marka?

pytasz o vikingi?
    Kune napisał:
    (z wymienionych), która coś sobą reprezentuje to Barum.

w serwisie uslyszalem ze z trojki Fulda,Nexen,Barum to raczej ta na koncu.
    A cos innego godnego polecenia ? najlepiej w cenie vikingow:P tj ok 200-230zl

0
  • #4 04 Lip 2016 17:39
    andrzej20001
    Poziom 42  

Kupiłem Zeetex 16" ładnie i cicho chodzą.

0
  • #5 04 Lip 2016 17:54
    hadede
    Poziom 5  

Te Vikingi to niby jakas szwedzka produkcja.
    O Zeetexach tez nigdy nie slyszalem ale tak patrze ze wychodza jeszcze taniej :P

0
  • #6 04 Lip 2016 17:58
    Kune
    Poziom 23  

hadede napisał:
    Te Vikingi to niby jakas szwedzka produkcja.
    O Zeetexach tez nigdy nie slyszalem ale tak patrze ze wychodza jeszcze taniej :P

Co to za auto?
    Weź pod uwagę ze opony to jedna rzecz, która ma kontakt z podłożem.
    Odpuść wynalazki

0
  • #7 04 Lip 2016 21:15
    hadede
    Poziom 5  

A3 8L.
    Wynalazki odpuszczam tylko jest tyle producentow ze wiekszosci nie znam a tych ktorych znam to nie mieszcza sie w zakresie cenowym heh

Dodano po 27 [minuty]:

a te Zeetexy to nie sa chinskie czasem?

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

dobra krotka pilka zeetex vs viking?

0
  • #8 05 Lip 2016 09:44
    andrzej20001
    Poziom 42  

Ja jestem w szoku jak fajnie cicho latają😁

0
  • #9 05 Lip 2016 13:14
    hadede
    Poziom 5  

Akurat glosnosc to najmniej wazne kryterium.istotne jest dla mnie chamowanie na suchym i mokrym ewentualnie ,jak wytrzymala jest taka oponka .Głownie w miescie.

0
  • #10 05 Lip 2016 13:37
    MLODY73
    Poziom 13  

Nexena nie polecam.
    Kupiłem samochód na takich oponach i ostatnio po deszczu się zdziwiłem jak nie mogłem ruszyć ze świateł.

0
  • #11 05 Lip 2016 14:36
    arturt134
    Poziom 26  

Mam zimówki Zeetexa, kupione w zeszłym roku. Trzymają dobrze, a hałas nie jest problemem (słychać je tylko gdy jest ciepło:). Gdybym miał kupować letnie, to pewnie też bym się skusił.

0
  • #12 05 Lip 2016 14:55
    tzok
    Moderator Samochody

hadede napisał:
    Wynalazki odpuszczam tylko jest tyle producentow ze wiekszosci nie znam a tych ktorych znam to nie mieszcza sie w zakresie cenowym
    Seryjnie to auto stoi na 195/65 R15 więc to co masz obecnie już samo w sobie jest wynalazkiem. Na 18" zawieszenie bardzo "cierpi", jakbyś zamienił na 16" w tej cenie miałbyś już markowe opony średniej klasy. Ostatnio kupiłem Hankooki Kinergy eco K425 i mimo, że made in china to polecam (ale max to 16")...

Z dwójki Zeetex vs Viking to Zeetex, ale jeśli chodzi o "polecanie" którejkolwiek to żadna. Zeetex jako marka pochodzi z Emiratów Arabskich, współpracowali z japońskim Toyo, ale same opony są produkowane w Chinach.

1
  • #14 05 Lip 2016 17:18
    jacek0503
    Poziom 21  

W milionie procentów popieram kolegę joney. Za 300 zł 17 ? Człowieku używek dobrych nie kupisz a Ty piszesz o nowych???? Dobre opony 16 - a takie chciałem kupić kosztowały w granicach od najtańszych 380 zł po drogie 550. A Ty chcesz kupić 17 za 300 zł?????

0
  • #15 05 Lip 2016 18:47
    hadede
    Poziom 5  

tzok napisał:
    Seryjnie to auto stoi na 195/65 R15 więc to co masz obecnie już samo w sobie jest wynalazkiem

Zgadzam sie z tym w zupełności tak jaki z tym ze cierpi na tym zawieszenie.
    Wiem ze najlepszym rozwiązaniem byłoby zmienic felgi na mniejsze i kupic lepszej jakosci opony.Bo tak jak napisano w tej cenie dostałbym juz sredniej klasy.
    Niestety taka opcja nie wchodzi w rachubę dlatego ten temat bo musze znalezc rozwiazanie w tej kwocie.

Dodano po 6 [minuty]:

jacek0503 napisał:
    Człowieku używek dobrych nie kupisz a Ty piszesz o nowych????

Uzywki 16 dobrej marki do innego auta spokojnie do 150 zl kupowalem w zeszlym roku w dobrym stanie.
    18tek nigdy wczesniej nie kupowalem ale w serwisie krzykneli ok 200zl.
    To tez nie maja byc opony do ostrej jazdy tylko spokojnego uzytkowania.A ze troche wynalazki no coz.Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Dodano po 5 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Kolego czytam i niedowierzam, 18 stki zaczynają się od 4 stów za sztukę , reszta to chińskie zabawki

Fulda i Hankook tez ? a sa po okolo 330-350

0
  • #16 05 Lip 2016 19:32
    jacek0503
    Poziom 21  

Napisz skad jesteś i gdzie widziałeś takie ceny kolego a w te dyrdy jadę i kupie w ciemnio 16 zimówki za 200 zł, ale zaznaczam ze nowe. Malo tego - masz u mnie wielki czteropak. Pozdrawiam.

0
  • #18 05 Lip 2016 22:36
    tzok
    Moderator Samochody

Używane opony to loteria, nie wiesz dlaczego ktoś je wymienił, zazwyczaj nie bez powodu - albo są stare albo zaliczyły jakąś dziurę ew. krawężnik przy dużej prędkości. Taka opona w każdej chwili może pęknąć albo się rozwarstwić.

Mam w aucie tylko 90KM ale już się nauczyłem, że muszę mieć 4 takie same opony i nie starsze niż 6 lat.

0
  • #19 05 Lip 2016 23:31
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

tzok napisał:
    Używane opony to loteria, nie wiesz dlaczego ktoś je wymienił, zazwyczaj nie bez powodu

Dokładnie, jak trafisz to się ucieszysz , lecz albo opony nie da się wyważyć, albo ma felera innego albo bije i wybija zawieszenie.
    Zresztą opony nie kosztują majątku a 60-100kkm zrobisz bez wysiłku na nowych.

0
  • #20 06 Lip 2016 09:07
    hadede
    Poziom 5  

Dawniej udawalo mi sie trafic ale jak mowilem to byl inny profil.
    Ale zeby nie ryzykowac placac 200 zl za uzywana wole doplacic za nowa tylko sa wiadomo mam jakies ograniczenia finansowe.

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Zresztą opony nie kosztują majątku

Zalezy jakie opony.:)

Dodano po 18 [minuty]:

Czy oplaca sie kupic dwuletnia nowa opone klasy premium? (sa przecenione jakies 30%)

0
  • #21 06 Lip 2016 09:39
    Kune
    Poziom 23  

hadede napisał:
    Czy oplaca sie kupic dwuletnia nowa opone klasy premium? (sa przecenione jakies 30%)

W porównaniu do tych Zeetexów i Viikingów wszystko się opłaca.

Nie rozumiem trochę tego, masz większe koła, żeby auto lepiej się trzymało na zakrętach i lepiej wyglądało, ale chcesz założyć najgorszy shit dostępny na rynku.

Nie wiem jakie to te opony Premium, ale zostań przynajmniej przy Barumie albo Falken.

0
  • #23 06 Lip 2016 10:05
    Kune
    Poziom 23  

Vrederstein jest ok, wielu klientów na tym jeździ, dużo osób montuje do Porsche, bo maja/mieli atrakcyjna cena na 21/22 cale, oraz ciekawy design opony.

To nie wiem komu doradzasz, ale jak chcesz zaoszczędzić to pakuj Baruma, szalu nie ma, ale sa ciche i do normalnej jazdy wystarczające.

1
  • #27 06 Lip 2016 12:02
    wichurewicz
    Poziom 24  

Tanie i nowe opony będą na przykład do Fiata Pandy. Może warto rozważyć zamiast oczekiwać niemożliwego?

Znajomy jeździł na Zeetexach jakiś czas, autem dość mocnym (143 KM) i bynajmniej nie oszczędzał ani samochodu, ani opon. Twierdzi, że sprawdzały się przyzwoicie, ale szerszej opinii nie znam.

0
  • #28 06 Lip 2016 17:04
    hadede
    Poziom 5  

wichurewicz napisał:
    Tanie i nowe opony będą na przykład do Fiata Pandy. Może warto rozważyć zamiast oczekiwać niemożliwego?

Nie do konca jestem pewien co masz na mysli.Nie oczekuje super opony za pol darmo do ostrej jazdy po zakretach.Tylko zwyklej bezpiecznej (moze nie jak emeryt) przepisowej jazdy po miescie.

Dodano po 4 [minuty]:

Wymiana na Fiata Pande nie wchodzi w rachube:)

0
  • #29 06 Lip 2016 18:28
    wichurewicz
    Poziom 24  

Zachciało się konika, trzeba mieć na owies dla niego.

0
  • #30 06 Lip 2016 18:54
    andrzej20001
    Poziom 42  

Mam zetexy na 1700kg i 140KM i dają radę

0