Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LTE CP nie działa internet, ODU cały czas restartuje się.

jeremiw1 03 Wrz 2016 18:42 13833 7
  • #1 03 Wrz 2016 18:42
    jeremiw1
    Poziom 16  

Witam, mam zestaw LTE od Cyfrowego Polsatu. Czarny modem IDU oraz biała puszka ODU na dachu obok anteny satelitarnej. Wszystko działało jakieś 3 tygodnie, obecnie nie działa internet oraz co jakieś 1.5 minuty pojawia się "brak sygnału" z anteny satelitarnej.

Na IDU mruga czerwona kontrolka - ODU status.
    W menu IDU jest napisane, że brak połączenia pomiędzy IDU a ODU.
    Na dachu na ODU dioda miga następująco:
    - biały
    - czerwony
    - miga czerwony
    - niebieski
    - miga niebieski
    I wszystko leci od nowa, w tym momencie pojawia się na ekranie telewizora "brak sygnału" tak jakby restartowało się ODU.
    Próbowałem puścić to drugim przewodem antenowym, który wchodzi do salonu ale jest dokładnie to samo.
    Dodam też, że po podpięciu miernika SAT do przewodu z sygnałem satelitarnym w salonie (przewód, który przechodzi przez ODU i idzie do konwertera) miernik reaguje wyłączeniem się. Po ponownej próbie włączenie znów od razu się wyłącza.
    Próbowałem również użyć drugiego gniazda w konwerterze, nic to nie dało.

W czym może leżeć problem ? Uszkodzone ODU?

0 7
  • #2 03 Wrz 2016 19:12
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Proponuję złożyć reklamacje w CP , ten zestaw jest ich własnością więc niech oni się martwią. ty masz go na użyczenie i jeszcze za toto im płacisz. jaka to wersja IDU-ODU 100 czy 200? Pomysł z internetem od CP kiepski a wybór tego złomu to już katastrofa.

1
  • #3 03 Wrz 2016 19:16
    jeremiw1
    Poziom 16  

Z tego co widzę w internecie, (jestem obecnie poza domem) to jest to IDU-ODU 100.
    Takie jak tutaj ->Link
    Umowa podpisane, trzeba się teraz z tym ustrojstwem zmagać. Prędkości nie są najgorsze, ale wieczorami potrafi zwalniać.

0
  • #4 03 Wrz 2016 19:21
    matek451

Wyglądają podobnie, różnią się ODU. W pierwszej wersji IDU-ODU 100 ODU działa tylko na LTE1800 i do 30Mb/s. Nowsza 200 obsługuje LTE800, LTE1800 i LTE2600, nie ogranicza DL do 30Mb/s. Dostępna od pól roku. Ogólnie lepsza od pierwszej ale to i tak złom, anteny w ODU mają znikomy zysk i działają kiepsko.

0
  • #5 03 Wrz 2016 19:24
    jeremiw1
    Poziom 16  

Dziękuję, że mnie poinformowałeś że jest jakaś różnica w ODU. Zestaw jest wzięty około 1 msc temu więc to raczej ODU200. Prędkości sięgają 20-25Mbps.

2
  • #6 30 Wrz 2016 17:27
    jeremiw1
    Poziom 16  

Panowie, chciałbym kontynuować temat. Wymieniłem IDU200 oraz ODU200 na nowe, zamontowałem i działa. Jednak facet zza lady powiedział, że lepiej podłączyć ODU na oddzielnym przewodzie antenowym, a dekoder na oddzielnym. Wtedy lepiej działa i nie przerywa/nie rozłącza się. Dziwna sprawa, bo przecież nawet na pudełku z ODU200 jest narysowany schemat taki jak u mnie. Czyli konwerter jest podłączony do ODU, a od ODU idzie przewód antenowy na dół i jest podłączony do IDU. Z IDU wychodzi przewód antenowy do dekodera SAT.
    Co o tym myśłicie, rzeczywiście powinienem zmienić sposób podłączenia ?

3
  • #7 30 Wrz 2016 17:58
    matek451

A jaki jest sens montowania ODU na oddzielnym kablu ? Przecież CP/Plus reklamuje ten złom jako rewolucyjny działający na jednym kablu z TV sat. Czyżby facet przeczył temu co mówi jego pracodawca? ODU200 posiada na tyle kiepską pseudoantenę dookólną że nic mu nie pomoże. Ani nowy, samodzielny, superkabel 75Ohm. Jak nic ci się nie poprawi to ten sam facet każe ci biegać z ODU po dachu. To standard zalecany klientom, którzy skarżą się na działanie internetu. Tak samo bezsensowny jak wymiana kabla. Póki co nikt nie wymyślił sposobu na słabe działanie ODU bez wymiany anteny czy przeciążenie sieci LTE z Plusa/CP.

0
  • #8 30 Wrz 2016 19:13
    jeremiw1
    Poziom 16  

Tak też podejrzewałem, że to odwracanie kota ogonem przez pracownika. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.

2