logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wzmacniacz samochodowy - oznaczenia do wyjaśnienia

Obie 25 Gru 2016 18:41 2214 9
REKLAMA
  • #1 16148929
    Obie
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Czy jest możliwość by ktoś wyjaśnił mi do czego są poszczególne wejścia przedstawione na zdjęciu. Dodatkowo prosiłbym o wyjaśnienie tych skrótów literowych. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie tematu. Jestem tu nowy ;)
    Wzmacniacz samochodowy - oznaczenia do wyjaśnieniaIMG_201612...002315.jpg (1.67 MB)Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 16148967
    ladamaniac
    Poziom 40  
    Posty: 5320
    Pomógł: 721
    Ocena: 2065
    Rem vol to remote volume czyli wejście przewodowego pilota do regulacji głośności, line in wejście liniowe, H level in - high level input to wejście sygnału wysokiej mocy, jak twoje radio nie ma wyjścia liniowego to do tego złącza możesz podać sygnał bezpośrednio z głośników. Efektem może być niższa jakość dźwięku.
  • REKLAMA
  • #3 16148969
    any56
    Poziom 39  
    Posty: 4186
    Pomógł: 656
    Ocena: 838
    Może najpierw wyjaśnij, co to za sprzęt...
  • #4 16148974
    ladamaniac
    Poziom 40  
    Posty: 5320
    Pomógł: 721
    Ocena: 2065
    Wzmacniacz samochodowy :)
    Level to poziom dźwięku, LPF Low pass filter czyli filtr dolnoprzepustowy, regulujesz częstotliwość. Phase faza, czy sygnał ma być w fazie z wejściowym, czy odwrócony.
  • #5 16149014
    Obie
    Poziom 2  
    Posty: 4
    A od czego jest to wejście na prawo od napisu PWR?
  • REKLAMA
  • #6 16149017
    Freddy
    Poziom 43  
    Posty: 19997
    Pomógł: 1394
    Ocena: 2815
    ladamaniac napisał:
    Rem vol to remote volume czyli wejście przewodowego pilota do regulacji głośności
  • #7 16149089
    Obie
    Poziom 2  
    Posty: 4
    ladamaniac napisał:
    . Phase faza, czy sygnał ma być w fazie z wejściowym, czy odwrócony.


    Jaka jest różnica?

    @Edit. Czy dałoby się podłączyć taki sprzęt np. do telewizora?
  • #8 16149103
    kkknc
    Poziom 43  
    Posty: 23640
    Pomógł: 1910
    Ocena: 6661
    Nawet do telefonu się da.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #9 16149370
    ladamaniac
    Poziom 40  
    Posty: 5320
    Pomógł: 721
    Ocena: 2065
    Obie napisał:
    Jaka jest różnica?

    Musisz sprawdzić podczas odsłuchu, kiedy uzyskasz lepsze brzmienie. Zależ od częstotliwości, odległości od pozostałych głośników itp itd.
  • #10 16151038
    Obie
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Z tym zapytaniem czy jest możliwość podłączenia do telewizora to jednak przesadziłem, ale już nie edytowałem drugi raz posta. Było to głupie pytanie. Ale dzięki za odpowiedź ;). Reszcie także dziękuję za pomoc. Póki co to wszytko co chciałem wiedzieć. Ale za chwilę pewnie znów coś się pojawi, więc póki co tematy nie zamykam ;)
REKLAMA