Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

BMW E36 - E36 m52b20 dymienie na siwo/bia這

02 Lut 2017 15:26 7692 41
  • Poziom 10  
    Cze嗆, mam problem z BMW E36 320i z silnikiem m52b20 vanos. Auto dymi na siwo/bia這, dym do嗆 g瘰ty, nie zale積ie od tego czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Auto nie posiada katalizatora. Spaliny maj zapach paliwa

Przeze mnie zosta這 sprawdzone:
    - p造n ch這dniczy: poziom by sprawdzany w ci庵u 1000 km, nie uby這 go ani troch;
    - p造n ch這dniczy: nie ma w nim 郵ad闚 oleju, nie p造waj "oka", nie barwi si odczynnikiem Sudan III, pod mikroskopem tak瞠 nie znalaz貫m 郵ad闚 oleju;
    - poziom oleju nie zmienia si;
    - wykona貫m test obecno軼i spalin w uk豉dzie ch這dzenia (zestaw z portalu aukcyjnego), testowa貫m zar闚no silnik nabieraj帷y temperatury (od zimnego do pe軟ego rozgrzania) oraz na ciep造m. P造n nie zmieni koloru z pocz徠kowego niebieskiego;
    - nie ma "bulgotania" w zbiorniku przy ch這dnicy;
    - podczas dodawania gazu uk豉d ch這dzenia wytwarza podci郾ienie (wida przemieszczanie si p造nu z w/w zestawu w stron ch這dnicy;
    - auto ma normaln moc, przy酥iesza, nie ma falowania obrot闚
    - silnik nie przekracza temperatury optymalnej (wskaz闚ka zatrzymuje si pionowo, wisko dzia豉)
    - do嗆 du瞠 spalanie c.a 18l/100km

Co mo瞠 by przyczyn? By貫m u 2 mechanik闚 i diagnoza: uszczelka pod g這wic na podstawie samego dymienia, termin do mechanika zajmuj帷ego si BMW mam dopiero na po這w lutego. Za陰czam kr鏒ki film obrazuj帷y jak to wygl康a (bieg ja這wy, ok 700 obrot闚)

Pozdrawiam
    Bartosz
  • Moderator Samochody
    Paliwo dobre zalane? nie by這 jakiej pomy趾i?
    Historia problemu?
  • Poziom 10  
    Dok豉dnej historii samochodu nie znam. Mam go 2 miesi帷e z czego wi瘯szo嗆 czasu sta. Jaki miesi帷 temu zauwa篡貫m do嗆 spore dymienia, mocniejsze ni z innych samochod闚 zim. Na pocz徠ku my郵a貫m 瞠 woda zebra豉 si w uk豉dzie wydechowym, ale po kilku d逝窺zych przejazdach na dogrzanym silniku powinno to wypracowa.

Paliwo lane Pb 95 zawsze na tej samej stacji (Orlen=
  • Moderator Samochody
    Sprawny katalizator emituje sporo wody, by mo瞠 to ca趾iem naturalne dymienie.

My郵, 瞠 skoro nie ubywa oleju,wody etc i niema nadzwyczaj du瞠go spalania to niema co szuka.
  • Poziom 10  
    To auto w豉郾ie nie ma katalizatora, chyba 瞠 zamiast emituje mia這 by eliminuje wtedy by si zgadza這. Ciekawi mnie ten problem :D
  • Poziom 31  
    luthein napisa:
    Spaliny maj zapach paliwa

luthein napisa:
    do嗆 du瞠 spalanie c.a 18l/100km
    Wi璚 za bogata mieszanka, to te mo瞠 by przyczyna dymienia, przynajmniej cz窷ciowo. Co pokazuje sonda lambda?
  • Poziom 43  
    Nie ma kata spaliny 鄉ierdz. Testy ok moc jest nic nie ubywa. Lataj
  • Poziom 12  
    Sprawd ci郾ienie na cylindrach jakie jest i czy niema du瞠j r騜nicy a najlepiej zrobi test powietrzem zamiast 鈍iecy wkr璚asz rurk pod陰czasz powietrze,t這k dajesz w d馧 i s逝chasz czy nie ulatuje by mocno powietrze przez korek wlewu oleju,mo瞠 pier軼ienie si przypiek造. Sprawd te przep造womierz chodzi o parametry zasysanego powietrza mo瞠 ok豉muje i podlewa paliwem. Mog by te wtryskiwacze paliwa mia貫m taki przypadek w E39 528i 鄉ierdzia這 paliwem mimo 瞠 by KAT, tyle 瞠 latem to by這 to nie kopci這 tak jak u ciebie. Po wymianie wtrysk闚 razem z listw problem zapachu benzyny znik.
  • Poziom 35  
    Jak dla mnie to on wog鏊e nie dymi. w sensie ze brak usterki.

Zrob analize spalin.
  • Poziom 11  
    Dymienie wygl康a normalnie jak na zim dym jest do嗆 lekki i wygl康a jak para wodna dym ze spalonego oleju ma charakterystyczny zapach je瞠li nie ubywa 瘸dnych p造n闚 to my郵 瞠 wszystko jest ok.
  • Poziom 43  
    luthein napisa:
    silnik nie przekracza temperatury optymalnej (wskaz闚ka zatrzymuje si pionowo, wisko dzia豉)
    - do嗆 du瞠 spalanie c.a 18l/100km

Podjed na stacje diagnostyczn i zr鏏 test spalin. Jest to nie normalnde 瞠 gor帷y silnik dymi.
  • Poziom 43  
    I sprawdz testerem jak chodzi i czy sonda lambda oraz jej korekcje. No i b喚dy je郵i s.
  • Poziom 10  
    W poniedzia貫k jestem um闚iony na diagnostyk, dam zna co z tego wynik這
  • Poziom 13  
    To jest kara boska za u篡wanie samochodu bez katalizatora.
    Mam nadziej, 瞠 diagnostyka wyka瞠, 瞠 nale篡 wstawi katalizator albo wyz這mowa samoch鏚.

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysy豉j wiadomo軼i, kt鏎e nic nie wnosz do dyskusji.

• Poziom 43  
    A co kolego ma brak kata do z這mowania?
  • Poziom 10  
    Piotr Sz. napisa:
    To jest kara boska za u篡wanie samochodu bez katalizatora.
    Mam nadziej, 瞠 diagnostyka wyka瞠, 瞠 nale篡 wstawi katalizator albo wyz這mowa samoch鏚.

Nie moim pomys貫m by這 jego usuni璚ie. Wstawienie katalizatora to najmniejszy problem, jednak tej chwili priorytetem jest okre郵enie czy stan silnika pozwala na dalsz eksploatacj, czy niestety koszty niezb璠nych napraw przewy窺za warto嗆 samochodu
  • Poziom 17  
    Wielu ludzi usuwa katalizator bo zu篡ty zapycha wydech a nowe s cholernie drogie. Jakby si dba這 o 鈔odowisko w PL bo ich cena nie przekracza豉 by nieraz ceny auta. A 瞠 zarobki jakie sa takie sa to niekt鏎ych nie sta na kilkuletnie auto a te 15 latki maja si 鈍ietnie. W Polsce mam astr z 1999 i je寮zi 鈍ietnie. Jestem drugim w豉軼icielem. Ma 130 ty. Mam wyz這mowa bo wywali豉m kata?

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysy豉j wiadomo軼i, kt鏎e nic nie wnosz do dyskusji.

• Poziom 17  
    Ciekawe czy sonda sprawna i czy pracuje na wolnych obrotach prawid這wo. Mo瞠 kt鏎y wtrysk uszkodzony i zalewa go.
  • Poziom 10  
    nowackahelena napisa:
    Dymienie na siwo to zbyt du瞠 zu篡cie oleju. Je郵i na bi這 mo瞠 to para z p造nu ch這dniczego. Sprawd olej i p造n. Mo瞠 uszczelka pod g這wic? Czy z wydechu masz krople? We na palec i posmakuj jak ma smak p造nu ch這dniczego sprawa jasna.

Dzi obserwowa貫m wydech, jest suchy, nie kapie z niego woda.

W poniedzia貫k b璠 mia robiona diagnostyk komputerow, sonda lambda, odma i je郵i b璠zie mo磧iwo嗆 sprawdzenie spr篹ania. Napisz co z tego finalnie wysz這. Mam nadziej 瞠 nie UPG bo wtedy auto niestety p鎩dzie na z這m.
  • Poziom 40  
    Uszczelka jak uszczelka. W tych motorach cz瘰to p瘯a造 g這wice.
  • Moderator Samochody
    P瘯ni皻a g這wica, pewnie ubywa p造nu. Og鏊nie trzeba szuka nastepnej niestety.
    To najcz瘰tsza przyczyna dymienia na siwo. Druga, to zalewanie silnika paliwem - albo si wtryskiwacze nie domykaj, albo membrana regulatora jest dziurawa.
  • Poziom 17  
    Je瞠li zdarzy這 si 瞠 zmiana oleju by豉 przeprowadzana na rozgrzanym silniku to p瘯豉 g這wica.

Dodano po 1 [minuty]:

robokop napisa:
    albo membrana regulatora

Mia豉m auto z tym silnikiem 10lat ale czego takiego tam nie ma.

Moderowany przez robokop:

Dzi瘯uj, do widzenia. 3.1.11. Nie wysy豉j wiadomo軼i, kt鏎e nic nie wnosz do dyskusji. Wprowadzaj w b陰d, s niebezpieczne czy nie rozwi您uj problemu u篡tkownika.
    BMW E36 - E36 m52b20 dymienie na siwo/bia這

• Poziom 10  
    robokop napisa:
    P瘯ni皻a g這wica, pewnie ubywa p造nu. Og鏊nie trzeba szuka nastepnej niestety.
    To najcz瘰tsza przyczyna dymienia na siwo. Druga, to zalewanie silnika paliwem - albo si wtryskiwacze nie domykaj, albo membrana regulatora jest dziurawa.

Gdyby ubywa這 p造nu sprawa by豉 by jasna ale moim zdaniem nie ubywa. Zaznaczy貫m nawet specjalnie poziom p造nu w zbiorniku, zrobi貫m ok. 1000km i jego poziom nie spad poni瞠j zaznaczonego punktu, my郵a貫m 瞠 przy takim dymieniu w przypadku nieszczelno軼i jego poziom zauwa瘸lnie ub璠zie. Przekonamy si jutro.
  • Moderator Samochody
    Zr鏏 analiz spalin - na rozgrzanym silniku, bieg ja這wy. B璠zie wida po wskazaniach - jak CO b璠zie w "kosmosie", to trzeba patrze co z uk豉dem zasilania paliwem si sta這.
  • Poziom 9  
    Z miejsca stawiam na uk豉d paliwowy. Wed逝g mnie to zapchane filtry i wtryski - filtry puszczaj wod, a zapchany opi趾ami z pompy wtrysk dymi. Sprawd czy mam racj i daj zna. Powodzenia
  • Moderator Samochody
    EndrjuWiwi napisa:
    Z miejsca stawiam na uk豉d paliwowy. Wed逝g mnie to zapchane filtry i wtryski - filtry puszczaj wod, a zapchany opi趾ami z pompy wtrysk dymi. Sprawd czy mam racj i daj zna. Powodzenia

W benzyniaku?
    nie spotka貫m si jeszcze z czym takim....
  • Poziom 9  
    Wybacz, by貫m 鈍i璚ie przekonany, 瞠 to diesel :D poniedzia趾i <3
  • Moderator Samochody
    EndrjuWiwi napisa:
    Wybacz, by貫m 鈍i璚ie przekonany, 瞠 to diesel :D poniedzia趾i <3

Dlatego trzeba czyta ca貫 tematy.
  • Poziom 10  
    Drodzy koledzy, diagnoza warsztatu: obecno嗆 spalin w uk豉dzie ch這dzenia, trzy mo磧iwo嗆: p瘯ni皻a g這wica, UPG lub p瘯niety blok. Podobno te zestawy do sprawdzania obecno軼i spalin w uk豉dzie ch這dzenia sprzedawane w internecie s nic nie warte. Szacowane koszty: 3000-4000z. Szkoda, bo bardzo fajnie je寮zi這 mi si tym samochodem. :( Prawdopodobnie b璠zie zez這mowany...

Co do ilo軼i dymu: glikol wytwarza o wiele wi璚ej "pary" ni woda, wystarczy ma豉 ilo嗆 by powodowa obfite kopalnie.

Dzi瘯uj wszystkim za udzia w dyskusji
    Pozdrawiam
    Bartosz