Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrzewnica jest gorąca a nie wieje ciepłym powi

13 Feb 2017 11:41 1107 9
  • Level 5  
    Witam. W mojej astrze została wymieniona nagrzewnica oraz termostat i teraz nagrzewnica jest gorąca a pomimo ustawienia nawiewu na ciepły nie leci nawet delikatnie ciepłe powietrze. Linka od klapy ciepłe zimne jest dobra. Pomocy bo już nie wiem co jest. Silnik to 1.7 dti
  • Level 5  
    A jak to mogę ręcznie sprawdzić?
  • Level 5  
    Ok zaraz pojadę nagrzeje i sprawdzę

Dodano po 15 [minuty]:

Właśnie wróciłem i oba węże są gorące jeden jest delikatnie mniej ciepły
  • Helpful post
    Level 38  
    Zawór i klapka, to tak robili ?
    Jak sprawdziłeś linkę i czy klapka się domyka ? Masz to wszystko rozebrane, że wiesz że wymieniony grzejnik jest gorący ?
    W "moim" oplopodobnym modelu, grzejnik podtrzymuje i dociska plastykowy klips, jak pęknie, grzejnik opada i powietrze zamiast przepływać przez żeberka grzejnika, omija je lecąc obok grzejnika, nie nagrzewając się.
  • Level 5  
    Plastik który jest pod nagrzewnica jest gorący. Linka od sterowania klapy była zmieniana bo myślałem że jest za długa i nie domyka ale przed zm iana zamknąłem na max aby jeszcze ją sprawdzić i nic nie pomogło

Dodano po 1 [minuty]:

Ten plastik pod nagrzewnica jest popękany przy śrubach przez to musiałem strasznie uważać podczas zmiany nagrzewnicy
  • Helpful post
    Level 38  
    To zainteresowałbym się jak trzyma się grzejnik w obudowie, przepływ powietrza przez grzejnik jest utrudnione, bo powietrze musi przepychać się przez żeberka.
    Każda większa szczelina, dziura, niedomknięta klapka, to luźny, swobodny przepływ powietrza obok grzejnika, i powietrze z tego skorzysta. Przy ujemnych temperaturach ustawienie w okolicach 1/3 ciepłego już powoduje znaczny spadek temperatury z nawiewów.
    Jak jest u Ciebie, skoro sam wymieniałeś, jak zamocowany jest grzejnik w obudowie ?

Pancerz linki jest zamocowany z obydwu stron ?
    Jeśli odczepisz linkę z mechanizmu przy klapce, ruch z palca dźwigienką od ośki klapki, nie wiem jak tam masz, w każdym razie czujesz z palca że domykasz klapką i ta staje w krańcowej pozycji ? Słyszysz "pyk" gdy osiąga koniec ruchu ? Ośka, dźwigienka dalej połączona jest z klapką ciepłe/zimne ?

Popękane ?
    Gdy kupiłem samochód, to miałem zagwozdkę, było zmieniane czy nie. Obudowa nagrzewnicy była skręcona na odp...l się, wiało bokami przez tą niepodociskaną obudowę. U mnie akurat grzejnik można wymienić bez zdejmowania deski, od dołu, ale że dostęp paskudny, to komuś już nie chciało się być dokładnym przy skręcaniu. Nie dmucha obudową ? Z kratek mocno wieje ?
  • Level 5  
    g107r dzięki za pomoc rozebralem to jeszcze raz i się okazało że grzejnik opadł