Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel PAT 86Sonel PAT 86
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Kable g這郾ikowe a jako嗆 d德i瘯u

22 Lip 2005 20:12 16782 18
  • Poziom 10  
    Kupi貫m kable g這郾ikowe Real Cable BM400 (4 mm kw, srebrzone itd.; testowane m.in. przez magazyn hi-fi) pod陰czy貫m zamiast zwyk造ch kabli g這郾ikowych (2,5 mm kw, pewnie tylko teoretycznie miedz beztlenowa :) ) za 3 z za metr i praktycznie r霩nicy nie us造sza貫m... R騜nica mo瞠 jest, ale niewielka... Kto powie sprz皻 nie najlepszy... Chyba jednak nie: wzmak Denona, sygna bezpo鈔ednio z DVD. Test przeprowadza貫m u篡waj帷 prze陰cznika A/B we wzmaku na tych samych kolumnach pod陰czonych do wyj軼ia A nowym kablem, wyj軼ia B starym. Dwie osoby mia造 duuu膨 trudno嗆 zgadna kt鏎y kabel gra... Test by losowy. Czy taki test jest wiarygodny? Podejrzewam ze kable po陰czone r闚nolegle troszk na siebie wp造waj (podkre郵am s這wo troszke :) ) Pytanie: Jak przeprowadzi taki test sensownie?

Kieruje pytanie do osob, ktore rzetelnie por闚nywaly kable glosnikowe: JAK TO ROBILI列IE?

Nie chcia豚ym odpowiedzi w stylu "por闚nalem zwyk貫 kable elektryczne (np. kable od 瞠lazka)" itp. bo test z kablem elektrycznym ju robi貫m i :))) tani kabel g這郾ikowy zdecydowanie, nawet na s逝ch, dawa lepszy bas i wysokie. By bezkonkurencyjny... :)

Dzi瘯i.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemy郵e dzi i jutro. Zarejestruj siza darmo.
  • Sonel PAT 86Sonel PAT 86
  • Poziom 40  
    Roznice w brzmieniu kabli sa bardzo dyskusyjne. Na pewno wazna jest srednica bo to wplywa na rezystancje kabla i straty glownie na basie.
    Nie slyszalem zeby byl jakis czlowiek ktory w slepym tescie odrozni w 100% ktory kabel gra.
    Do testowania dobrze jest puszczac krotkie kawalki materialu muzycznego ok 10-20sec. Dluzsze odsluchy powoduja zbyt duza adaptacje uszu i nie slychac wtedy roznic.
    Najlatwiej wykryc roznice w testach typu ABX czyli puszczamy muza na kablu A potem B a jako trzeci A lub B wtedy istnieje duza szansa odroznienia kabli.
    Pytanie tylko po co sie tak meczyc jak na dluzsza mete roznice sa w zasadzie niewyczuwalne. Zreszta poros jakiegos domownika zeby Ci od czasu do czasu robil niespodziewana zmiene kabli i zobaczymy wtedy czy wlaczajac sprzet to uslyszysz.
  • Poziom 26  
    irek jestes delikatny...

nie wierze 瞠 jest cz這wiek na swiecie kt鏎y odr霩ni brzmienie kabla g這snikowego w normalnych warunkach. W normalnych tj powiedzmy < 20m i przy <5% strat.

Je瞠li kto wierzy 瞠 istnieje cz這wiek kt鏎y s造szy r霩nice to r闚nie dobrze moze wierzy we wr霩ki cudotw鏎c闚 i uzdrowicieli. Oczywiscie sa tacy ludzie i jak s康ze b璠.
  • Poziom 12  
    a tak przy okazji do kolumienek gdzie jest basik na stxie 32-300-4-SC jaki kabelek ? (chodzi mi o przkr鎩)
  • Poziom 29  
    Zgadzam si z kolegami. Najwa積iejsze 瞠by by to kabel audio o przekroju dostosowanym do mocy kolumn, chodzi o straty w kablu (wa積e 瞠by nie by to kabel sieciowy pracuj帷y na 50 Hz ). Testy ods逝chowe kabli s problematyczne i dyskusyjne. Moim zdaniem najlepsze s wypowiedzi z audio filskich gazet, 瞠 na tym kablu jest nisko schodz帷y bas,z wyra幡 g喚bi i czysto軼i itp. (ciekawi mnie czy ci ludzie potrafiliby odr騜ni, kt鏎ym kablem jest aktualnie pod陰czony wzmacniacz i kolumny). Moim zdaniem najwi瘯sze znaczenie dla d德i瘯u ma wzmacniacz i kolumny, a tak瞠 jako嗆 nagrania.
  • Sonel PAT 86Sonel PAT 86
  • Poziom 26  
    Testy kabli nie sa dyskusyjna. To najzwyklejsze robienie ludzi w butelke. I ca豉 masa artyk馧ow w takich pisemkach r霩wnie.

Owszem istniej kable zmieniaj帷e brzmienie - kable sygna這we. Ale pod warunkiem 瞠 maja wybitnie pogorszone w豉sciwosci falowe. Tylko na co komu taki efekt za takie pieni康ze jak mo積a to 10 - 1000 x taniej zrobic elektoronicznie.

Prawid這wo skonstruowany kabel sygna這wy + prawid這wy wzmacniacz nie ma brzmienia. KROPKA
  • Poziom 14  
    Mia貫m kiedy zwyk造 interkonekt potem mia貫m Van Den Hula D102MKIII i teraz mam znowu zwyk貫 kable r騜nica w wi瘯szo軼i rodzi si chyba w pod鈍iadomo軼i nie w uszach.:?:
  • Poziom 40  
    Bo glownie chodzi o brzmienie nazwy ktore sie wypowiada przy zachwalaniu swojego sprzetu. A czy on tak na prawde ma super brzmienie to juz inna sprawa.
  • Poziom 31  
    Zgadzam si z przedm闚cami. Kabel ma by tym grubszy im wi璚ej wat闚 na kolumnach, a panowie z gazet audiofilskich, pewnie pod陰czaj oscyloskop pod sprz皻 audio i testuj.... ooooo tu mamy 2milimetrowy pik na 1268Hz, tak to jest super przew鏚 :D.
    Kiedy ogl康a貫m takie kable d 0,5m za kt鏎e mo積a by kupi ca造 zestaw audio.
    Dla mnie bez sensu.
  • Poziom 26  
    irek2 napisa:
    Bo glownie chodzi o brzmienie nazwy ktore si wypowiada przy zachwalaniu swojego sprzetu. A czy on tak na prawde ma super brzmienie to juz inna sprawa.

jego brzmienie jest najmniej istotne. Najbardziej opr鏂z brzmienia samej nazwy nazwy liczy si:
    a) ile w鏚ki tudzie jak droga wycieczke dosta w darowi積ie redaktor
    b) jak bardzo cena zaw篹a kr庵 mozliwych odbiorc闚 zwi瘯szaj帷 jednocze郾ie ilo嗆 os鏏 uwa瘸j帷ych dany produkt za Idola. Czym mniejszy kr庵 tym wieksza mistyczna podswiadoma potrzeba "chc go mie"
    c) jak 豉dnie wygl康a na obrazku
    d) jak cz瘰to wyst瘼uje w opowiadaniach tzw znawc闚 przesmiewc闚
    e) z jak wy...nego w kosmos materia逝 jest zrobiony (np ze z這ta kt鏎e ma gorsz przewodno嗆 ni mied)
    f) jak bardzo podany parametr ma duzo zer albo jaki wyk豉dnik w pot璠ze. Czym bardziej bezsensowny parametr tym lepiej ;)
    g) i jescze kilka i nnych mniejszych.. o np musi by jak najmniej praktyczny. Najlepiej 瞠by mia promie gi璚ia ze 2m. Hehehe
  • Poziom 35  
    ja wszystkie kable mam do ba鎴 i nie narzekam :D mam jeszcze pare sygna這wych 2 zlowych bez oplotu w og馧e i te zyje :D

a g堯snikowy......... zawsze biore zwyk造 sieciowy albo inny byleby sie przekr鎩 zgadza i najta雟zy :P:

moje kable g這snikowe by wprawi造 audiofila o zawa to zwyk貫 bia貫 sieci闚ki ca貫 brudne po plenerowych imprezach w piwie ziemi 瘸rciu :lol:
  • T逝macz Redaktor
    na estradzie to jeszcze ujdzie, ale w domu juz wypada puscic dzwiek beztlen闚k, a interkonnekty zrobic w ekranie. Nie m闚ie o jakims wielkim zlotym ;) halo w teflone, ale kabel mikrofonowy to cos imho ew sam raz :).
  • Poziom 21  
    Powiedz mi szczerze. Czy ty naprawd s造szysz r騜nic pomi璠zy zwyk造m miedzianym kablem a kablem ze z這ta i platyny??? Jest takie prawo: 豉鎍uch nigdy nie jest mocniejszy ni jego najs豉bsze ogniwo. Ja to rozumiem tak: Bardzo rzadko spotyka si w naszych domowych urz康zeniach zestawy g這snikowe za powiedzmy 80 tys. z這tych czy super wzmacniacze. Bardzo rzadko posiadamy dost瘼 do perfekcyjnych 廝鏚e d德ieku. A warunki ods逝chu w naszych domowych "salach koncertowych"??? Z這te czy inne kable w naszych warunkach to taka sama legenda, 瞠 tylko cyfrowa muzyka jest najlepszej jako軼i a bas refleks to szczyt doskona這軼i w zakresie budowy zestaw闚 g這snikowych. Po prostu dobre, odpowiednio grube i tanie przewody plus do tego DOBRZY wykonawcy, to jest sukces przyjemno軼i s逝chania muzyki. Tanio i mi這. NIE DAJMY SIE ZWARIOWA! Ani d逝go軼i przewod闚, ani warunki ods逝chu czy posiadany sprzet nie usprawiedliwiaj pieni捫k闚 wyrzucanych w b這to. S造sza貫m juz nawet, 瞠 s cudowne kable z rt璚i w 鈔odku!!!hi,hi,hi,:D:D:D Pozdrawiam
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 29  
    Gra pewnie tak samo i na pewno nie zauwa篡sz 瘸dnej r騜nicy. A o ile wi璚ej to kosztuje no, ale jak kto ma sprz皻 liczony w setkach tysi璚y z. :D
  • Poziom 27  
    foldback napisa:
    (wa積e 瞠by nie by to kabel sieciowy pracuj帷y na 50 Hz ).

A to niby dlaczego? Bia貫 sieci闚ki the best!!!(czarne tez mog by :D - mo瞠 jaki 豉責iofil rozpozna kolor kabla)
  • Poziom 29  
    W徠pi czy "豉責iofi"l rozpozna豚y po d德i瘯u czy jego g這郾iki s aktualnie po陰czone jego super drogim kablem czy spinaczami. Czy rozpozna audiofil taki kabel czy nie to jedynie mog przypuszcza, najlepiej znale潭 audiofilia zrobi test i si przekonamy czy potrafi to rozpozna?
    Ja mam pod陰czone g這郾iki normalnym kablem audio o przekroju dostosowanym do mocy kolumn, mi to wystarczy. Kabel sieciowy jest stosowany do pracy na niskich cz瘰totliwo軼iach (sieciowych) wiec jak b璠zie si zachowywa w ca造m pa鄉ie akustycznym to nie wiem. Nie jestem audiofilem i mam wiele innych ciekawszych rzeczy do roboty ni testowanie kabli i por闚nywanie ich
  • VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Jebofilia jest szkodliwa, nad tym nie trzeba dyskutowac.
    Kochani, temat wraca srednio co 3 miesiace - zamykam juz.