Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C - panel nawiewu - problem z panelem nawiewu, klimatyzacji

popek9 14 Wrz 2017 12:20 3900 5
  • #1 14 Wrz 2017 12:20
    popek9
    Poziom 10  

Witam

Samochód: Opel Vectra C, polift 1.9 CDTi Z19DTH, rok 2005 (op-com wykrywa go jako 2006), radio CD70

Mam problem z panelem nawiewu ( klimatyzacji - automatyczny dwustrefowy klimatronik). Stary panel uszkodził się podczas czyszczenia w myjce ultradzwiękowej, ktoś wlał do myjki zbyt inwazyjny płyn i panel przestał w ogóle działać. Przed myciem panelu w samochodzie nawiew potrafił się sam włączyć i rozładować akumulator mimo braku kluczyka w stacyjce.
    Zakupiłem nowy, ale po podłączeniu nic się nie zmieniło. Podświetlenie na nim w ogóle nie działa, komputer pokładowy również go nie wykrywa ponieważ nie pojawiły się opcje zmiany temperatury. Nie można włączyć podgrzewania lusterek oraz tylnej szyby. Zero reakcji na wciśniecie przycisków.

Po podłączeniu op-coma wykryło problem z komunikacją modułu klimatyzacji kody błędów to u2207 i u2208. Skasowanie błędów nic nie pomaga, przy ponownym skanowaniu pojawiają się spowrotem.

Wszystkie bezpieczniki w samochodzie są sprawne, jedynie przekaźników nie sprawdzałem. Radio i cała reszta sprzętu w samochodzie działa prawidłowo.

Ma ktoś pomysł co jeszcze mogę sprawdzić? Może ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej dwóch kostek, które wpina się w panel nawiewu?

0 5
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 14 Wrz 2017 12:29
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

popek9 napisał:
    Stary panel uszkodził się podczas czyszczenia w myjce ultradzwiękowej

W jakim celu czyściłeś ten panel?

Dodano po 57 [sekundy]:

popek9 napisał:
    Przed myciem panelu w samochodzie nawiew potrafił się sam włączyć i rozładować akumulator

Ale panel się właczał czy nawiew bo to ważne?

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 14 Wrz 2017 16:50
    popek9
    Poziom 10  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    popek9 napisał:
    Stary panel uszkodził się podczas czyszczenia w myjce ultradzwiękowej

W jakim celu czyściłeś ten panel?

czyściłem go bo środkowe pokrętło i lewe od temperatury nie zawsze działało jak je wciskałem.

Dodano po 57 [sekundy]:
    popek9 napisał:
    Przed myciem panelu w samochodzie nawiew potrafił się sam włączyć i rozładować akumulator

Ale panel się właczał czy nawiew bo to ważne?

jeżeli dobrze pamiętam to włączał się nawiew i dioda przycisku auto. Nic więcej na panelu się nie świeciło.

Zapomniałem wcześniej dopisać, że podczas testów wykonawczych w op-comie działa nawiew, klapy a nawet podświetlenie panelu.
    Z tego co słyszałem to te panele są plug & play i nie potrzebują logowania do samochodu, czy to na pewno jest prawda?

0
  • #4 14 Wrz 2017 17:38
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Może to Ci pomoże.
    Najpierw sprawdź czy panel ma zasilanie.
    Wtyczka XC25:
    pin 15 - masa
    pin 16 - plus.
    Wygląd wtyczek XC25 oraz XC26
    Opel Vectra C - panel nawiewu - problem z panelem nawiewu, klimatyzacjiOpel Vectra C - panel nawiewu - problem z panelem nawiewu, klimatyzacji
    W załączniku schemat.
    Masz tam dwa CANy które idą do wyświetlacza - TID/BID/GID/CID w zależności co tam masz zamontowane.
    Gdzie znalazłeś błędy o których napisałeś - w jakim sterowniku?
    Napisałeś o braku komunikacji a możesz robić test wyjść - coś tu nie pasuje.

1
  • #5 23 Lis 2017 23:22
    wujekprokocim
    Poziom 10  

Witam!
    Przy klimatroniku są dwie wtyczki praktycznie identyczne tylko że jedna niebieska , a druga czarna . XC25 to jest która , a XC 26 która? Bo opisu tych wtyczek niemowę odgadnąć.

0
  • #6 24 Lis 2017 12:42
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Więc sprawdź na obydwóch, to jakiś problem?

1