Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMS58N68 - Sprawdzenie czujnika halla.

29 Maj 2018 19:19 1164 20
  • Poziom 8  
    Witam.
    Jak można sprawdzić czujnik Halla w drzwiach zmywarki, ewentualnie jak można obejść go by sprawdzić czy to on stanowił problem. Do czujnika dochodzą 2 przewody na których jest napięcie 13,8V.
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    No też pierwszy raz słyszę żeby padł czujnik halla, bynajmniej na tyle tego co przeszło przez me ręce nigdy nie trafiło się uszkodzone :)
  • Specjalista AGD
    Ja również to potwierdzę, nigdy się jego usterka mi nie trafiła.
  • Poziom 8  
    Zmywarka pokazuje błąd E06.
  • Poziom 8  
    A jak jest opisany w tej instrukcji błąd e06?
  • Specjalista AGD
    Jako błąd czujnika drzwi, inaczej bym Ci tego nie wstawiał.
  • Poziom 8  
    Idąc dalej, co można zrobić by sprawdzić czy to ten czujnik? Jakieś propozycje dalszych działań?
  • Specjalista AGD
    Kiedyś miałem podobny przypadek E06 po podstawieniu drugiego zamka na pewno ze sprawnej dalej było to samo. Nie jestem pewien w stu procentach ale chyba wymieniłem moduł albo był wyciek i naleciało na kostkę od styropianku w podstawie i robiło się mikro przebicie i zmywarka fisiowała.
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    Najlepiej jak sie ma komponenty na podstawienie w celu wyeliminowania usterki.
  • Poziom 8  
    A ta kostka gdzie się znajduje?
  • Specjalista AGD
    Przy styropianie anty zalaniowym na samym srodku podstawy zmywarki. Ale to tylko i wylacznie jak był wyciek.
  • Poziom 42  
    Tak, z ciekawości. Czy na pewno jest to Hall, a nie magnetorezystor. Prostszy i chyba tańszy element. Czy ktoś analizował obwód wejściowy na płycie sterującej dla tego czujnika? Tak czy inaczej rezystancja tego obwodu jest istotna i ew. zalanie, korozja może źle wpływać.
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem czujnik na dole zmywarki (ten przeciw zalaniu). Czujnik jest sprawny - przy wciśnięciu pokazuje błąd E15. Nadal podejrzewam czujnik halla. Sprawdzilem w north.pl. Nie mają na stanie. Czy można go jakoś obejść "na krotko" by sprawdzić czy to on?
  • Specjalista AGD
    Mam sprawny jak chcesz z nowej zgniecionej zmywarki. Poza tym zmierzyłeś mikro włącznik czy nie ma przebicia albo upływności? Na jednym styku ma przejście schodzić do zera, po wciśnięciu niema mieć nic a drugi pin ma być załączony i na odwrót. Musisz dobrze go zmierzyć omomierzem.
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem przełącznik omomierzem - jest w porządku. Jestem zainteresowany tym czujnikiem jak najbardziej.
  • Poziom 8  
    Na górze 565K, na dole 2461.18. Napięcie na pinach kostki 8,5V.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Miałem podobny przypadek. Zamiast tego czujnika wstawiamy rezystor 4,7kΩ i zmywarka pracuje.