Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo v40 2003r - Jak poprawić wydajność klimatyzacji w samochodzie

karo9522 20 Jun 2018 19:35 1569 18
    karo9522
    Level 13  
    Witam. Czy można zaaplikować do klimatyzacji jakiś czynnik by były z nawiewów minusowe temperatury ?
    andrzej20001
    Level 43  
    Uszczelnij szpary chłodnica płynu - skraplacz poprawisz chłodzenie czynnika. Oczywiscie wentylator sprawny. Normalna temp to ok.5st.c. z wlotów. Minusa nie będzie.
    decybel91
    Level 42  
    Jeśli wyjmiesz lub odsuniesz czujnik temperatury parownika (w środku pod konsolą) to po pewnym czasie owy parownik zamarznie na kamień. Niestety auto-klimatyzacja jest dostosowana do temp. parownik ok 5st i wszystko poniżej doprowadzi do uszkodzenia kompresora klimatyzacji.
    A właściwie czemu pytasz?
    karo9522
    Level 13  
    Bo moja klima słabo chłodzi samochód, był w serwisie wszystko szczelnie podbijanie co ma być a słabo schładza
    karo9522
    Level 13  
    Nie wiem. Była robione w Auto Polak bosch
    stanislaw1954
    Level 43  
    karo9522 wrote:
    Nie wiem.
    To albo się dowiedz,
    karo9522 wrote:
    Była robione w Auto Polak bosch
    albo reklamuj.
    karo9522
    Level 13  
    A jakie ciśnienie powinno być ?
    karo9522
    Level 13  
    Myślałem by zawieść samochód do serwisu i by klimę napełnili Propan-butan r-290. czy to dobry pomysł ?
    decybel91
    Level 42  
    Dobry to duże słowo, masz niesprawną klimatyzację i nadal nie wiemy co włąsiwie się dzieje, czy się uruchamia, czy masz nowy filtr kabinowy, ciśnienia pracy (ok 10-12bar HP, ok 2-3bar LP).
    karo9522
    Level 13  
    Tak jak wcześniej wspominałem, był w serwisie bosch Auto Polak i miał być zrobiony gruntowny przegląd klimatyzacji, został wymieniony filtr kabinowy sprawdzenie szczelności klimatyzacji oraz napełnienie
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    karo9522 wrote:
    był w serwisie bosch Auto Polak i miał być zrobiony gruntowny przegląd klimatyzacji, został wymieniony filtr kabinowy sprawdzenie szczelności klimatyzacji oraz napełnienie

To podstawowy minimalny przegląd. Zapewne problem ze starą chłodnicą , lub sprężarką klimatyzacji lub samą konsolą rozdziału powietrza.

Po raz 239 pisze że volvo to nie czinkłeczento i mało warsztatów go robi skutecznie.
    karo9522
    Level 13  
    Na chłodnicy jest dwa wentylatory
    helmud7543
    Level 43  
    Ja bym zaczął od tego czy faktycznie słabo schładza - pomiar temp. wydmuchiwanego powietrza. Jak jest 5-10°C to klima w porządku. Ciśnienie HP przyjmuje się że minimum 8 bar ale jak wyrabia temperaturę to bym się nie przejmował.