Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] BMW e90 kamera cofania - Witam, probuje podlaczyc kamere cofania do lusterka z

marrrcin88 16 Oct 2018 18:37 5610 12
    marrrcin88
    Level 8  
    Witam, mam problem z podłączeniem kamerki cofania.

Ekran do kamery jest wbudowany w lusterko zakładane na te oryginalne wsteczne.
    Kabel z sygnałem wideo to 2,5mm AV-IN i do takiego wejscia w tym lusterku go wpinam.
    Zasilanie do kamerki jest podpięte do żarówki światła cofania, jednak gdy mierze napięcie to pokazuje około 11,4V.
    Zostaje mi luźny kabel przy kablu RCA wideo, czerwony podobno od zasilania do kamerki.

Jednak pytanie brzmi, czy nic nie spale jeśli zasilanie będzie pociągnięte z dwóch źródeł?
    Drugie zaś, to czy te 11,4V to nie jest za mało, aby taka kamerka działała?
    Ostatnie to czy istnieje możliwość, że coś się przepaliło jeśli była podłączona do zapalniczki która miała na wyjściu około 14V?

Kamerka z kablami wygląda w ten sposób.
    BMW e90 kamera cofania - Witam, probuje podlaczyc kamere cofania do lusterka z

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

sosarek

Level 43  
    Pod kamerką leży instrukcja w której jest opis połączeń.
    marrrcin88
    Level 8  
    Nie wniosles nic nowego do tematu to po co sie wypowiadasz?
    Podlaczylem wszystko wedlug opisu z instrukcji.

Moderated By CameR:

Czyli jak ?
    Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

sosarek

Level 43  
    marrrcin88 wrote:
    Nie wniosles nic nowego do tematu to po co sie wypowiadasz?

Żebyś udostępnił ów schemat podłączeń chociażby?
    marrrcin88 wrote:
    Podlaczylem wszystko wedlug opisu z instrukcji.

marrrcin88 wrote:
    Zostaje mi luźny kabel przy kablu RCA wideo, czerwony podobno od zasilania do kamerki.
    marrrcin88
    Level 8  
    Chodzi o to ze nie mam gdzie przy ekranie podlaczyc tego luźnego kabla.
    Moge przy kamerze podpiąć go pod plus od wstecznego, ale pozostaje problem podłączenia go przy ekranie.
    BMW e90 kamera cofania - Witam, probuje podlaczyc kamere cofania do lusterka z
    sosarek

Level 43  
    Masz w telewizorze wejścia RCA? To podłącz ją i sprawdź czy wyświetla obraz.
    marrrcin88
    Level 8  
    Jak w pierwszym poście>
    Kabel z sygnałem wideo to 2,5mm AV-IN i do takiego wejscia w tym lusterku go wpinam.

Poprzez przejściówkę RCA > 2,5mm AV.
    sosarek

Level 43  
    marrrcin88 wrote:
    Poprzez przejściówkę RCA > 2,5mm AV.

Sprawdzona?
    marrrcin88
    Level 8  
    Mam 3 sztuki, wszystkie sprawdzone.
    sosarek

Level 43  
    Samą kamerę podłączałeś do np.telewizora z wejściem Video?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    W tym parchu E90 może być problem z jakością napięcia zasilania na żarówce wstecznego.

Lepiej pobrać sygnał z czujnika skrzyni , lub zaopatrzyć się w odbiornik CAN przeznaczony do tej taczki.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    marrrcin88 wrote:
    gdy mierze napięcie to pokazuje około 11,4V

Podłącz cewkę przekaźnika do żarówki wstecznego a stykami podaj pełne napięcie z akumulatora.
    marrrcin88
    Level 8  
    Zaden z udzielajacych sie uzytkownikow nie pomogl mi w rozwiązaniu problemu. Rozwiązanie otrzymałem na priv od innego użytkownika, ktoremu nie zalezalo na nabijaniu postow, wymądrzaniu się i krytykowaniu. Podszedł do tematu w normalny i spokojny sposób. Problemem był zły model ekranu w lusterku. Do tego modelu nie ma możliwości podłączenia kamery cofania, obsługuje za to funkcje dwoch kamer przod/tył jako rejestrator. Kamera na tył jest podłączana w zupełnie inny sposób.
    W zrozumieniu i rozwiązaniu problemu pomógł mi użytkownik https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik821591.html