Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura USB/ps2 bios- pomoc - Klawiatura nie działa w biosie

24 Lis 2018 01:04 1470 12
  • Poziom 4  
    Witam,
    na moim komputerze od jakiegoś czasu przestała działać klawiatura w biosie (USB oraz ps2). Postanowiłem zresetować Bios z nadzieją, że to pomoże jednak zapomniałem,że po zresetowaniu biosa trzeba wprowadzić datę/ustawienia a klawiatura dalej nie działa. Zostałem z komputerem gdzie pojawia się komunikat "wciśnij f1 aby kontynuować lub delete aby wejść w ustawienia" i nic nie mogę zrobić, bo ani klawiatura na USB, ani na ps2 nie działa. Dodam, że przed zresetowaniem klawiatura w Windowsie działała bez problemu. Próbowałem już sprawnej: klawiatury USB,ps2, innego zasilacza. Dodam jeszcze, że podczas włączania komputera zapalają się na chwilę diody tylko na klawiaturze na ps2. Model płyty głównej: gigabyte ga-m61pme-s2. Zastanawiam się nad kupnem kontrolera USB na PCI, czy to coś może pomóc?

• Poziom 43  
    Nie pomoże.
    Sama klawiatura podpięta pod PS2 nie pozwala wejść do BIOS?
  • Poziom 4  
    Niee, odpiąłem wszystko i jedyne co miałem podpięte to klawiatura.
  • Poziom 43  
    A czy przypadkiem klawiatura PS2 nie jest wpięta w gniazdo myszy?
  • Poziom 4  
    Dodam jeszcze, że mam dwie różne klawiatury, jedna na USB droga na PS2. Nie używam przejściowek.
  • Poziom 39  
    Nie chodzi o przejściówki ale w przypadku PS2 nie jest obojętne co się podłączy do ktorego gniazda. Zielone gniazdo jest dla myszki a fioletowe dla klawiatury.
    Czy próbowałeś w tym czasie jak jest wyswietlany komunikat o wciśnięcie F1 odłączyć i ponownie podłączyć którąś z klawiatur?
  • Poziom 14  
    Witam.
    Proponuje jeszcze raz zrobić reset biosu
  • Poziom 4  
    Odróżniam wejscia na mysz i klawiaturę (; Podczas komunikatu, podpinalem, odpinalem (USB i PS2). Jedyne co się dzieje to diody się na moment zapalają w klawiaturze na PS2. Resetowałem już 2 razy (wyciągnięcie baterii i zworka) nic to nie daje. Gdyby był uszkodzony kontroler PS2 to chyba wcześniej by nie działało pod Windowsem czy to nie ma znaczenia?
  • Spec od komputerów
    Klawiatura pod ps/2 jest sprawna? W biosie nie da sie wylaczyc ps/2, wiec powinno dzialac o ile klawiatura dziala.

Ktora wersje plyty posiadasz?
    Mozna sprobowac edytowac bios, wylaczyc zatrzymywanie sie na bledach klawiatury oraz wlaczyc obsluge klawiatury usb w biosie. Tyle, ze znajac GA bios jest przylutowany?
  • Poziom 4  
    Klawiatura działa na innym komputerze. Kostka biosu jest przylutowana. Bios nie zatrzymuje się na błędzie klawiatury tylko na komunikacie "cmos chcecksum error- defaults loaded. Warning Now System is in Safe Mode. Please re-setting CPU frequency in the Cmos setup. F1 - to Continental, DEL- BIOS Setup.
  • Spec od komputerów
    @Heniek56 po co to wszystko piszesz? Nie ma to w ogole zwiazku z tematem!

@k00sa tak jak napisalem wczesniej, mozna edytowac bios i wlaczyc obsluge klawiatury usb, ale i tak trzeba do tego wylutowac bios i nagrac przy pomocy programatora.
  • Poziom 4  
    Wiem wiem, pewnie cena tej przyjemności w serwisie będzie kosztowała więcej niż ta płyta używana (;. No nic, jeszcze coś pokombinuje i najwyżej kupno nowej płyty albo zestawu poleasingowego płyta +procek.