Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik BLDC ( z wkretarki minolta DHP484RFJ) sterowany mikrokontrolerem

28 Lis 2018 00:57 330 6
  • Poziom 10  
    Znacie jakis sterownik BLDC wysokopradowy ktory moglbym sterowac z arduino/rasp/PLC ?
    wpakowalem sie w maly projekt gdzie klient ma silnik BLDC z wkretarki minolty 18V DHP484RFJ
    sterownik oryginalny zalany plastikiem :/ i zreszta chyba nie do uzycia bo silnikiem musze wykonywac pare akcji (start stop zwolnij przyspiesz w zaleznosci od warunkow).
    pytanie dodatkowe - moge sterowac silnikiem na "slepo"? tj bez uzycia czujnikow halla (wychodzi z silnika 7 przewodów..) ?
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 43  
    luzak34 napisał:
    wychodzi z silnika 7 przewodów..
    To pewnie ma czujnik Halla w środku :D ...3 fazy, 4 Hall (zasilanie - sygnał). Sprawdz to dokładnie. Albo 3 fazy, Hall i czujnik temperatury uzwojeń - to też to się na siedem drutów składa. Co do sterownika zaś, jakiś modelarski....O ile da się ten silnik uruchomić na oryginalnym sterowniku, to pomierzyć wszystko i zdjąć oscylogramy. A i bez tego pomierzyć rezystancję miedzy przewodami.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 10  
    troche male... u mnie chyba ze 20A idzie. u myfriendow troche tego jest ale cholera proejkt jest na "juz"..
    ech, tak to jest jak czlowiek zalozy ze dostanie normalny silnik DC... i robi wszytsko na ostatnia chwile :/
    macie pomysl jak mam rozpoznac kolejnosc czujnikow halla? czy to jest niewazne?
  • Poziom 36  
    luzak34 napisał:
    Znacie jakis sterownik BLDC wysokopradowy ktory moglbym sterowac z arduino/rasp/PLC ?
    wpakowalem sie w maly projekt gdzie klient ma silnik BLDC z wkretarki minolty 18V DHP484RFJ
    sterownik oryginalny zalany plastikiem :/ i zreszta chyba nie do uzycia bo silnikiem musze wykonywac pare akcji (start stop zwolnij przyspiesz w zaleznosci od warunkow).

Zastosuj sterownik od wkrętarki Makita - będzie pasował dokładnie tak jak rękawica na rękę(!); W zasadzie to ten sam układ. Byc moze robione są przez tego samego producenta , pod inny rynek /marketing; podobnie jak golarki: 'Phillips' i 'Norelco'.
    Nawet nie wiedziałem że Minolta/Conica produkują narzędzia...(?)
    Firmy te znane sa od dawna z produkcji urządzeń i sprzetu photo (camery), optyka(objektywy, mikroskopy, teleskopy), urzadzenia poligrfaficzne (printery), etc.

e marcus
  • Poziom 10  
    no taki tez pomysl mialem ale jak nim sterowac...
    miernikiem rozpoznalem tylko lewo/prawo a mam jeszcze 4 nieoznaczone kabelki :/