Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie zasięgu - Hormann - Jak zwiększyć zasięg anteny napędu Hormann liftr

22 Lut 2019 22:03 264 6
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam napęd do bramy garażowej Liftronic 700 marki Hormann. Niestety nie satysfakcjonuje mnie odległość z jakiej reaguje na pilot dlatego bardzo proszę o poradę co moge zrobić aby go zwiększyć. W temacie jestem zielony więc proszę o wyrozumiałość. Z napędu wystaje ok 15cm drut, który służy jako antena. Czy przedłużenie go i wyprowadzenie na zewnątrz cokolwiek da?

• Poziom 43  
    adriand0088 napisał:
    Z napędu wystaje ok 15cm drut, który służy jako antena. Czy przedłużenie go i wyprowadzenie na zewnątrz cokolwiek da?

Nie - długość anteny jest dopasowana/dobrana do częstotliwości na jakiej pracuje odbiornik.
  • Poziom 10  
    Ale dołożenie zewnętrznej anteny i wyprowadzenie z garażu na zewnątrz juz powinno dać efekt.
  • Poziom 8  
    A wytłumaczysz mi jak dołożyć zewnętrzna antenę? Najlepiej wrzuć jakiś link z allegro co mam kupić.
  • Poziom 8  
    W opisie jest 433mhz ale wiem o co chodzi. A połączyć to na skrętkę czy jakoś w obudowę wpuścić?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Akurat Liftronic chodzi na 433, więc raczej taka:
    https://dtm.pl/produkty/ant433-zew-antena-zewnetrzna-433mhz/
    Na A..o jest tego cała masa od 30 z.

Nie skrętkę. Antena ma zarobiony fabrycznie koncentryk.
    Aby nic nie lutować na płytce napędu (bo zdaje się napęd nie ma zacisków antenowych), zwijasz fabryczny antenokabel Liftronica w jak najciaśniejszy kłębuszek a do jego końca podpinasz środkową żyłę koncentryka. podączenie i stary kłebek kabla możesz schować we wnetrzu obudowy