Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Uzasadnione użycie wzmacniacza?

10 Aug 2019 17:23 294 16
  • Level 8  
    Hej,

wprowadzilem sie niedawno do mieszkania i mam gotowy kabel antenowy, ktory prowadzi az na dach bloku. Podlaczylem do do TV, wczesniej zmieniajac wtyki na nowe, tak jak sie to powinno robic. I z 4 muxow, dziala mi tylko trzeci... 1, 2 i 8 nic... Nie wiem jaka antena jest u gory i jak jest ustawiona, ale poprzedni wlascicieke twierdza, ze tvn czy polsat mieli...

Na muxie, ktory odbieram mam 30% sily i 100% jakosci, na 1 i 2, 6% sila i 2% jakosc, a nadajnik w pruchniku pod przemyslem nadaje wszystkie muxy..

Czy wzmacniacz w tym przypadku, jakikolwiek, najlepiej taki ktory moge zastosowac w mieszkaniu, nie na dachu w antenie ma sens?

• Level 43  
    każdanazwazajęta wrote:
    wczesniej zmieniajac wtyki na nowe, tak jak sie to powinno robic.

Co powinno się robić?
    Sprawdź czy poprawnie zarobione, wyszukaj kanały ręcznie.
  • Level 8  
    Mam na mysli poprawnie zrobione wtyki F, bo wygladaly na jakies poszarpane itd.

Szukajac recznie wyszukuje mi jeden mux, ten co ma wlasnie sile 6% i jakosc 2%, ale absolutnie nie da sie tego ogladac. Zrywa obraz, dzwiek ..
  • Helpful post

Level 43  
    każdanazwazajęta wrote:
    nadajnik w pruchniku pod przemyslem

Przemyśl/Tatarska Góra jest nadajnik.
    W ustawieniach telewizora nie masz włączonego zasilania dla anteny?
    Idź do sąsiada i zapytaj jak on ma rozwiązany odbiór.
  • Level 8  
    Szukam na razie łatwiejszych rozwiązań, dlatego pytanie brzmi, czy wzmacniacz jest tu jakimkolwiek rozwiązaniem, skoro siła sygnału jest słaba.

sosarek wrote:
    każdanazwazajęta wrote:
    nadajnik w pruchniku pod przemyslem

Przemyśl/Tatarska Góra jest nadajnik.
    W ustawieniach telewizora nie masz włączonego zasilania dla anteny?
    Idź do sąsiada i zapytaj jak on ma rozwiązany odbiór.
    W moim TV nie widzę takiej opcji.
  • Level 35  
    każdanazwazajęta wrote:
    czy wzmacniacz jest tu jakimkolwiek rozwiązaniem, skoro siła sygnału jest słaba.

W takim razie Ci odpowiadam: Nie pomoże żaden wzmacniacz, pytania na forum, czary szamanów, ani nawet modlitwa jeżeli antena jest choćby źle ustawiona.
  • Level 8  
    Grzegorz_madera wrote:
    każdanazwazajęta wrote:
    czy wzmacniacz jest tu jakimkolwiek rozwiązaniem, skoro siła sygnału jest słaba.

W takim razie Ci odpowiadam: Nie pomoże żaden wzmacniacz, pytania na forum, czary szamanów, ani nawet modlitwa jeżeli antena jest choćby źle ustawiona.

Okej, dziękuję zatem za odpowiedź. Nie rozumiem jednak, czemu z 3 muxow, nadawanych przez ten sam nadajnik, odbiera tylko jeden. Jakkolwiek nie bylaby ustawiona antena.
  • Helpful post

Level 43  
    Lokalizacja?
    Odległość od nadajnika?
  • Level 8  
    Jarosław, 27 od nadajnika, ktory napisałes. Pomylilem nazwy wczesniej.
  • Helpful post
    Level 38  
    każdanazwazajęta wrote:
    dziala mi tylko trzeci... 1, 2 i 8 nic...
    każdanazwazajęta wrote:
    nadajnik w pruchniku pod przemyslem nadaje wszystkie muxy

W Pruchniku jest tylko doświetlenie mux-3, który akurat odbierasz. Wszystkie mux-y nadawane są z Tatarskiej Góry w Przemyślu.
    każdanazwazajęta wrote:
    Na muxie, ktory odbieram mam 30% sily i 100% jakosci, na 1 i 2, 6% sila i 2% jakosc

Może w antenie zamontowany jest już wzmacniacz, który wymaga podłączenia zasilacza :?:
  • Helpful post

Level 43  
    Przy takiej odległości bez wzmacniacza powinno działać, nadajniki z mocą 20kW, MUX8 - 8kW.
    Byłeś u sąsiada?
  • Level 8  
    _kli_ wrote:
    każdanazwazajęta wrote:
    dziala mi tylko trzeci... 1, 2 i 8 nic...
    każdanazwazajęta wrote:
    nadajnik w pruchniku pod przemyslem nadaje wszystkie muxy

W Pruchniku jest tylko doświetlenie mux-3, który akurat odbierasz. Wszystkie mux-y nadawane są z Tatarskiej Góry w Przemyślu.
    każdanazwazajęta wrote:
    Na muxie, ktory odbieram mam 30% sily i 100% jakosci, na 1 i 2, 6% sila i 2% jakosc

Może w antenie zamontowany jest już wzmacniacz, który wymaga podłączenia zasilacza :?:
    A to ciekawe co piszesz. Sprobuje dopytac poprzednich lokatorow, czy oprocz kabla uzywali czegos jeszcze do odbioru.

Dodano po 1 [minuty]:

sosarek wrote:
    Przy takiej odległości bez wzmacniacza powinno działać, nadajniki z mocą 20kW, MUX8 - 8kW.
    Byłeś u sąsiada?

Sasiedzi totalnie zieloni. Starsi Panowie, nie widze anten. Strzelam, ze "kablowka".

Dodano po 5 [minuty]:

Panowie, chyba bingo. Poprzednia lokatorka, zielona co prawda, ale wspomniala, ze uzywala jakiegos zasilacza, pod ktory podpinala kabel.

Teraz prosze o porade w sprawie zasilacza. Wystarczy zwykly, kupiony na allegro?
  • Helpful post
    Level 38  
    sosarek wrote:
    Przy takiej odległości bez wzmacniacza powinno działać

To że teoretycznie powinno działać, to wiesz Ty, ale niekoniecznie mogli o tym wiedzieć poprzedni lokatorzy. Chyba słyszałeś o powszechnym stosowaniu wszelkich wzmacniaczy - nawet w pobliżu nadajnika :?:
    Niegdyś jak odwiedzałem rodzinę w pobliskim Radymnie, to odbierali tv analogową z Przemyśla na antenie pokojowej.
    każdanazwazajęta wrote:
    Wystarczy zwykly, kupiony na allegro?

Kupisz taki w Jarosławiu - w pierwszym lepszym sklepie z akcesoriami antenowymi.
    Lepszym rozwiązaniem może okazać się jednak wymiana wzmacniacza w antenie na symetryzator na k.6-60 lub 1-60 (nie wymaga zasilania).

Jaki konkretnie model anteny?

• Level 43  
    _kli_ wrote:
    Lepszym rozwiązaniem może okazać się jednak wymiana wzmacniacza w antenie na symetryzator na k.6-60 lub 1-60 (nie wymaga zasilania).

No a co jeśli to antena zbiorcza?
  • Helpful post
    Level 38  
    sosarek wrote:
    No a co jeśli to antena zbiorcza?

Wnioskuję, że autor tematu ma własny przewód wyprowadzony na dach, bo ...
    każdanazwazajęta wrote:
    mam gotowy kabel antenowy, ktory prowadzi az na dach bloku

A poza tym ...
    każdanazwazajęta wrote:
    Poprzednia lokatorka, zielona co prawda, ale wspomniala, ze uzywala jakiegos zasilacza, pod ktory podpinala kabel

i ...
    każdanazwazajęta wrote:
    poprzedni wlascicieke twierdza, ze tvn czy polsat mieli...

każdanazwazajęta wrote:
    Jakkolwiek nie bylaby ustawiona antena.

No i nie sądzę by autor sam kręcił anteną zbiorczą. :wink:
  • Level 8  
    Panowie, dziękuję bardzo za chęć pomocy. Dziękuję szczególnie za zasianie myśli o zadilaczu, okazała się trafna. Zasilacz za 9 zł i po problemie, sygnał 100/100 :)