Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ogniwa ICR18650 2200mAh 3,7V - Opinia nt. tytu這wych ogniw.

06 Sty 2020 21:54 1131 30
  • Poziom 22  
    Witajcie,
    posiadam u篡wane ogniwa akumulatorowe wymontowane z zamiennika baterii do HP 250 G2 marki Green Cell.
    Parametry ogniw:
    - marka: PH Great Power
    - rodzaj: Li-Ion
    - typ: ICR 18650
    - pojemno嗆: 2200mAh
    - napi璚ie: 3,7V.

Czy kto z was mia z nimi do czynienia i co m鏬豚y o nich napisa (za陰czam zdj璚ie i datasheet)?

• Pomocny post
    Poziom 15  
    Niskopr康owe akumulatory wi璚 do jakiej latarki b璠 ok. Do urz康ze typu wkr皻arka nie ma sensu tego pcha.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W opisie masz wystarczaj帷o. No mo瞠 poza przewidywana trwa這軼i.
    Powiedzia bym 瞠 to bardzo nisko pr康owe akumulatorki.
  • Poziom 22  
    Dzi瘯uj, mniej wi璚ej takich odpowiedzi si spodziewa貫m, ale czasem warto si mile zaskoczy.
    Posiadam ich 8szt. - nadaj si na sprzeda, czy lepiej przekaza komu za symboliczny "czteropak"?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    albert505 napisa:
    Niskopr康owe akumulatory wi璚 do jakiej latarki b璠 ok. Do urz康ze typu wkr皻arka nie ma sensu tego pcha.
    Prawdopodobnie 6 z 8 jest w niez貫j kondycji i jak nie s bardzo zu篡te to w tanich elektronarz璠ziach mog dzia豉 lepiej i d逝瞠j ni te "fabryczne".
    Mo積a podmieni po up造wie (wykorzystaniu) gwarancji.
    Pojedyncze ogniwa - Przechowywanie 18650
  • Poziom 15  
    HenryK3 napisa:
    Prawdopodobnie 6 z 8 jest w niez貫j kondycji i jak nie s bardzo zu篡te to w tanich elektronarz璠ziach mog dzia豉 lepiej i d逝瞠j ni te "fabryczne".

Za ma造 pr康 do elektronarz璠zi tylko wysokopr康owe.

Dodano po 15 [minuty]:

clubber84 napisa:
    Dzi瘯uj, mniej wi璚ej takich odpowiedzi si spodziewa貫m, ale czasem warto si mile zaskoczy.
    Posiadam ich 8szt. - nadaj si na sprzeda, czy lepiej przekaza komu za symboliczny "czteropak"?

Raczej czteropak ;)
  • Poziom 29  
    albert505 napisa:
    HenryK3 napisa:

Za ma造 pr康 do elektronarz璠zi tylko wysokopr康owe.

Nie wiem czy zauwa篡貫 s這wo kluczowe.
    Jeste przekonany, 瞠 w tych s lepsze?
    Ogniwa ICR18650 2200mAh 3,7V - Opinia nt. tytu這wych ogniw. Ogniwa ICR18650 2200mAh 3,7V - Opinia nt. tytu這wych ogniw.
    W starej wkr皻arce (2 biegi, udar) 18V nie篡we NiMh 1200mA podmieni貫m na 5 18650 z starego akku z lapka + modu z balanserem za kilka zeta z Ali..
    Jest sporadycznie u篡wana i dzia豉. Wraz z bateri z lapka by造 przeznaczone do utylizacji.

Dodano po 4 [minuty]:

albert505 napisa:
    Raczej czteropak ;)

W sumie mo積a i tak :spoko: :spoko:
  • Poziom 43  
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Mo積a je wykorzysta np. do budowy powerbanku. Znajdziesz specjalne obudowy pod has貫m: Powerbank DIY.
  • Poziom 22  
    E8600 napisa:
    Mo積a je wykorzysta np. do budowy powerbanku.

I to te jest ciekawa propozycja. :D
  • Poziom 15  
    clubber84 napisa:
    E8600 napisa:
    Mo積a je wykorzysta np. do budowy powerbanku.

I to te jest ciekawa propozycja. :D

Zanim kupisz obudow do powerbanku to sprawd ka盥e ogniwo, je郵i maj poni瞠j 1,5V to szkoda zachodu, tylko utylizacja.
  • Poziom 22  
    Dla mnie to jest oczywista i jasna sprawa.
    Spr鏏uj zaj望 si tym jutro, bo akurat mam dzie wolny.
  • Poziom 15  
    HenryK3 napisa:
    Przyk豉dowa cena obudowy powerbanka na Aliexpress. Ogniwa po陰czone r闚nolegle wi璚 nie musisz mie 8.

No nie musi mie 8, ale co je郵i z tych o鄉iu oka膨 si sprawne tylko 2 lub 瘸dne?
    Z g鏎y Ci uprzedz 瞠 nie zawsze jest tak 瞠 z o鄉iu umieraj tylko 2, czasem bywa tak 瞠 wszystkie, dlatego przed dokonaniem zakupu nale篡 sprawdzi ka盥e z ogniw 瞠by to mia這 r璚e i nogi.
  • Poziom 22  
    Spokojnie panowie, jutro wygospodaruj czas na sprawdzenie ka盥ego z ogniw (o ile bateria w multimetrze si jeszcze nie roz豉dowa豉). O rezultatach poinformuj w temacie.
  • Poziom 29  
    albert505 napisa:
    HenryK3 napisa:
    Przyk豉dowa cena obudowy powerbanka na Aliexpress. Ogniwa po陰czone r闚nolegle wi璚 nie musisz mie 8.
    No nie musi mie 8, ale co je郵i z tych o鄉iu oka膨 si sprawne tylko 2 lub 瘸dne?
    Z g鏎y Ci uprzedz 瞠 nie zawsze jest tak 瞠 z o鄉iu umieraj tylko 2, czasem bywa tak 瞠 wszystkie, dlatego przed dokonaniem zakupu nale篡 sprawdzi ka盥e z ogniw 瞠by to mia這 r璚e i nogi.
    clubber84 napisa:
    Dla mnie to jest oczywista i jasna sprawa.
    Spr鏏uj zaj望 si tym jutro, bo akurat mam dzie wolny.

:arrow: albert505 -Przyk豉dowa cena nie znaczy Kup Teraz.
    Kolega clubber84 przecie wcze郾iej napisa, 瞠 je sprawdzi. :spoko:
    Jak 1,2 czy ile s sprawne to mo積a zastosowa do mniejszego powerbanka. Case s od 4,40PLN z wysy趾.
    clubber84 napisa:
    Spokojnie panowie, jutro wygospodaruj czas na sprawdzenie ka盥ego z ogniw (o ile bateria w multimetrze si jeszcze nie roz豉dowa豉). O rezultatach poinformuj w temacie.

Ciekawi mnie jak multimetrem sprawdzasz pojemno嗆 18650. :)
  • Poziom 15  
    HenryK3 widz 瞠 Ty nadal nie kumasz tematu? A Tw鎩 power bank ze zdj璚ia to jak najbardziej jako brelok do kluczy do domu.

Ciekawi mnie jak multimetrem sprawdzasz pojemno嗆 18650. :) a kto tu pisze o sprawdzeniu pojemno軼i?
    Ogarnij si Panie.
  • Poziom 29  
    albert505 napisa:
    Skoro co radzisz to wyja郾ij dok豉dnie jak nale篡 sprawdzi ka盥e z ogniw.

Elektroda.pl - Jak obudzi u酥iony akumulator Li-ion
  • Poziom 15  
    HenryK3 napisa:
    Skoro co radzisz to wyja郾ij dok豉dnie jak nale篡 sprawdzi ka盥e z ogniw

To bardzo proste, wystarczy sprawdzi multimetrem ka盥e z ogniw, czy jeszcze trzyma napi璚ie powy瞠j 1,5V? je郵i tak to jeszcze jest szansa na ich poprawne dzia豉nie, po ponownym na豉dowaniu, natomiast poni瞠j tych 1.5V tylko utylizacja, ale widz 瞠 Ty si upar貫 na pojemno嗆 ogniw, a nie na napi璚ie, ale ok. Ja jestem ugodowy i wiem 瞠 mam racj i jeszcze kto tu to potwierdzi.
    Tak samo jak wrzuci貫 wcze郾iej fotki chi雟kich wkr皻ak闚, do czego to si nadaje? Do rozkr璚enia zegarka? Jaki sprz皻 takie ogniwa, bez obrazy, z ca造m szacunkiem dla Ciebie, ale taka prawda.
    Tak瞠 pozdrawiam Henryk
  • Poziom 22  
    Panowie, przecie napisa貫m, 瞠by by spokojnym!

Nie sprawdzi貫m ich pojemno軼i, bo nie mam w tej chwili takiej mo磧iwo軼i, za to wiem ju, czy s sprawne (jednak bateri w multimetrze trzeba by這 wymieni).
    Wi璚 sprawa po pomiarach ma si nast瘼uj帷o:
    - 4szt. na z這m (ogniwa by造 w pakietach po 2szt., wi璚 to by造 prawdopodobnie te 2 skrajne pakiety w baterii),
    - 2szt. maj po 2,57V,
    - 2szt. maj po 3,28V.
    Wi璚 na powerbank, ani tym bardziej do nap璠zania tanich elektronarz璠zi si nie nadaj, bo nie b璠 mia造 prawdopodobnie nawet zbli穎nej pojemno軼i.
  • Poziom 29  
    clubber84 napisa:
    - 2szt. maj po 2,57V,
    - 2szt. maj po 3,28V.

Skoro le膨c jaki czas maj napi璚ie tzn. 瞠 篡we. Bez sprawdzenia pojemno軼i trudno wr騜y w jakiej s kondycji.
    clubber84 napisa:
    Wi璚 na powerbank, ani tym bardziej do nap璠zania tanich elektronarz璠zi si nie nadaj, bo nie b璠 mia造 prawdopodobnie nawet zbli穎nej pojemno軼i.

Mozna za 9 zeta kupi nowe z zabezpieczeniem. Kto zgadnie jak maj rzeczywist pojemno嗆? ;)
    Cytat:
    SPECYFIKACJA: 9900mAh Napi璚ie: 3,7V Typ: 18650
    Cechy: Akumulator z obwodem ochrony przed ponownym roz豉dowaniem.
    Niskie ponowne dzia豉nie , zabezpieczenie przed zwarciem i przepi璚iem.

Zrobisz jak uwa瘸sz, ja ju tu nic nie napisz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    HenryK3 napisa:
    Kto zgadnie jak maj rzeczywist pojemno嗆? :wink:

200-300mAh max i 瘸dnej ochrony nie maj.
    Te czytam forum 8-)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    clubber84 napisa:

Napi璚ie nie jest wyrokiem bowiem sam mam takie, kt鏎e mimo roz豉dowania do 0,5 V 豉dnie si podnios造 i maj ok 1700 mA oraz trzymaj 豉dunek oraz takie, kt鏎e mia造 ponad 3 V po wyj璚iu ale mimo to by造 do utylizacji gdy zwyczajnie przy 豉dowaniu dostawa造 zwarcia (grza造 si niemi這siernie przy 豉dowaniu ledwo dobijaj帷 do 3,8 V). Jak bobrze pami皻am pierwsze to zielone SONY G5 a te wadliwe to czerwone Sanyo.
    Aby przywr鏂i max pojemno嗆 ogniwa trzeba zrobi ok 2-3 trzy cykle 豉dowanie-roz豉dowanie.
  • Poziom 22  
    @E8600
    Wi璚 wg twojego wpisu mog zakupi Powerbank DIY na 4 ogniwa, ka盥e ogniwo po kolei 豉dowa/roz豉dowa kilkukrotnie, co pomo瞠 im w powrocie do akceptowalnej pojemno軼i?
    Bo wg tego, co pisz nie tylko na elektrodzie, ogniwa u篡wane, r騜nie roz豉dowane z tej samej "baterii" nie b璠 mia造 tej samej pojemno軼i po regeneracji.
  • Poziom 38  
    Markowe ogniwa z odzysku s lepsze ni nowe EverFire, kt鏎ych foto wstawiono wcze郾iej.
    Jednak w twoim wypadku je郵i nie masz chocia瘺y uk豉du TP4056 aby je na豉dowa to raczej bym odpu軼i z tego wzgl璠u, 瞠 ogniwa wygl康aj na "refurbish battery" (oczywi軼ie mog si myli).
    Pojemno嗆 ogniw mo積a oszacowa metod techniczn.

Link
  • Poziom 28  
    Najwi璚ej o kondycji ogniw poka膨 pomiary Rw i pojemno軼i.
  • Poziom 21  
    krzychu1985^ napisa:
    Najwi璚ej o kondycji ogniw poka膨 pomiary Rw i pojemno軼i.

Nieprawda - patrz raporty setek ludzi np.z secondlifestorage.com lub endles-sphere nt. gor帷ych sanyo i nie tylko, r闚nie Panasonik闚. Im ni窺ze RW ju od okolic 40-30 mOhm tym wi瘯sze dendryty i powa積e problemy. Ogniwa wr璚z parz帷e. O kondycji ogniw powiedz trzy parametry. Powtarzalna (+/- katalogowa) impedancja wewn皻rzna na 3 poziomach SOC, brak spadku napi璚ia w czasie 14 dni po na豉dowaniu i pojemno嗆. A jest to konsekwencj zar闚no rozwarstwien SEI, dekompozycji elektrolitu i platerowania litem na anodzie. Ogniwa SONY 8 generacji maj od nowo軼i zwi瘯szon impedancj, teoretycznie przy testach < 80 mOhm powinny trafi do kosza, a wykazuj np 100 % pojemno嗆. Zastosowano inny, domieszkowany elektrolit itd.. itp.. W ramach rodziny ogniw danego producena i ich gradacji DCIR oczywi軼ie powie du穎
  • Poziom 22  
    Dopiero teraz pisz ten post, bo dopiero we wtorek (po 36 dniach) przysz豉 paczuszka z Chin z powerbankiem - nie wnikam dlaczego tak d逝go.
    Proste urz康zenie, aby sprawdzi czy te 4 ogniwa pozosta貫 po aku od laptopa HP s w pe軟i sprawne.
    I po parametrach 豉dowania wnioskuj, 瞠 s: 5,2V/2,0A na pocz徠ku, potem w miar poziomu na豉dowania stopniowy spadek pr康u 豉dowania).

Po operacji pe軟ego na豉dowania, sprawdz dzia豉nie powerbanku z tymi ogniwami i nie omieszkam opisa tego w tym w徠ku. :wink:
  • Poziom 21  
    clubber84 napisa:
    ...
    I po parametrach 豉dowania wnioskuj, 瞠 s: 5,2V/2,0A na pocz徠ku..

Zbyt wysokie napi璚ie 5,2V. Testy 豉dowania NCR18650B o chemii NCA do 5V wykazuj liczb cykli ok 15 i trwa貫 zmiany w krystalizacji oraz znacz帷y wzrost RW. Mam naukowe pdf-y na temat takich znacz帷ych prze豉dowa. Obecnie rekordowe ogniwa o anodzie Si-C takie jak w telefonach 豉duje si do 4,45V (zazwyczaj 4,4).
    Wniosek - mo瞠sz je ju wywali na 鄉ietnik, ew. w eeprom s walni皻e znaki numeryczne lub pokazuj napi璚ie zasilania (IN)?
    W ka盥ym razie nie mo瞠 by na ogniwie 5,2V