Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elnix inwerter - challenge

Bazic 17 Apr 2020 00:16 23286 240
Relpol
    Bazic
    Level 15  
    Na forum było wiele dyskusji i przepychanek na temat tych urządzeń.

Kiedyś, wiedziony entuzjazmem do polskiego produktu zawitałem w siedzibie producenta z chęcią dowiedzenia się więcej na ich temat. po krótkiej rozmowie o parametrach poprosiłem o pokazanie wnętrza inwertera. Chciałem się naocznie przekonać o jakości wykonania - tak zachwalanej w rozmowie.

Ku mojemu zaskoczeniu i rozczarowaniu nie pokazano mi wnętrza żadnego z ich inwerterów. Nie chcę tu nawet przytaczać argumentów jakich użyto bo nie chce zaniżać poziomu.... mogę się jedynie tego domyślać prawdziwych powodów.

Niestety wpadłem ostatnio na zamknięty już wątek porównujący elnixa do froniusa :) ... i odżyły wspomnienia...

Wobec tego mam ogromną prośbę: kto dysponuje zdjęciami o ich umieszczenie tutaj - aby każdy mógł się przekonać o jakości wykonania - jaka by ona nie była.

Taki... Elnix challenge :)

--------
    Z uwagi na niemożność uzyskania zdjęć od producenta zdecydowałem się utworzyć zrzutkę na zakup urządzenia i przesłanie go do testów.
    https://zrzutka.pl/st5j8b
  • Relpol
    witanus
    Level 10  
    Uciekaj od tych ludzi jak najdalej!!!!. Firma sprzedaje niesprawne urzadzenia. Bujam sie z falownikiem od nich. Po wielkich bojach właściciel przyznał się i poprosił o odesłanie urządzenia w celu wykonania korekty i zwrotu pieniędzy. Odesłałem falownik a pan Marek odmówił wyplaty czy oddania falownika.......sprawę kieruję do prawnika.
    witekem
    Level 20  
    Firma się broni tak jak SMA , Fronius czy Chińczycy i chce mieć dane instalacji. Wielu klientów sami instalują i podłączają jak im się podoba.
    A nawet firmy instalatorskie z ISO 9000, tzw. fachowcy , którzy chwalą się setkami instalacji PV i robią takie instalacje - zdjęcie . Szafa i inwerter ocieplony od dołu i potem pretensja do producenta, źle działa.
    Nagminne jest przekroczenia napięcia wejściowego z paneli . Łączy się byle jak a potem - wina inwertera.
    Ale instalator się nigdy nie przyzna, że to jego wina, zawsze inwerter.
    SMA i Frosius już poznali 'zalety' naszych instalatorów teraz kolejne firmy mają przyjemność.
  • Relpol
    MichałS
    Level 31  
    Miałem możliwość porównania Fronius Symo 3.0 3S i Elnixa WS5PV. Fronius to 6.6kWh z 1kWp a Elnix 6.9kWh z 1kWp zainstalowanej mocy paneli. Do tego do Elnixa można podłączyć licznik Pozyton i mieć rejestrację produkcji PV, zużycia energii przez dom i ilości energii wprowadzonej do sieci. Bardzo pomocne przy ewentualnych dyskusjach z zakładem energetycznym.

Obiektywnie trzeba przyznać że Fronius jest ładniejszy. Jeśli chodzi o szum (który podobno słychać przez 2 piętra) to nie prawda, a i Fronius jak się nagrzeje to fuczy.

Odnośnie zdjęć; napiszę tak: "mam ale nie dam" ze względu na ironiczny, a może i lekko kpiący wydźwięk wpisu autora tematu.
    Bazic
    Level 15  
    Witekem załącz zdjęcie inwertera w środku.
    Bazic
    Level 15  
    Witekem, MichalS - jakieś rozdwojenie jaźni tu widzę, ale też reklamę, której nikt tu na elektrodzie od Elnixa nie zamawiał.

To najzwyczajniej jest coś do ukrycia, że tak to wnętrze jest tajemnicą... Jakoś wiele osób każe Was omijać z daleka a ja Wam daje szansę na uratowanie dobrego imienia firmy. Wystarczy załączyć zdjęcia.

Ostrzegam, że następną wypowiedź "reklamową" zgłoszę Adminom.

Jak nie chcecie załączyć zdjęć to po prostu milczcie, nikt wtedy nie będzie miał pretensji...
    BikeBarian
    Level 23  
    Wez tu zainstaluj takie brzydactwo na działce...blee. Moze w firmie to przejdzie bo tam wsio ryba..ma działać i generować zyski ale na działce kolo domu bym się nie odważył.
    MichałS
    Level 31  
    Bazic wrote:
    Witekem, MichalS - jakieś rozdwojenie jaźni tu widzę, ale też reklamę, której nikt tu na elektrodzie od Elnixa nie zamawiał.

To najzwyczajniej jest coś do ukrycia, że tak to wnętrze jest tajemnicą... Jakoś wiele osób każe Was omijać z daleka a ja Wam daje szansę na uratowanie dobrego imienia firmy. Wystarczy załączyć zdjęcia.

Ostrzegam, że następną wypowiedź "reklamową" zgłoszę Adminom.

Jak nie chcecie załączyć zdjęć to po prostu milczcie, nikt wtedy nie będzie miał pretensji...

W krakowskiej strefie ekonomicznej działa SMA. Proszę spróbować wejść z aparatem i zrobić zdjęcia. Jeśli się nawet uda wnieść i zrobić jakieś foty to przy wyjściu już Pan Wiesiu sprawdzi co się wynosi w majtkach :)
    wideo5
    Level 13  
    Obstawiam że kol. Witekem to fake konto p. Marka z Elektronix lub jest na jego pensji :) Jestem "szczęśliwym" posiadaczem inwertera Elnix. Walczę z Elektronix od końca września, dopiero po nagłośnieniu sprawy na elektrodzie w grudniu i udowodnieniu im oszustwa oraz próby oczernienia, wyrazili chęć przyjęcia falownika i korektę faktury. Jak nietrudno się domyślić, do dnia dzisiejszego tj 5 miesięcy, praktycznie nowy inwerter leży w kartonie z przebiegiem ok 150 kW, :) Czcze deklaracje właściciela Elktronix nie przekładają cię na czyny. Takie zachowanie rodzimego przedsiębiorcy nie zachęca do wspierania POLSKICH produktów. Robi on krzywdę UCZCIWYM POLSKIM firmom. Wróćmy do urządzeń firmy Elektronix, pomijając ich wadliwe działanie, dochodzi zakłócanie pracy pobliskich urządzeń i wpiętych w sieć internetową. Siejące dławiki czynią cuda :) a deklaracja zgodności wyssana z palca. Posiadam bogatą korespondencję z mataczeniem firmy Elektronix. Zastanówcie się 10 razy planując zakup czegokolwiek w firmie Elektronix z ul. Laskowej w Warszawie. Kilku użytkowników inwertera Elnix wchodzi na drogę sądową, temat jest rozwojowy i większa ilość oszukanych niżby się wydawało. W planach jest pozew zbiorowy. Zapraszamy oszukanych do kontaktu.
    Pozdrawiam Jacek
    witanus
    Level 10  
    Moja historia z Panem Markiem i firmą ELNIX. Kupiłem Falownik 8 kW pod fotowoltaikę.
    Falownik działał poprawnie w zimowe miesiące. W czasie wczesnowiosennym większe nasłonecznienie powoduje większę moce no i falownik zaczyna sie grzać. W konsekwencji traci ustawienia czas i data, coafając sie do 01.01.2010 i nie synchronizuje sie. Czyli wracam z pracy sprawdzam ile "wyprodukowałem kWh" a tu odczy 0.00 kWh. Reset ( on/of) falownik rusza ( słychać charakterystyczny dzwięk przekaźnika).
    Na początku tak się działo incydentalnie ale z czasem ( coraz więcej dni z nasłoneczniem) coraz cześciej aż w końcu codziennie.
    Po zgłoszeniu problemu do seriwsu i wymianie korespondencji z (nawiasem mówiąc kompletnie nie profesjonalnym serwisem) w końcu dowiaduję się iż powodem są wadliwe kwarce które się grzeją (pewno od reszty elementów). Rozwiązaniem jest proteza pt. konieczność podłącznie do wzorca czasu via Internet.

Serwis firmy elnix z rozbrającą szczerością odpowiada:

„Odnośnie serwera czasu , może to proteza ściąganie danych z internetu ale tak zostało przyjęte aby odświeżać dane i aby czas był bardzo dokładny. Ponieważ kwarce zegarowe są wyraźniej na temperaturę i raz przyspieszają a raz zwalnia aby był dokładny czas przyjęliśmy w dobie internetu ściąganie danych czasu z internetu .
    A jak to mają koledzy inaczej rozwiązać?
    "

A czyli "producent" znał problem i tak go rozwiązał - przyznając ze to proteza. I nawet otwarcie przyznaje że to proteza

Po wytknięciu Panu Markowi tej cechy i że jako klient odstępuję od umowy z uwagi na niezgodność towaru z umową ( w końcu aby falownik ruszył muszę wykonać codziennie rano on/off oraz nadpisać datę ręcznie). Pan Marek napisał do mnie :

From: Marek Bednarczyk [mailto:mb@elektronix.pl]
    Sent: Wednesday, March 04, 2020 1:23 PM
    To: WXXXXXXXXXXX Dariusz
    Subject: Re: Bin 3f V76
    Dzień dobry
    Szanowny Panie.
    Nie jest prawdą, że inwerter do swojej pracy przetwarzania mocy z PV do sieci potrzebuje internetu.
    Internet się przydaje to aktualizacji czasu w celu określenia energii dnia. Inne parametry są wyświetlaczem bez potrzeby internetu.
    W przypadku braku internetu , tak jak koledzy Panu przekazali jest możliwość synchronizacji czasu z komputera czy komórki z dowolnej przeglądarki i inwerter już ma ten czas ustawiony.
    Podłączenie inwertera do internetu daje takie korzyści, że inwerter co minutę wysyła wszystkie dane nawet z Licznika Pozyton na zewnętrzną chmurę PVMonitor.
    Nie jest tez prawdą, że grzejące się kwarce doprowadzają do utraty danych i do zerwania synchronizacji z siecią energetyczną. Grzejące kwarce po prostu niedokładnie podają sygnał zegarowy i czas w inwerterze spowalnia do minuty na dobę.
    Jeżeli uważa Pan, że sprzedaliśmy Panu bubel skłonni jesteśmy Panu zwrócić pieniądze.
    Serdecznie proszę o przesłanie inwertera do nas do firmy. Biuro - Warszawa ul. Laskowa 4
    Po otrzymaniu inwertera przesyłamy Panu pieniądze na Pana konto i dokonujemy korekty faktury.
    Z poważaniem
    Marek Bednarczyk
    ELEKTRONIX
    tel.22 /636 36 74 (75)
    ul. Laskowa 4
    01-214 Warszawa

Nie ukrywam - zaskoczyła mnie wypowiedź i propozycja tak polubownego załatwienia sprawy. Aż zdezorientowany byłem tak pozytywną postawą -no ale w końcu rozmawiałem z właścicielem firmy. Rozumiałem że chce wyjśc z twarzą z całej sytuacji, naprawdę doceniłem człowieka... Ależ byłem naiwny.
    Falownik odesłałem Fedexem, zgodnie z propozycją Pana Marka (obecnie jest w firmie Elnix).......tyle, że Pan Marek się rozmyślił i już nie chce mi ani wykonać korekty ani odesłać falownika o zwrocie pieniędzy nie ma nawet mowy! Twierdząc że falownik jest .....UWAGA SPRAWNY!!!!

Zastanówcie sie wszyscy 100 razy zanim kupicie ten "świetny" sprzęt. Ja swoją sprawę oddaje do prawnika. Dzisiaj dzowniłem do Pana Marka - oczywiście zwyzywał mnie, używając słów ogólnie przyjętych za wulgarne. Panie Marku czyżby było inaczej ????? Proszę pochwalić sie swoją obsługą klienta.

Świetnie spotkamy sie w sądzie.

Mocno pozdrawiam i czekam na innych pokrzywdzonych przez Elnix. Postaram się pomóc tym co otrzymam od swojego prawnika
    wideo5
    Level 13  
    Z ciekawości zapytam co założyłeś w miejsce Elnixa ? Ja pożyczyłem jeszcze w październiku taniego chińczyka, Growatt jak pamiętam. skończyły się problemy. Wreszcie instalacja zaczęła produkować energię, Skończyły się problemy z przegrzewaniem, przekroczonym prądem, napięciem, itd. nie wiedziałem że urządzenie może komunikować taką ilość błędów. krzywa produkcji była naprawdę krzywa i przypominała kardiogram a nie wykres poprawnie działającego inwertera. Docelowo kupiłem Froniusa, od grudnia nie zaglądałem do piwnicy.
    Bazic
    Level 15  
    Przykro mi ze względu na taki obrót sprawy.

A może powinniśmy się złożyć na jedną sztukę tego urządzenia, zrobić zdjęcia, opublikować je a następnie przesłać samo urządzenie do jakiegoś urzędu zajmującego się zgodnością elektromagnetyczną?

Ktoś ma jakieś pomysły?
    witanus
    Level 10  
    Założyłem falownik Huawei SUN 2000-6KTL-M0 - od tego czasu zero problemów. Zapomniałem o tym że mam panele na dachu.
    NIe ma problemu z zakłoceniami !!!!
    U mnie pralka Bosch nie działała gdy pracował ELNIX. Bosch wymienił pralkę na nową, kolejna też nie działała....... W końcu serwisant mówi - dzisiaj jak do Pana przyjechałem 3 razy widzę że ma Pan panele PV. Może Pan wyłączyć falownik. Wyłaczyłem Elnixa i ups......

Wszystko zaczęło działać jak należy.... WOW NAPRAWIONE.... nie Elnix wyłaczony - dramat.

Panie Marku czy Panu tak po ludzku nie jest wstyd sprzedawać buble - podkreślam to Pan sam tak nazwał swoje produkty ....mam maile do wglądu.
    Bazic
    Level 15  
    BikeBarian wrote:
    Wez tu zainstaluj takie brzydactwo na działce...blee. Moze w firmie to przejdzie bo tam wsio ryba..ma działać i generować zyski ale na działce kolo domu bym się nie odważył.

To nie chodzi o to czy ładny czy nie. Nawet te ZUG'i bym przeżył - tylko urządzenie ma działać bezobsługowo i wydajnie. I też nie czepialbym się różnicy w 1 czy 2% sprawności w stosunku do deklaracji. Natomiast warunki chłodzenia czy zakłóceń EM wynikają w dużej mierze z konstrukcji/schematu. Jeśli tu są błędy to powinny być usunięte.
    witanus
    Level 10  
    Bazic wrote:
    Przykro mi ze względu na taki obrót sprawy.

A może powinniśmy się złożyć na jedną sztukę tego urządzenia, zrobić zdjęcia, opublikować je a następnie przesłać samo urządzenie do jakiegoś urzędu zajmującego się zgodnością elektromagnetyczną?

Ktoś ma jakieś pomysły?

Myślę ze komorę Faradaya to by rozniosło....Zupełnie poważnie - mogę próbować odzyskać swój falownik z Elnixa i chętnie go udostępnię. Jeżeli potwierdzimy że produkt niezgodny z deklaracją zgodności CE. Elnix musi wycofać produkt z rynku = odkupić wszystkie wprowadzone na rynek. Z reguły = się to z bankructwem firmy.
    wideo5
    Level 13  
    By koszta zrzutki były najmniejsze ustalmy kto ma najtańszy. mój kosztował ok 2 tys zł bo kupiłem okazyjnie 4,7 kW jednofazowy. oczywiście kwote pomniejszymy o mój udział, a przy okazji pozbędę się złoma :)
    office55
    Level 12  
    Szanowny Panie Wideo55. Do inwertera 3.5kW podłączył Pan 16 paneli 285W. Przeciążył Pan inwerter .
    Ponieważ chciał Pan jeszcze dołożyć Paneli w 4.12.2019 otrzymał Pan propozycje za dopłatą 800zł wymianę na inwerter 8kW.
    Dlugo trwało a teraz w maju coś się zmieniło.
    Czekamy na maila od Pana w sprawie.
    Pozdrowienia
    'Elektronix
    wideo5
    Level 13  
    P. Marku, rozważę wymianę na 8 kW
    kosmos99
    Level 38  
    Skoro temat to "challenge" to może wypowie się ktoś kto jest zadowolony z urządzenia?

Dodano po 1 [minuty]:

Kwestia wadliwości pojedynczych egzemplarzy czy całej serii?
    Bazic
    Level 15  
    kosmos99 wrote:
    Skoro temat to "challenge" to może wypowie się ktoś kto jest zadowolony z urządzenia?

Dodano po 1 [minuty]:

Kwestia wadliwości pojedynczych egzemplarzy czy całej serii?

... Pod warunkiem, że nie jest ktoś związany biznesowo z producentem i nie będzie to próba przemycenia kolejnej reklamy.

Dla mnie sytuacja gdy producent wstydzi się pokazać wnętrza urządzenia argumentując to bardzo dziwnymi przyczynami jest od razu jak "czerwona lampka" i dlatego nie kupiłem go. A na początku miałem szczerą chęć.
    Bazic
    Level 15  
    ....ale kto w końcu załączy jakieś zdjęcie wnętrza...? Bo producent tego urządzenia "lepszego od froniusa" nie ma do tego odwagi.
    office55
    Level 12  
    To może teraz wypowie się producent.

Dziękujemy Panu wideo5. W przyszłym tygodniu Pana oczekujemy.

Odnośnie Noja102 - z importerami chińszczyzny nie dyskutujemy.

W spawie Pana Witanusa. Kupił Pan inwerter w październiku 2019.r. Do marca 2020 inwerter w Pana instalacji wytworzył ponad 500kWh. Skarżył się Pan na zegarek w serwerze www. Stosujemy standardowe kwarce zegarkowe kwarc zegarkowy 32768Hz. Specyfika tego kwarc jest taka, że w temperaturze zmieniają częstotliwość, co daje opóźnienia ok minuty - dwóch na dobę. Czas zegarka www tak jak w komputerze można ręcznie ustawiać albo podłączyć inwerter do internetu i a ten będzie automatycznie ściągał z internetu bardzo dokładny , atomowy czas.

Komputery również jak się odłączy od internetu też mają przesunięcia czasu zegarka.

Nie chciał Pan przyjąć ten wiadomości i przesłał Pan inwerter do serwisu. Serwis stwierdził , że inwerter jest sprawny a zmiana zegarka o minute na dobę to jest oczywiste. Otrzymał Pan ponowną prośbę o podłączenie do internetu i nawet propozycja darmowej chmury danych. Dla Pana ta minuta, czy dwie na dobę opóźnienia była najważniejsza.

Ponieważ inwerter był sprawny , wytworzył w okresie zimy ponad 500kWh , dział handlowy Pana poinformował, że inwerter jest do odbioru na Pana koszt. Koszt 40zł. Czekaliśmy na Pana decyzję. Otrzymał Pan informacje, że po dwóch miesiącach następuje porzucenie sprzętu.

Wystawił Pan inwerter 8kW jako używany na Allegro i sprzedał za 2500 zł . Otrzymaliśmy informacje, że w godzinę został na Allegro sprzedany.

Rozmawiał Pan z nabywcą naszego inwertera z Allegro z południa Polski, że kupił Pan Huaweia i ma Pan wielkie problemy z nim na HuaweaZali się tym razem. . Kupił Pan chiński sprzęt na 6000zł a sprzedał sprawny za 2500zł.

Dobry interes .Żałować 40 zł na przesyłkę i jak to bywa - zamienił stryjek siekierkę na kijek.

To na dzisiaj tyle.
    Pozdrowienia
    Elektronix
    www.elektronix.pl
    noja102
    Level 24  
    office55 ja po prostu może i jestem importerem a może nie ale jedno jest pewne że ta chińszczyzna działa jak należy czego nie można powiedzieć o waszym sprzęcie poskładanym z chińszczyzny jeszcze gorszej jakości.
    I chyba zakupię takiego Elnixa i zlecę przeprowadzenie badań w ośrodku certyfikującym tym samym co ta rzekomo i importowana chińszczyzna
    emigrant
    Level 29  
    Huh... widzę, że grubo się zrobiło z tematem. Ja powiem tak. Nie stać mnie na eksperymentowanie ani z chińskiami falownikami ani z polskimi jakimi one by nie były. Dla mnie istnieje tylko Fronius i ewentualnie SMA. Nawet nie SolarEdge, który też jest chiński. To tylko moje zdanie i nikt nie musi z nim się zgadzać.
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Przewymiarowanie mocy paneli względem to powszechna praktyka, a inwerter Elnix można w ten sposób przeciążyć? Dziwne i podejrzane.

Po co ludzie to kupują?

Moje falowniki:
    SMA SB3300 nowy 500EUR brutto na fakturę,
    SMA 2000HF 2000 zł nowy bez faktury,
    Fronius IG2000 1000 zł nowy bez faktury.
    witekem
    Level 20  
    Wow, ale reklama Elnixa. Ale wpisów.
    Kolego Jan , kupują bo nasze i lepsze od zachodnich.
    Kasa pozostaje w Polsce i wiele ludzi ma pracę, zaczynając od górników, hutników, projektantów, programistów, montażystów , polskich producentów równych elementów zastosowanych w inwerterach i setka innych firm i pracowników. Te grupy pracowników są zaangażowanych w wyrobie inwerterów w Polsce. A przy imporcie - tylko Pana noja102.
    Ale na forum widać podejście polaków . Jak polskie to..
    Ale interes wymiana Elnixa na chińczyka i dalej niezadowolony. Ale nie jest mi żal kolegi Witarius, Takie podejście.
    Może importer noja102 go namówił na wymianę, ten co wręcz zieje nienawiścią, to co polskie.

Aha , odnośnie wnętrza inwerterów. Po co ma Fronius czy SMA ściągać od Elnixa.
    Przecież wielu tu pisze , że wydajność Elnixa jest lepsza od tych inwerterów.
    Ja tylko się dziwię chłopakom z Elektroxa, że w takiej nienawiści to co polskie im się chce jeszcze produkować.
    Warto zadzwonić do pierwszej dużej hurtowni i spytać, czy mają polskie panele czy inwertery, mocowania PV . Co słyszymy, żę g.. nie sprzedają. Na pytanie a czy Pan zna ten sprzęt . Pada odpowiedz, nie nie znam , nie widziałem wiem ale już gada brednie. Tak mam również z panelami czy mocowaniem z Baksa. A to polska konstrukcja jest inna jak chińska ?
    Nie musi być ina , tylko nie polska.
    Przekonałem się, że ' prawdziwy polak katolik' polskiego nie kupuję więc jak wiedzę ' prawdziwego polaka' to Elnixa sprzedaje jako Zachodni, Niemiecki i idzie.
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Dla mnie Elnix, Fronius i SMA są tak samo nie moje. Są "Wasze" czy "ichnie", ale to nie ma żadnego znaczenia. Jeśli kupię akcje Froniusa, to będę mógł mówić że moje, a nie jakieś absurdalne "nasze".

Dla mnie bez znaczenia czy kasa pozostaje w Polsce i to że ludzie mają pracę. Mnie interesuje określony produkt i funkcjonalność za jak najniższe pieniądze. O to czy ludzie mają pracę, niech się martwią sami ludzie a nie klienci firm. O to czy ja mam pracę, to nikt się nie martwi.

Pokaż lepiej wnętrze. Porównamy "wasze" z "ichnim".
    PV_Albert
    Level 21  
    witekem wrote:
    Przekonałem się, że ' prawdziwy polak katolik' polskiego nie kupuję więc jak wiedzę

Większość z nas chciałaby żeby polskie falowniki liczyły się na rynku. Przecież to oczywiste.
    Problem z tym, że na elektrodzie jeszcze nie widziałem jakiegokolwiek pozytywnego wpisu nt Elnixa. Co prawda narzekacze to od lat już ci sami. Możliwe że nacięli się na pierwsze wersje i przeżywają traume. Jednak już czas żeby jakiś wiarygodny forumowicz napisał: "panowie, ja używam od roku, jest spoko, niezawodny, cichy, świetny serwis (ale w sumie niepotrzebny)..."
    Jest taki użytkownik?