Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inteligentna lampa sufitowa LSC RGBCW - CB2S (BK7231N)

Tych0 29 Jul 2022 13:36 1050 2
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
  • Bardzo łatwa i podstawowa procedura demontażu i flashowania dla tej lampy sufitowej LSC. Kupiony w sklepie Action za około 15 euro w Holandii, numer artykułu 3007213.
    Inteligentna lampa sufitowa LSC RGBCW - CB2S (BK7231N) Inteligentna lampa sufitowa LSC RGBCW - CB2S (BK7231N)

Używany jest Tuya CB2S, który jest obsługiwany przez długi czas już przez oprogramowanie układowe OpenBK7231T_app. Tak więc flashowanie urządzenia moim godnym zaufania CP2102 było proste.
    Notatka: Zwykle używam macOS do flashowania moich urządzeń, ale z jakiegoś powodu nie mogę uruchomić skryptu Python de hid_download_py na moim MacBooku podczas flashowania BK7231N.

Otwarcie go jest łatwe, ponieważ wiele podobnych lampek ,,kopułkowych" wystarczy przekręcić nakrętkę. Wewnątrz znajdziesz 3 śruby:
    Po odkręceniu śrub biała nasadka łatwo się poluzuje. Nie używa się kleju ani innych klejów.

Inteligentna lampa sufitowa LSC RGBCW - CB2S (BK7231N) Inteligentna lampa sufitowa LSC RGBCW - CB2S (BK7231N)
    Piny, których używamy do flashowania urządzenia, znajdują się na dole. Nie trzeba niczego wylutowywać, aby do nich dotrzeć lub pomyślnie sflashować.

Po sflashowaniu BK7231N jak każdy inny. Nie jest wymagana dodatkowa konfiguracja. Musisz tylko ustawić piny PWM tak:

W przypadku Tasmota używam tej konfiguracji (może wymaga trochę poprawek, ale wydaje się, że działa dobrze):
    Code: yaml
    Log in, to see the code

I kolejne urządzenie Tuya jest wycięte z ich chmury i pod naszym dowództwem :)
    Miłego migania!!

Cool? Ranking DIY
    About Author
    Tych0
    Level 5  
    Tych0 wrote 15 posts with rating 12, helped 0 times. Been with us since 2022 year.
    p.kaczmarek2
    Level 27  
    Dobra robota, wygląda na bardzo ładną lampę, ciekawe jak jasna jest.
    Mamy też sklep Action w Polsce, kupiłem tam kilka żarówek LED WiFi bardzo tanio (nawet za 20 zł, około 5$ za sztukę), ale tej lampy nie widziałem. Wkrótce sprawdzę ponownie.

Mimo to kupiłem kiedyś podobną lampę od Banggood, oto recenzja:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=20006073#20006073
    Naprawdę nie mogę powiedzieć, że byłem zadowolony z zakupu, ponieważ lampka była reklamowana jako "WiFi", ale okazała się Tylko Bluetooth , ale na szczęście otrzymałem zwrot pieniędzy od sprzedawcy, więc nie będę narzekać. A także było to ciekawe rozbicie.