Dzień dobry.
Mam taką zagwozdkę, posiadam inwerter hybrydowy podłączony do akumulatorów 24 V i paneli fotowoltaicznych. Ostatnio zobaczyłem, że po stronie wyjścia 230 V częstotliwość mierzona multimetrem skacze i pokazuje dziwne wartości od 50 Hz do 350 Hz, cały czas skacze i się zmienia.
Sprawdzałem to dwoma multimetrami. Urządzenia podłączone do tego wyjścia pracują normalnie.
Ale jeśli do tego wyjścia podłączyłem (przez transformator) oscyloskop, jest ładna sinusoida i pomiar pokazuje 49.9 Hz.
Dlaczego tak się dzieje?
Mam taką zagwozdkę, posiadam inwerter hybrydowy podłączony do akumulatorów 24 V i paneli fotowoltaicznych. Ostatnio zobaczyłem, że po stronie wyjścia 230 V częstotliwość mierzona multimetrem skacze i pokazuje dziwne wartości od 50 Hz do 350 Hz, cały czas skacze i się zmienia.
Sprawdzałem to dwoma multimetrami. Urządzenia podłączone do tego wyjścia pracują normalnie.
Ale jeśli do tego wyjścia podłączyłem (przez transformator) oscyloskop, jest ładna sinusoida i pomiar pokazuje 49.9 Hz.
Dlaczego tak się dzieje?