Witajcie
Przedstawiam Wam kolejną realizację ozdoby świątecznej. Projekt powstał na Święta Bożego Narodzenia 2021. Do budowy wykorzystałem "neony" LED 12V. Animacją (machanie ręką) steruje prosty układ generatora na bazie CD4093. Konstrukcja główna to koło o średnicy ok 114 cm wycięte ze styroduru o grubości 30 mm. Z tyłu jest zamontowany aluminiowy stelaż do mocowania na ścianie. Pod względem elektrycznym to nie ma tu nic odkrywczego natomiast wykonanie samej ozdoby jest bardzo pracochłonne i wymaga dużo cierpliwości. Ozdoba ta jest przystosowana do pracy w warunkach zewnętrznych.
Tak wygląda ozdoba z przodu
A tak z tyłu
W lewej dolnej części w tej małej plastikowej obudowie znajduje się układ odpowiedzialny za machanie ręką. Widać wystającą gałkę potencjometru do ustawienia szybkości machania. Na poziomej belce aluminiowej zamontowany jest zasilacz.
Poniżej przedstawiam film prezentujący działanie układu. Film nie oddaje dobrze barw świecenia, w rzeczywistości są o wiele lepsze.
Pozdrawiam
Przedstawiam Wam kolejną realizację ozdoby świątecznej. Projekt powstał na Święta Bożego Narodzenia 2021. Do budowy wykorzystałem "neony" LED 12V. Animacją (machanie ręką) steruje prosty układ generatora na bazie CD4093. Konstrukcja główna to koło o średnicy ok 114 cm wycięte ze styroduru o grubości 30 mm. Z tyłu jest zamontowany aluminiowy stelaż do mocowania na ścianie. Pod względem elektrycznym to nie ma tu nic odkrywczego natomiast wykonanie samej ozdoby jest bardzo pracochłonne i wymaga dużo cierpliwości. Ozdoba ta jest przystosowana do pracy w warunkach zewnętrznych.
Tak wygląda ozdoba z przodu
A tak z tyłu
W lewej dolnej części w tej małej plastikowej obudowie znajduje się układ odpowiedzialny za machanie ręką. Widać wystającą gałkę potencjometru do ustawienia szybkości machania. Na poziomej belce aluminiowej zamontowany jest zasilacz.
Poniżej przedstawiam film prezentujący działanie układu. Film nie oddaje dobrze barw świecenia, w rzeczywistości są o wiele lepsze.
Pozdrawiam
Fajne? Ranking DIY