Dzień Dobry.
Zakupiłem uszkodzony wzmacniacz Denon pma-500v.
Lewy kanał grał bez problemu, na prawym kanale tylko "charczenie".
Wymieniłem tranzystory TR512, TR516, TR504, TR506
rezystor R550. (1 zdjęcie)
Po wymianie wzmacniacz się załącza ale przekaznik w ogóle (działa zabezpieczenie).
Na lewym kanale napięcia są dobre natomiast na prawym kanale (gdzie wymienione zostały części) wszędzie mam +53/-53 pali rezystor który był wymieniony R550 oraz pali rezystor R430 który znajduje się prawie w drugim końcu płytki. (2 zdjęcie).
Napięcia z płytki zasilającej są prawidłowe, bezpieczniki dobre.
Napięcie na IC-5 (lewy kanał) 14,3V a na IC-6 (prawy kanał uszkodzony) ponad 50V.
Przekaźnik dostaje napięcie 2x53,4 (więc się nie załączy) działa zabezpieczenie.
Podpowiedzieć koledzy co jeszcze mógłbym sprawdzić aby przywrócić go do życia.
Dziękuję za każdą sugestię.
Zakupiłem uszkodzony wzmacniacz Denon pma-500v.
Lewy kanał grał bez problemu, na prawym kanale tylko "charczenie".
Wymieniłem tranzystory TR512, TR516, TR504, TR506
rezystor R550. (1 zdjęcie)
Po wymianie wzmacniacz się załącza ale przekaznik w ogóle (działa zabezpieczenie).
Na lewym kanale napięcia są dobre natomiast na prawym kanale (gdzie wymienione zostały części) wszędzie mam +53/-53 pali rezystor który był wymieniony R550 oraz pali rezystor R430 który znajduje się prawie w drugim końcu płytki. (2 zdjęcie).
Napięcia z płytki zasilającej są prawidłowe, bezpieczniki dobre.
Napięcie na IC-5 (lewy kanał) 14,3V a na IC-6 (prawy kanał uszkodzony) ponad 50V.
Przekaźnik dostaje napięcie 2x53,4 (więc się nie załączy) działa zabezpieczenie.
Podpowiedzieć koledzy co jeszcze mógłbym sprawdzić aby przywrócić go do życia.
Dziękuję za każdą sugestię.