logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pioneer X-HM72-K nie wykrywa radia internetowego, komunikat Server error

lukasz22i 20 Sty 2025 11:44 54684 360
Najlepsze odpowiedzi

Dlaczego Pioneer X-HM72-K pokazuje komunikat „Server error” przy wejściu w Internet radio i jak przywrócić działanie radia internetowego?

To nie jest problem z Wi‑Fi ani z resetem, tylko z usługą vTuner/Pioneer: Pioneer potwierdził, że radio internetowe vTuner nie jest już przez nich wspierane, więc wieża nie pobiera listy stacji [#21416247] Najskuteczniejsze obejście to podmiana DNS/hosta dla `pioneer.vtuner.com` na `23.238.115.210` w routerze; takie rozwiązanie przywróciło działanie m.in. na D-Linku, MikroTiku i OpenWrt [#21426085] [#21454173] [#21465930] Jeśli router nie ma opcji hosta, można użyć DNS override/rewrite przez NextDNS i dodać regułę dla `pioneer.vtuner.com`, a po zmianie przełączyć Pioneera na ręczne ustawienie sieci i czasem odłączyć go na chwilę od prądu, żeby wczytał nowe ustawienia [#21745648] [#21773032] Gdy nie chcesz grzebać w routerze, forumowicze stosowali też obejście z plikami `.m3u`/`.pls` na pendrivie albo YTuner/Raspberry Pi, ale to są już alternatywy awaryjne [#21423582] [#21425223] [#21421696]
REKLAMA
  • #241 21426291
    user343
    Poziom 6  
    Posty: 30
    Ocena: 5
    >>21426264 i jak tam dalej, to gdzie wpisywać trzeba?
  • REKLAMA
  • #242 21426293
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    Zrzut ekranu panelu administracyjnego routera NETGEAR Genie z aktywną zakładką Zaawansowane. To też trochę potruje a gdzie ja to mam wpisać w takim wypadku?
    Strona konfiguracji routera NETGEAR z ustawieniami internetowymi.
  • #243 21426308
    radegord
    Poziom 3  
    Posty: 4
    Ocena: 1
    >>21424564 Załatwiłem mniejszy pendrive, sformatowałem go... Widać stacje na nim, ale jak wybieram jakąkolwiek, wyskakuje od razu Server Disconnected...

    edit. działa jednak :-)
  • #244 21426353
    user343
    Poziom 6  
    Posty: 30
    Ocena: 5
    Zdjęcie ekranu konfiguracji ustawień sieciowych DNS na komputerze.
    I gdzie ja mam to wpisać?
  • #245 21426359
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    Tylko, że ja nie mam podpiętego po kablu Pionka do routera tylko do repeatera zyxel który łączy się po wi-fi z routerem.
    Czy w takim przypadku to działa?
  • #246 21426935
    Bronax
    Poziom 9  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    ratatuj111 napisał:
    Wielkie dzięki, mój N30 wrócił do normalności.
    Router D-Link DIR-825.
    Advanced, DNS, host.
    Name: pioneer.vtuner.com
    IP: 23.238.115.210

    Apply.
    I nareszcie
    Działa jak fabryka chciała.


    Podpowie ktoś, jak to ogarnąć dla TP Link Archer AX55?
  • REKLAMA
  • #247 21427598
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    aha ja mam podpiętego pod Zyxela i na routerze nie widzi mi pionka tylko zyxela
  • #248 21427715
    MENTOS63
    Poziom 6  
    Posty: 14
    Ocena: 1
    Super, działa dzięki za pomoc

    Zbliżenie na zestaw audio z wyświetlaczem pokazującym odtwarzaną muzykę.
  • #249 21427814
    gtony
    Poziom 6  
    Posty: 15
    Ocena: 4
    Nie mam wpisu host w routerze TP-Link
  • #250 21427988
    FireBan
    Poziom 11  
    Posty: 26
    Ocena: 2
    Czy ktoś miał do czynienia z routerem ASUSA, aby mógł pomóc z poniższymi ustawieniami?
    Nigdzie nie odnajduję tych ustawień :(
    W miejscu Host name wpisujesz: pioneer.vtuner.com
    W miejscu IP: 23.238.115.210

    Interfejs ustawień routera ASUS RT-AC68U z informacjami o stanie systemu.
  • #251 21428057
    ratatuj111
    Poziom 6  
    Posty: 15
    Ocena: 7
    przetestowałem dziś kilka różnych routerów TP-Link
    i niestety nie posiadają funkcji hosta. Bronax i gtony, przykro mi,
    za kilkadziesiąt złociszy da się kupić na alle... D-Link DIR-825
    myślę, że warto zainwestować tę butelkę whisky w pioonka
    poniżej instrukcja dla D-Link

    Interfejs konfiguracji routera D-Link z zaznaczoną zakładką Advanced.
    Zrzut ekranu z ustawieniami zaawansowanymi routera z zaznaczoną opcją DNS.
    Zrzut ekranu ustawień DNS routera D-Link z zaznaczonymi ręcznie wpisanymi adresami IP.

    Dodano po 12 [minuty]:

    >>21426293
    myślę, że w ustawieniach zaawansowanych na pierwszym obrazku
    zrób screena, co się pokaże

    Dodano po 1 [minuty]:

    >>21427988
    spróbuj w narzędziach sieciowych
  • REKLAMA
  • #252 21428109
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    Panowie ale ale...Pionki po kablu czy po wi-fi ewentualnie do AP podpięte?
  • #253 21428287
    user343
    Poziom 6  
    Posty: 30
    Ocena: 5
    No dobra, w Fun Box 3.0 od Orange jak ustawić DNS? Wchodzę w DNS i co później? Jakieś info na ten temat. Nie mam czegoś takiego jak host.
    Interfejs użytkownika FunBox 3.0 z przeglądarką pokazującą opcje konfiguracji sieci.
    [img-0]
    I mam tylko tyle
  • #254 21428791
    Bronax
    Poziom 9  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    >>21428057 Dzięki, ratatuj111. Tak też mi się zdawało, bo przejrzałem całe menu routera i instrukcję obsługi, ale zapytałem dla pewności. Router kupiony miesiąc temu :(. Dla mnie dobrym rozwiązaniem jest obsługa Pioneera przez AirPlay. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

    Dodano po 1 [minuty]:

    user343 napisał:
    No dobra, w Fun Box 3.0 od Orange jak ustawić DNS? Wchodzę w DNS i co później? Jakieś info na ten temat. Nie mam czegoś takiego jak host.
    Interfejs użytkownika FunBox 3.0 z przeglądarką pokazującą opcje konfiguracji sieci.
    [img-0]
    I mam tylko tyle


    A pokaż zakładkę DNS.
  • #255 21429101
    stachupaluch
    Poziom 1  
    Posty: 1
    >>21427988

    Robisz to pod LAN, zakładka DHCP server, musisz mieć przypisany stały adres IP do klienta... Wtedy możesz przydzielić inny adres DNS innemu klientowi, zamiast z automatu z głównej bramy...
    ... tylko, że ten myk nie działa. Pionek wpada w loop restartu, jak to miało miejsce tuż przed wyłączeniem usługi (mój to XC-HM71), więc ten adres jest albo lewy, albo resolve nie działa z takiej podmiany DNS.

    Dodano po 4 [godziny] 26 [minuty]:

    ratatuj111 napisał:
    przetestowałem dziś kilka różnych routerów TP-Link
    i niestety nie posiadają funkcji hosta. Bronax i gtony, przykro mi,
    za kilkadziesiąt złociszy da się kupić na alle... D-Link DIR-825
    myślę, że warto zainwestować tę butelkę whisky w pioonka
    poniżej instrukcja dla D-Link


    Jaki firmware? WRT? to DIR 825AC/1200, tak? Usiluje dociec co ta funkcja tam se kryje. Standardowy 825 zdaje sie nie miec takiej zakladki.
  • #256 21430514
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    Advanced, DNS, host.
    Name: pioneer.vtuner.com
    IP: 23.238.115.210
    A czy wtedy cały ruch nie idzie przez tą stronę?
  • #257 21430944
    Bronax
    Poziom 9  
    Posty: 36
    Ocena: 4
    >>21430514 No, raczej nie, bo ta strona przecież nie działa. Inne marki mogą nadal korzystać z vtuner.com - Pioneer już nie.

    23.238.115.210 to strona firmy Yamaha na vTuner.
  • #258 21431540
    ratatuj111
    Poziom 6  
    Posty: 15
    Ocena: 7
    Bronax napisał:
    >>21430514 No, raczej nie, bo ta strona przecież nie działa. Inne marki mogą nadal korzystać z vtuner.com - Pioneer już nie.

    23.238.115.210 to strona firmy Yamaha na vTuner.


    to nie IP strony Yamahy , to ip serwera http://pioneer.vtuner.com
    Po prostu v tuner zablokował możliwość zalogowania się
    po włączeniu przekierowania w routerze można normalnie wejść na pioneer.vtuner.com za pomocą edge i załoźyc konto , dodawać ulubione. strona w przeglądarce ma normalne logo pionnera. V tuner po prostu blokując radio próbuje wymusić koszt utrzymania serwera żeby ponosił pioneer a oni wprowadzą płatną subkskrybcję i zarobią podwójnie.

    Ekran logowania strony Pioneer z formularzem logowania.


    Dodano po 52 [sekundy]:

    stachupaluch napisał:
    >>21427988

    Robisz to pod LAN, zakładka DHCP server, musisz mieć przypisany stały adres IP do klienta... Wtedy możesz przydzielić inny adres DNS innemu klientowi, zamiast z automatu z głównej bramy...
    ... tylko, że ten myk nie działa. Pionek wpada w loop restartu, jak to miało miejsce tuż przed wyłączeniem usługi (mój to XC-HM71), więc ten adres jest albo lewy, albo resolve nie działa z takiej podmiany DNS.

    Dodano po 4 [godziny] 26 [minuty]:

    ratatuj111 napisał:
    przetestowałem dziś kilka różnych routerów TP-Link
    i niestety nie posiadają funkcji hosta. Bronax i gtony, przykro mi,
    za kilkadziesiąt złociszy da się kupić na alle... D-Link DIR-825
    myślę, że warto zainwestować tę butelkę whisky w pioonka
    poniżej instrukcja dla D-Link


    Jaki firmware? WRT? to DIR 825AC/1200, tak? Usiluje dociec co ta funkcja tam se kryje. Standardowy 825 zdaje sie nie miec takiej zakladki.


    tak Dir 825AC/1200
  • #260 21438978
    KWF
    Poziom 8  
    Posty: 16
    Za chińskiego boga, nie mogę znaleźć w Funboxie 6 opcji przypisania DNS IP pod konkretny adres. Orange nie daje takiej możliwości.
  • #261 21440324
    marek221967
    Poziom 8  
    Posty: 15
    Dzień dobry.
    A jak zadziałać z routerem Archer C6?
    Interfejs ustawień routera TP-Link Archer C6 z ekranem konfiguracji Dynamic DNS.
  • REKLAMA
  • #262 21440672
    gtony
    Poziom 6  
    Posty: 15
    Ocena: 4
    Zdjęcie odnosi się do dynamic DNS i nie odnosi się do tego, co musisz zrobić.
  • #263 21440690
    marek221967
    Poziom 8  
    Posty: 15
    >>21440672 tylko to mam dostępne z DNS. Próbuję powalczyć, aby uratować 72-kę babci, a jak się nie da, to trzeba będzie coś babci do kuchni zakupić. Prośba o pomoc, jak działać i gdzie szukać w moim routerze. Z tego, co się domyślam, to adres jest dynamiczny z kablówki i obawiam się, że nic się nie uda zdziałać...
  • #264 21440711
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    marek221967 napisał:
    lko to mam dostępne z DNS. Próbuję powalczyć aby uratować 72-kę babci, a jak się nie da to trzeba będzie coś babci do kuchi zakupić. Prośba o pomoc jak działać i gdzie szukać w moim routerze. Z tego co się domyślam to adres jest dynamiczny z kablówki i obawiam się że nic się nie uda zdziałać...

    zmienić soft na WRT
  • #265 21440733
    marek221967
    Poziom 8  
    Posty: 15
    Dziękuję za info. Tylko jak to zrobić, bo nie wiem, a i z chęcią to zrobię, jak będę wiedział, jak. Proszę o prostą instrukcję.
  • #267 21440871
    marek221967
    Poziom 8  
    Posty: 15
    >>21440778 Dziękuję za pomoc. Poczytałem, ale widzę, że ja mam routera z softem v4, a na stronie WRT jest tylko soft dla v3. Na podanym linku jest tylko ogólna rozmowa fachowców, a ja się chciałem dowiedzieć, który soft wgrać. Na pierwszym załączonym obrazku zaznaczyłem dwa softy i nie wiem, który jest właściwy, a na drugim obrazku zaznaczyłem pole i chciałbym się dowiedzieć, czy poprzez to pole wyszukać skopiowany na kompa jeden z softów do grania. Czy samo wgranie pozwoli mi na swobodne zarządzanie po nowemu routerem? Czy będzie potrzeba od nowa konfiguracji i czy coś jeszcze będzie potrzebne do wgrania/uaktualnienia?

    Dodano po 1 [minuty]:


    Zrzut ekranu sekcji instalacji oprogramowania dla modelu Archer C6 w wersji v3.
    Interfejs aktualizacji oprogramowania routera z zaznaczoną opcją wgrania lokalnego pliku.

    Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

    I wszystko już jasne:
    https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=22581
    Bo przeglądnięciu internetów znalazła sie odpowiedź dla v4. Nie można zaktualizować softa w tej wersji... Dziękuje za pomoc bo ta mnie zmobilizowała do przestudiowania tematu i pogrzebania w necie.
  • #268 21442015
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    marek221967 napisał:
    Poczytałem, ale widzę, że ja mam routera z softem v4,

    Jaki problem zmienić na wcześniejszą wersję
  • #269 21442235
    marek221967
    Poziom 8  
    Posty: 15
    Czyli mogę wgrać na swojego obecnego softa wersję v4 "nowego" softa v3, a później zmodyfikować tę wersję softem WRT?
  • #270 21442241
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    marek221967 napisał:
    zyli mogę wgrać na swojego obecnego softa wersję v4 "nowego" softa v3 a później zmodyfikować tą wersję softem WRT?

    Nie , chodziło o zmianę routera a nie softu

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy awarii radia internetowego w wieżach Pioneer X-HM72-K, X-HM71, X-HM81, HM82, N-50, N-50A, N30 i pokrewnych modelach, które po połączeniu z siecią wyświetlają komunikat „Server error” i nie pokazują listy stacji. Użytkownicy potwierdzają, że problem wystąpił masowo od 17.01.2025 i nie wynika z konfiguracji sieci ani resetu urządzenia; aktualizacje firmware nie pomagają. W toku rozmowy ustalono, że źródłem problemu jest zmiana po stronie usługi vTuner / Pioneer, prawdopodobnie zakończenie współpracy lub zmiana polityki dostępu, a serwer pioneer.vtuner.com przestał działać. Pojawiają się informacje o płatnej subskrypcji vTuner, braku wsparcia dla starszych urządzeń oraz o tym, że Pioneer może nie przygotować aktualizacji dla starszych modeli. Jako obejścia zaproponowano korzystanie z FM, TuneIn, VRadio, AirPlay/Bluetooth, własnych playlist .m3u/.pls na pendrive oraz alternatywnych serwerów i projektów typu YCast; część użytkowników potwierdza, że takie rozwiązania działają, choć są traktowane jako tymczasowe protezy.
REKLAMA