Witajcie forumowicze,
Znów pomęczę Was pytaniami😉
W domu została zrobiona podłogówka oddzielnie na dole i na górze-nie pamiętam po ile pętli,ale chyba 6 dół i 6 góra.
W każdej szafie zamontowali rozdzielacz z pompą i zaworem mieszającym (jak na zdjęciu).
Ogrzewanie prawdopodobnie za pomocą kotła gazowego,który też ma swoją pompę.
I teraz pytanie:
Mamy łącznie 3 pompy i na moją logikę pompy od podłogówki pracują cały czas (1-wszy bieg wystarczy?) a pompa od kotła uruchamia się dopiero,gdy będzie zapotrzebowanie na ciepło.
Zgadza się?
Jeśli tak to na jaki bieg ustawić pompę kotła skoro jej pracę poniekąd przejmują dwie pompy od podłogówki.
Znów pomęczę Was pytaniami😉
W domu została zrobiona podłogówka oddzielnie na dole i na górze-nie pamiętam po ile pętli,ale chyba 6 dół i 6 góra.
W każdej szafie zamontowali rozdzielacz z pompą i zaworem mieszającym (jak na zdjęciu).
Ogrzewanie prawdopodobnie za pomocą kotła gazowego,który też ma swoją pompę.
I teraz pytanie:
Mamy łącznie 3 pompy i na moją logikę pompy od podłogówki pracują cały czas (1-wszy bieg wystarczy?) a pompa od kotła uruchamia się dopiero,gdy będzie zapotrzebowanie na ciepło.
Zgadza się?
Jeśli tak to na jaki bieg ustawić pompę kotła skoro jej pracę poniekąd przejmują dwie pompy od podłogówki.