Witam.
Postanowiłem wymienić instalację elektryczną w Ursusie C330. Mój alternator posiada osobny regulator napięcia, przez co nie jestem pewien, jak to wszystko powinienem ze sobą połączyć, ponieważ instalacja, którą zakupiłem, zakłada regulator wbudowany już w alternator.
Wszystko podłączyłem według schematu . Kable, które nie są pokazane na schemacie, podłączyłem według rad z internetu. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, co powinienem zmienić?
Zielony kabel z alternatora został podłączony pod kontrolkę ładowania, kabel od akumulatora i 2 czerwone kable (jeden do stacyjki na miejsce 30, drugi do połączenia z alternatorem) na większy bolec.
Żółty kabel od alternatora został podłączony jako masa między regulatorem a ramą ciągnika, czarny kabel pod wejście 67 na regulatorze. Tutaj pojawia się problem, ponieważ, z tego co rozumiem, kabel brązowy z małego bolca na rozruszniku powinienem podłączyć pod wejście 15 na regulatorze i pod stacyjkę (w tym miejscu zakładam, że powinienem dorobić dodatkową końcówkę żeńską i podłączyć pod oba te miejsca).
Dodatkowo w schemacie instalacji zostały 2 kable, z którymi nie do końca wiem, co zrobić, tj. kabel żółty i kabel czarny (na schemacie obok kabla zielonego, który z alternatora wychodzi na kontrolkę ładowania).
Regulator to JazPOL RNA-2
Postanowiłem wymienić instalację elektryczną w Ursusie C330. Mój alternator posiada osobny regulator napięcia, przez co nie jestem pewien, jak to wszystko powinienem ze sobą połączyć, ponieważ instalacja, którą zakupiłem, zakłada regulator wbudowany już w alternator.
Wszystko podłączyłem według schematu . Kable, które nie są pokazane na schemacie, podłączyłem według rad z internetu. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, co powinienem zmienić?
Zielony kabel z alternatora został podłączony pod kontrolkę ładowania, kabel od akumulatora i 2 czerwone kable (jeden do stacyjki na miejsce 30, drugi do połączenia z alternatorem) na większy bolec.
Żółty kabel od alternatora został podłączony jako masa między regulatorem a ramą ciągnika, czarny kabel pod wejście 67 na regulatorze. Tutaj pojawia się problem, ponieważ, z tego co rozumiem, kabel brązowy z małego bolca na rozruszniku powinienem podłączyć pod wejście 15 na regulatorze i pod stacyjkę (w tym miejscu zakładam, że powinienem dorobić dodatkową końcówkę żeńską i podłączyć pod oba te miejsca).
Dodatkowo w schemacie instalacji zostały 2 kable, z którymi nie do końca wiem, co zrobić, tj. kabel żółty i kabel czarny (na schemacie obok kabla zielonego, który z alternatora wychodzi na kontrolkę ładowania).
Regulator to JazPOL RNA-2