Dzień dobry, mam taki problem, iż grzałka 3 kW nagrzewa wtyczkę i już uszkodziła mi gniazdo Wi-Fi, niby 230 V 16 A, a chciałbym sterować grzałką przez Wi-Fi, w tej chwili mam G13 Tauron i chcę korzystać z najtańszej taryfy.
Czy mógłbym poprosić o jakąś podpowiedź, jak to najlepiej rozwiązać?
Grzałkę mam od niedawna, znajomy elektryk zrobił instalację w kotłowni w 2018, pytałem go o tę grzałkę, to powiedział, iż wystarczy ją wpiąć do gniazda i będzie wszystko spoko.
Gniazdko elektryczne, wtyczka od grzałki i przedłużki (wpięty kocioł max 200 W).
Temperatura wtyczki.
Uszkodzone od temperatury gniazdko Wi-Fi.
Zabezpieczenie obwodu w kotłowni.
AI: Jaki dokładnie model i producent grzałki oraz gniazdka Wi=Fi były używane? Czy możesz podać ich specyfikację lub zdjęcia tabliczek znamionowych?
Kospel grg30v02ac04160, gniazdko shopuj.pl igsh-1 AC: 100-250 V max 16 A.
AI: Jak wygląda instalacja elektryczna w kotłowni – jaki jest przekrój przewodów, jakie są zabezpieczenia na tym obwodzie i w jaki sposób podłączona jest grzałka (gniazdo, bezpośrednio, przez przedłużacz)?
Do kotłowni idzie przewód bezpośrednio z rozdzielnicy, na wejściu jest Schrack wyłącznik różnicowo-nadprądowy B16/0,03, przewód płaski, oznaczenia są pod farbą, szerokości 10 mm i grubości 4,5 mm, który rozgałęzia się w dwie strony: po jednej stronie podpięta jest pompa ciepła do CWU moc 460 W, a po drugiej stronie jest gniazdko, do którego wpięta jest wtyczka oryginalna z grzałki, w drugim polu jest wpięta wtyczka od przedłużacza, a w nią kocioł i pompki maksymalnie 200 W.
Czy mógłbym poprosić o jakąś podpowiedź, jak to najlepiej rozwiązać?
Grzałkę mam od niedawna, znajomy elektryk zrobił instalację w kotłowni w 2018, pytałem go o tę grzałkę, to powiedział, iż wystarczy ją wpiąć do gniazda i będzie wszystko spoko.
Gniazdko elektryczne, wtyczka od grzałki i przedłużki (wpięty kocioł max 200 W).
Temperatura wtyczki.
Uszkodzone od temperatury gniazdko Wi-Fi.
Zabezpieczenie obwodu w kotłowni.
AI: Jaki dokładnie model i producent grzałki oraz gniazdka Wi=Fi były używane? Czy możesz podać ich specyfikację lub zdjęcia tabliczek znamionowych?
Kospel grg30v02ac04160, gniazdko shopuj.pl igsh-1 AC: 100-250 V max 16 A.
AI: Jak wygląda instalacja elektryczna w kotłowni – jaki jest przekrój przewodów, jakie są zabezpieczenia na tym obwodzie i w jaki sposób podłączona jest grzałka (gniazdo, bezpośrednio, przez przedłużacz)?
Do kotłowni idzie przewód bezpośrednio z rozdzielnicy, na wejściu jest Schrack wyłącznik różnicowo-nadprądowy B16/0,03, przewód płaski, oznaczenia są pod farbą, szerokości 10 mm i grubości 4,5 mm, który rozgałęzia się w dwie strony: po jednej stronie podpięta jest pompa ciepła do CWU moc 460 W, a po drugiej stronie jest gniazdko, do którego wpięta jest wtyczka oryginalna z grzałki, w drugim polu jest wpięta wtyczka od przedłużacza, a w nią kocioł i pompki maksymalnie 200 W.