Witam
Chwilowo testuję ponownie internet od T-Mobile, bo do BTSA mam dokładnie 4,35 km, posiadam na dachu zamontowane 2 anteny kierunkowe Dipol ATK-LOG MIMO 2X2.
Są skierowane wprost na BTSA, po drodze są jakieś małe przeszkody, typu drzewa, niestety taka lokalizacja. Co mogę jeszcze zrobić, żeby polepszyć parametry zasięgu i jakość internetu, czy zmiana anteny kierunkowej na jakąś inną coś by zmieniła?
Parametry:
Tutaj odległość do BTSA:
Mam wrażenie, że Play ma lepszej jakości nadajniki, przede wszystkim mocniejsze. Obecnie używam internetu od Play, ale jakość internetu od dłuższego czasu bardzo się pogorszyła w mojej lokalizacji, pomimo tego, że do BTSA mam prawie 8 km i praktycznie czystą drogę bez przeszkód, to parametry techniczne internetu przy paśmie 2600 MHz są 3 razy lepsze w porównaniu do T-Mobile. Często za dnia pobieranie miałem między 30 a 60 Mb/s, a teraz bywa różnie, w nocy po 24 spokojnie przekraczał 100 Mb/s, a teraz to ledwo przekracza 40 Mb/s.. Dlatego stąd wzięła się chęć na testy T-Mobile z myślą, że będzie lepiej. Na chwilę obecną przy tych parametrach pobieranie mam nie najgorsze, ale jest po 23, więc mogłoby być lepiej 😉
Jaki dokładnie masz router/modem (marka i model) i z jakich pasm/agregacji obecnie korzysta w T-Mobile?
Huawei B628-350.
Agregacja 1800 2600, 2100 nie chce działać, nie wiem dlaczego.
Chwilowo testuję ponownie internet od T-Mobile, bo do BTSA mam dokładnie 4,35 km, posiadam na dachu zamontowane 2 anteny kierunkowe Dipol ATK-LOG MIMO 2X2.
Są skierowane wprost na BTSA, po drodze są jakieś małe przeszkody, typu drzewa, niestety taka lokalizacja. Co mogę jeszcze zrobić, żeby polepszyć parametry zasięgu i jakość internetu, czy zmiana anteny kierunkowej na jakąś inną coś by zmieniła?
Parametry:
Tutaj odległość do BTSA:
Mam wrażenie, że Play ma lepszej jakości nadajniki, przede wszystkim mocniejsze. Obecnie używam internetu od Play, ale jakość internetu od dłuższego czasu bardzo się pogorszyła w mojej lokalizacji, pomimo tego, że do BTSA mam prawie 8 km i praktycznie czystą drogę bez przeszkód, to parametry techniczne internetu przy paśmie 2600 MHz są 3 razy lepsze w porównaniu do T-Mobile. Często za dnia pobieranie miałem między 30 a 60 Mb/s, a teraz bywa różnie, w nocy po 24 spokojnie przekraczał 100 Mb/s, a teraz to ledwo przekracza 40 Mb/s.. Dlatego stąd wzięła się chęć na testy T-Mobile z myślą, że będzie lepiej. Na chwilę obecną przy tych parametrach pobieranie mam nie najgorsze, ale jest po 23, więc mogłoby być lepiej 😉
Jaki dokładnie masz router/modem (marka i model) i z jakich pasm/agregacji obecnie korzysta w T-Mobile?
Huawei B628-350.
Agregacja 1800 2600, 2100 nie chce działać, nie wiem dlaczego.